Ronan Dunne zaznamenal víťazné double na podujatiach Red Bull Hardline a po Tasmánii triumfoval aj vo Walese

Írsky jazdec vo finále potvrdil formu a po kvalifikácii sa tešil z víťazstva aj v samotných pretekoch. Na druhom mieste skončil Bernard Kerr a tretí bol kolumbijský pretekár Juanfer Velez, ktorý je známy z pretekania v mestských zjazdov.
Matúš Bušík

Ronan Dunne na Red Bull Hardline. Dyfi Valley Wales. Foto: Red Bull Content Pool

Ír Rónán Dunne sa stal dvojnásobným víťazom Red Bull Hardline v ročníku 2024, keď predviedol veľkolepú jazdu na najnáročnejšej zjazdovej trati na svete.

Vo Walese nadviazal na svoje víťazstvo z úvodného podujatia v austrálskej Tasmánii, ktorí sa uskutočnilo vo februári.

Už z názvu podujatia Red Bull Hardline vyplýva, že nejde o jednoduché preteky pre slabé povahy. Intenzívna trať, ktorú postavil Dan Atherton vždy kombinuje technické miesta s obrovskými skokmi v štýle freerideu.

Hardline sa vrátil do miesta svojho zrodu v údolí Dyfi v severnom Walese. Ronan Dunne bol najrýchlejší vo všetkých sektoroch trate a cieľovú pásku preťal s obrovskou podporou publika.

Jeho neuveriteľný čas 2:23,045 bol oproti kvalifikácii o štyri sekundy rýchlejší a nikto z 26 ďalších jazdcov mu nedokázal konkurovať.

22-ročný Dunne povedal: „Chcel som vyhrať aj druhé preteky Hardline v tomto roku a nemôžem uveriť tomu, že sa to podarilo. Toto kolo bolo naozaj extrémne. Celou cestu dole počuť šialený dav ľudí. Bolo to naozaj divoké.“

Na druhom mieste so stratou 1,282 sekundy sa umiestnil britský pretekár Bernard Kerr a tretí skončil Kolumbijčan Juanfer Velez so stratou vyše dvoch sekúnd. Trojnásobný víťaz Red Bull Hardline – Kerr bol dôstojným súperom a na náročnej trati posúval svoje limity. Nakoniec sa zaradil tesne za Dunnea s časom 2:24,327 min.

Prvú štvorku uzavrel Brit Charlie Hatton, ktorý je úradujúcim majstrom sveta v zjazde. Jazdec v dúhovom drese dosiahol výsledný čas 2:26,256. Francúz Matteo Iniguez si oproti kvalifikácii výrazne polepšil. Predviedol čistú jazdu s výsledným časom 2:27,502, ktorý stačil na 5. miesto.