Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Agresívny vodič úmyselne zrazil cyklistu už po druhýkrát. Zostane opäť bez trestu?

"Tento psychopat, ktorý nemá problém zabiť človeka, si kľudne odišiel bez trestu z miesta nehody. Na aute a bez odobratia vodičského preukazu alebo pokuty. A ja sa potom pýtam, Polícia Slovenskej republiky, kde je spravodlivosť?," píše jeden z dvoch cyklistov, ktorého vodič zrazil.
Martin Sarvaš
Agresívny vodič úmyselne zrazil cyklistu už po druhýkrát. Zostane opäť bez trestu?

Patrik Lopušný zverejnil na sociálnych sieťach príspevok, v ktorom opisuje dva incidenty, pri ktorých agresívny vodič zrazil úmyselne cyklistu.

V roku 2016 úmyselne zrazil vodič jeho, a aby toho nebolo málo, ešte mu aj poskákal po bicykli. O osem rokov neskôr zrazil opäť ten istý vodič a opäť úmyselne, Patrika aj jeho kamaráta Júliusa, keď boli spolu na tréningu.

Vodič dodávky prudko vybočil zo svojho pruhu a zrazil oboch cyklistov, ktorí boli na ľavej strane auta.

Nehoda sa odohrala 10. mája 2024 v Bratislave pred križovatkou Krematóriu-OBI v smere na Lamač.

„Keď sme od vodiča chceli lekárničku, vysmial nás, že keď sme takí frajeri, máme mať svoju na bicykloch. Nikdy som nič podobné nezažil,“ cituje Patrika Lopušného portál Aktuality.

Cyklistom nakoniec musel pomôcť motorkár, ktorý im dal lekárničku na ošetrenie zranení.

Patrik vo svojom príspevku však neopisuje iba agresívne správanie vodiča auta, ale aj postup polície na mieste nehody.

Polícia vraj v správe z nehody píše, že tam neboli prítomní žiadni svedkovia, aj keď to nie je pravda. Našťastie sa na nasledovnú výzvu ozvalo viacero svedkov, ktorí by mohli výrazne pomôcť v ďalšom postupe.

Vodič odišiel z miesta nehody na aute, bez trestu či odobrania vodičského preukazu.

Video z nehody:

Patrik Lopušný opisuje nehodu aj postup polície na mieste nehody:

Nie nadarmo sa hovorí, že história sa opakuje. Dňa 13. augusta 2016 ma úmyselne nabral, poskákal ešte po bicykli, vtedy mu policajt povedal, že [ide o] pokus o zabitie, čo potom poprel, pretože sa všetko zamietlo pod koberec.

Dňa 10. mája 2024 ten istý človek, presne ten istý scenár, iba dopadol oveľa horšie s kamarátom, s ktorým som bol na tréningu.

A zase, tento psychopat, čo nemá problém v podstate zabiť človeka, si zase kľudne odišiel bez postihu z miesta nehody na aute bez odobratia vodičského preukazu alebo pokuty. A ja sa potom pýtam, Polícia Slovenskej republiky, kde je spravodlivosť?

Prečítajte si tiež

Kto je, že sa tvári ako nedotknuteľný a s úsmevom si odíde s pocitom, že jemu sa nič nestane? Ako je toto vôbec možné, že niekto od vás si chránite takéto niečo, čo sa nedá nazvať ani človekom, keď je schopný opakovane urobiť to isté bez mihnutia oka?

Zavolal si a nabehlo tam asi 4-5 hliadok. Keby toto urobil ktokoľvek z nás, tak to by vyzeralo úplne inak. Prečo som bol 3-4 hodiny na mieste a čakal na hliadku a v podstate nedoriešenie, lebo si myslím, že sa dohadovalo, kto tam príde, aby sa to opäť upratalo.

Počuli sme, ako s niekým volali v aute dopravnej polície a radil mu čo má povedať – ako sa mu zatočila hlava a podobné nezmysly, ako sa tam na tom smiali a podobne.

Prečo v zázname je uvedené, že [neboli] žiadni svedkovia, keď tam boli minimálne 4-5 ľudia, čo sa vrátili a povedali, že videli ako nás úmyselne zrazil. Pokiaľ viem, tak sa pýta číslo od svedkov a v prípade potreby by boli kontaktovaní, čo sa podľa mňa neudialo.

Tentokrát to určite nenechám len tak, podáme aj podnet na inšpekciu ministerstva vnútra, aby sa prešetrilo všetko, čo je potrebné. Pretože takto to určite nemôže byť, aby vás opakovane niekto išiel pomaly zabiť, čo doslovne aj tak mohlo dopadnúť, tentokrát v prípade kamaráta.

Je mi z toho zle vždy, keď si spomeniem, čo urobil vtedy, a že nič z toho nemal a ako to tu celé funguje, keď má niekto známosti. Že si niekto len tak ďalej jazdí a ohrozuje životy iných, lebo môže.

Svedkovia sa môžu kľudne ozvať aj nám opäť, ďakujeme. Prezdieľajme to čo najviac, nech sa vie, ako to tu chodí. Verím, že karma mi ho po tých rokoch vrátila do života, aby sme dostali spravodlivosti!

Patrik Lopušný hľadá svedkov nehody, pri ktorej došlo k stretu automobilu s cyklistami a stala sa 10. mája 2024 okolo 12:30 hod na Hodonínskej ulici v Bratislave pred križovatkou Krematóriu-OBI v smere na Lamač,

Prípadní svedkovia sa môžu prihlásiť na čísle 0911 691 171 alebo na emailovú adresu patriklopusny@gmail.com.

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu