Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Biker magazín a Slowatch sa spojili a vytvorili unikátnu kolekciu oblečenia

Nové oblečenie si môžete kúpiť v bratislavskom obchode Slowatch a bude dostupné aj na bicyklovom festivale Birell BikeFest v Kálnici.
Martin Sarvaš
Kolekcia oblečenia Biker x Slowatch. Foto: Erik Zeman

Slovenský magazín Biker sa spojil so značkou a obchodom s oblečením Slowatch a spolu sme vytvorili zaujímavú kolekciu oblečenia, ktorá obsahuje tričká, mikiny a čiapky s unikátnym dizajnom.

Nové oblečenie bude dostupné v bratislavskom obchode Slowatch a tiež na bicyklovom festivale Birell BikeFest v Kálnici, ktorý sa uskutoční od 31. mája do 2. júna.

„Slowatch sme si vybrali, pretože sa nám páči filozofia ich značky, minimalistické dizajny i komunita ľudí, ktorá sa okolo tejto značky vytvorila,“ povedal Jakub Smoliga, jeden z majiteľov vydavateľstva Sportmedia, ktoré vydáva aj magazín Biker. „Už dlho sme rozmýšľali nad tým, že spravíme konečne poriadny merch, takže som veľmi rád, že sa nám to podarilo v takejto skvelej forme.“

Za unikátnymi ilustráciami na kolekcii oblečenia Biker x Slowatch stojí Peter Kalavský, ktorý sa už 15 rokov venuje grafike oblečenia v oblasti snowboardingu a skateboardingu. Pracoval napríklad pre Meatfly, Nugget či Horsefeathers, a spolu s kamošmi založili značku Holeshot Punx, ktorá je zameraná na MTB oblečenie, ktoré sa vyrába na Slovensku.

„Slowatch sme založili vo dvojici ešte v roku 2013 ako obchod s oblečením. Popri tom sme prerábali bicykle, stavali fixky a cestné mestské bicykle. Robili sme aj vlastný merch a postupne sme pridávali do ponuky aj iné značky. Okolo Slowatchu sa za tých 11 rokov vytvorila komunita skvelých ľudí,“ opísal jeden zo zakladateľov Slowatchu, Martin Rajniak.

„Do spolupráce s Bikerom sme sa dali, pretože zdieľame rovnaké záujmy a radi sa vozíme na bicykloch, horských, mestských… S Jakubom [Smoligom] sa tiež už dlho poznáme, takže keď nás s ponukou oslovil, veľmi radi sme do toho išli,“ dodal Martin Rajniak.

Aktuality

Včera 16:37 Nový Specialized Crux DSW je s hmotnosťou pod 1,4 kg „najľahší gravelový zliatinový rám na trhu“.

Rámová sada spolu s vidlicou váži tesne pod 2 kg a má rovnakú geometriu ako karbónový Crux. V kompletnej výbave váži 9,37 kg a stojí 2 700 eur.

Včera 15:41 Simon Yates po 11 rokoch končí v Jayco AlUla a má podpísať zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Yatesovi, ktorý sa stal profesionálom v tíme ako Orica GreenEDGE v roku 2014, vyprší zmluva na konci tejto sezóny. Austrálsky jazdec Ben O’Connor je údajne pripravený pripojiť sa k Jaycu a nahradiť Yatesa ako lídra pre GC na etapových pretekoch. (La Gazzetta dello Sport)

Včera 15:29 Victor Campenaerts má podpísať trojročnú zmluvu s tímom Visma – Lease a Bike.

Campenaerts strávil v tomto tíme dva roky (2015, 2016), keď ešte fungoval pod názvom LottoNL-Jumbo. Jeho odchod zo súčasného Lotto Dstny je tiež dôsledkom obáv o nedostatok financií v belgickom tíme.

Včera 15:11 Giulio Ciccone je chorý a Tao Geoghegan Hart mal pozitívny test na COVID-19 pred štartom na Tour de France.

Jazdci tímu Lidl-Trek kvôli chorobe vynechajú dôležitý tréning v posledných týždňoch pred Tour, čo by mohlo výrazne ovplyvniť ich nádeje a ambície na celkové hodnotenie. (Cyclingnews)

Včera 14:59 Tour de France 2026 sa bude štartovať v Barcelone.

Organizátori Tour de France potvrdili dlhodobé špekulácie, že Grand Départ 2026 sa bude konať v Barcelone, pričom preteky budú v meste prítomné po dobu troch dní. (LeTour)

Zavrieť reklamu