Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Simča Kuchyňková skončila tretia po skvelom výkone na pretekoch Svetového pohára v endure, o lepší výsledok ju pripravilo zrušenie jednej RS

Svetový pohár v disciplíne enduro odštartoval v talianskom Finale Ligure. Simča Kuchyňková dosiahla skvelý výsledok v podobe 3. miesta v úvode sezóny, ale nebyť zrušenej 4. rýchlostnej skúšky obsadila by 2. miesto.
Matúš Bušík

Potom čo minulý víkend odštartoval sezónu svetový pohár v zjazde, prišla na rad aj disciplína enduro.

Konkrétne prvé kolo svetového pohára v tejto disciplíne, ktoré sa v týchto dňoch koná v svetoznámej lokalite v talianskom Finale Ligure, ktoré je každú zimu kvôli svojim klimatickým podmienkam vyhľadávanou lokalitou na tréning.

V sobotu boli na programe disciplíny na klasických bicykloch a v dnešný deň sa na štart pretekov postavia e-bikeri.

Vynikajúcu formu v úvode sezóny predviedla Simča Kuchyňková z tímu Okoeverywhere Racing. Je vidieť, že tvdrý tréning počas zimných mesiacov priniesol svoje ovocie a Simča vyjazdila v ženskej kategórii do 21 rokov vynikajúce 3. miesto.

V tejto kategórii sa z víťazstva tešila Lily Planquart s výsledným časom 37:23,323 minút a pred druhou Elly Hoskin mala v cieli náskok 44,110 s. Naša reprezentantka na víťazku stratila 54,879 s.

Simona do pretekov vstúpila výborne a v prvom meranom úseku bola 2. najrýchlejšou vo svojej kategórii. Nasledujúce dve rýchlostné skúšky dokončila na 3. mieste.

Smolnou sa pre ňu stala 4. rýchlostná skúška, v ktorej na svoju súperku v boji o druhé miesto získala najviac sekúnd. Stage 4 bol však anulovaný z dôvodu červených vlajok na trati a tak sa do celkového hodnotenia tieto časy nerátali.

V poslednom 5. meranom úseku dosiahla Simča druhý najrýchlejší čas, ale v konečnom poradí to nakoniec vynieslo 3. miesto.

Aj to je obrovský úspech, aj keď zrušenie 4. rýchlostnej skúšky zamrzí. Simča sa po pretekoch na svojom Instagrame vyjadrila: „3. miesto na svetovom pohári vo Finale Ligure je skvelý štart sezóny 2024! Začiatok pretekov sprevádzal chaos, keď nás „shuttle“ na prvú rýchlostnú skúšku vyložil len 4 minúty pred jej štartom.“

„Od tohto momentu išlo o XC preteky s piatimi enduro rýchlostnými skúškami. Bol to môj najnáročnejší deň na bicykli a bolo neskutočné teplo. Išla som po celý čas naplno a poštípala ma aj včela.“

„Po 4. RS som navyše dostala kŕče. Po poslednom piatom meranom úseku, v ktorom som skončila na 2. mieste som bola nesmierne šťastná, ale potom sa počas mužskej elity vytiahli červené vlajky a všetky časy z tejto etapy boli zrušené.“

„Práve v tejto RS som nazbierala najcennejšie sekundy, ktoré by mi zabezpečili 2. miesto. Ale aj toto patrí k pretekom. Už budúci týždeň nás čaká ďalšie kolo svetového pohára tentokrát v poľskom Bielsko-Biala. Na záver by som chcela poďakovať každému, kto mi umožnil pretekať na najvyššom možnom leveli.“

 

 

Aktuality

11:39 Video: Mechanik skladá ružový špeciál Colnago V4Rs pre víťaza Giro d’Italia Tadeja Pogačara.

Okrem dvoch časoviek strávil Pogačar všetky etapy na bicykli Colnago V4Rs, ktorý mu v posledných dvoch etapách prispôsobili ružovým dizajnom rámu, aby ladil s ružovým dresom víťaza Gira.

11:31 Víťazný bicykel Giro d’Italia 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne krátkymi kľukami.

Pozrite si detaily a špecifikáciu bicykla Colnago V4Rs Tadeja Pogačara, ktorý mu pomohol k víťazstvu Giro d’Italia.

10:36 Tadej Pogačar vyhral Giro d’Italia najväčším rozdielom od roku 1965.

Za posledných 59 rokov nedokázal vyhrať Giro d’Italia nikto takým suverénnym spôsobom ako Tadej Pogačar v roku 2024.

09:48 Birell BikeFest 2024: Ako sa dostať na BikeFest autom, špeciálne BikeFest taxi & harmonogram kyvadlovej dopravy.

Chystáte sa do Kálnice na Birell BikeFest 2024? Takto sa tam dostanete!

09:34 Viktória Chladoňová dosiahla obrovský úspech a vyhrala preteky Svetového pohára XCO v Novom Měste na Moravě.

Len 17-ročná Slovenka prišla do cieľa s 52-sekundovým náskokom pred Kanaďankou Rafaelle Carrier a tretia skončila slovinská pretekárka Tereza Serkezi.

Zavrieť reklamu