Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Ako Simča Kuchyňková vybojovala tretie miesto na Svetovom pohári v endure vo Finale Ligure

"Bol to môj najnáročnejší deň na bicykli a bolo neskutočné teplo. Išla som po celý čas naplno a do toho ma ešte poštípala aj včela," opisuje Simča Kuchyňková prvé preteky sezóny 2024.
Martin Sarvaš
Slovenský tím OKOEVERYWHERExCUBE RACING na pretekoch Svetového pohára v endure, Finale Ligure 2024. Foto: Natália Šoltésová / OKOEVERYWHERE

V talianskom Finale Ligure sa uskutočnilo prvé kolo Svetového pohára v endure (EDR), na ktorom predviedla skvelý výkon slovenská pretekárka Simona Kuchyňková (OKOEVERYWHERExCUBE RACING) a skončila na treťom mieste.

Simča Kuchyňková síce mohla byť ešte o jeden stupeň vyššie, ale organizátori zrušili poslednú rýchlostnú skúšku, v ktorej získala najviac času.

Michael Kolář a Jakub Kalus (obaja OKOEVERYWHERExCUBE RACING) absolvovali kvalifikačné preteky v kategórii elektrobicyklov (E-EDR), na ktorých skončil Kalus ôsmy a Kolář bol hneď za ním na deviatom mieste.

Obrovský úspech a najlepšie umiestnenie medzi ženami

„V pretekový deň na štarte začal stres manažmentu v podobe očakávania dobrého výsledku a každým meraným úsekom sme dúfali, že Simča nebude mať nejaký technický problém alebo nedajbože pád,“ opísal manažér tímu Michael Kolář.

„Organizátori pretekárom extrémne sťažili podmienky, kde dali príliš krátky čas na presun do ďalšej rýchlostnej skúšky, čo znamenalo, že jazdci nemali čas takmer na nič a čo i len menší defekt, ktorý je zväčša opravený do desiatich minút, znamenal, že jazdec nestihol štart a dostal penalizáciu.“

„Také niečo sme ešte nezažili, a preto to bol veľmi stresujúci deň nielen pre Simonu, ale aj pre nás, keďže sme len z diaľky sledovali preteky s malou dušičkou, že všetko bude v poriadku,“ povedal Kolář.

„Teraz  už môžeme s radosťou hovoriť o obrovskom úspechu, a obzvlášť jej najlepšom umiestnení medzi ženami aké kedy mala, a keďže skončila časom tesne za najlepšou desiatkou, potvrdzuje, že Simča ide dopredu a celá zimná príprava bola nastavená ideálne.“

„Vo svojej kategórii do 21 rokov obsadila tretie miesto, avšak ak by nezrušili štvrtý meraný úsek, kde získala najviac cenného času, tak by bola druhá. Bohužiaľ, z dôvodu červenej vlajky v mužskej elite, sa žiaľ škrtol tento stage a tento čas sa nerátal. Nevadí, aj o tom je šport a my ideme ďalej!,“ dodal Michael Kolář.

Simona Kuchyňková: Bol to môj najnáročnejší deň na bicykli

Slovenský tím OKOEVERYWHERExCUBE RACING na pretekoch Svetového pohára v endure, Finale Ligure 2024. Foto: Natália Šoltésová / OKOEVERYWHERE

Svoje prvé preteky sezóny opísala aj Simona Kuchyňková: „Tretie miesto na svetovom pohári vo Finale Ligure je skvelý štart sezóny 2024. Začiatok pretekov sprevádzal chaos, keď nás „shuttle“ na prvú rýchlostnú skúšku vyložil len štyri minúty pred jej štartom.“

„Od tohto momentu išlo o XC preteky s piatimi enduro rýchlostnými skúškami. Bol to môj najnáročnejší deň na bicykli a bolo neskutočné teplo. Išla som po celý čas naplno a do toho ma ešte poštípala aj včela.“

„Po štvrtej rýchlostnej skúške som navyše dostala kŕče. Po poslednom piatom meranom úseku, v ktorom som skončila na druhom mieste, som bola nesmierne šťastná, ale potom sa počas mužskej elity vytiahli červené vlajky a všetky časy z tejto etapy boli zrušené.“

„Práve v tejto rýchlostnej skúške som nazbierala najcennejšie sekundy, ktoré by mi zabezpečili druhé miesto. Ale aj toto patrí k pretekom. Už budúci týždeň nás čaká ďalšie kolo Svetového pohára v endure, tentokrát v poľskom Bielsko-Biala. Na záver by som chcela poďakovať každému, kto mi umožnil pretekať na najvyššom možnom leveli,“ dodala Simona Kuchyňková.

Aktuality

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.

Zavrieť reklamu