Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Vali Höll a Loic Bruni zahájili sezónu svetového pohára v zjazde víťazstvom na trati vo Fort William

Víťazi celkového hodnotenia svetového pohára v roku 2023 Vali Höll a Loic Bruni vstúpili do zjazdovej sezóny víťazne na tradičnej trati v škótskom Fort William. Zatiaľ čo v ženskej elitnej kategórii to bol tesný súboj, Bruni deklasoval konkurenciu takmer o 2 sekundy.
Matúš Bušík
Vali Höll a Loic Bruni zahájili sezónu svetového pohára v zjazde víťazstvom na trati vo Fort William

Vali Holl na svetovom pohári v zjazde vo Fort William. Foto: Red Bull Content Pool

Svetový pohár v zjazde odštartoval svojím prvým kolom, ktoré sa uskutočnilo uplynulý víkend – 4. a 5. mája v škótskom Fort William. Táto veľmi dobre známa a tradičná trať preverila jazdcov v úvode sezóny.

Najlepšiu formu predviedla medzi elitnými pretekárkami Vali Höll a Loic Bruni ovládol mužskú eltinú kategóriu.

Rakúšanka Vali Höll, víťazka Svetového pohára 2023 a majsterka sveta, sa do Fort Williamu, kde si majstrovský titul naposledy vyjazdila, vrátila v najlepšej možnej forme a patrila k horúcim favoritkám na víťazstvo. Vali v tejto sezóne preteká v tíme YT Mob.

22 ročná majsterka sveta zvíťazila v sobotnom semifinále s výrazným náskokom 2,355 s pred britskou pretekárkou Tahnée Seagrave a vo finále teda štartovala ako posledná v poradí.

Höll čelila mimoriadne silnej konkurencii, keď po výnimočných jazdách od Seagrave a Nemky Niny Hoffmannovej zo seba vydala to najlepšie. Bol na ňu vyvinutý obrovský tlak, ale s najdlhšou traťou v rámci svetového pohára si poradila v čase 4:41,424 min.

Nemecká jazdkyňa Nina Hoffmann z tímu Santa Cruz Syndicate mala vynikajúcu strednú pasáž trate. Tá jej pomohla k dosiahnutiu 2. miesta v pretekoch zo stratou 0,561 s. Hoffmann sa vo finále zlepšila o osem sekúnd a posunula sa o dve priečky vyššie.

Líderka tímu Canyon CLLCTV FMD Seagrave bola celý víkend vo forme po tom, čo sa po viac ako ročnom boji úplne zotavila z následkov otrasu mozgu. Táto 28-ročná pretekárka bola najrýchlejšou v kvalifikácii a v semifinále skončila druhá za Höll. Vo finále jej jazda stačila na konečné tretie miesto a pre Seagrave je to prvé umiestnenie v top 3 od roku 2022.

Loic Bruni na svetovom pohári v zjazde vo Fort William. Foto: Red Bull Content Pool

Vo finále mužskej elitnej kategórie začal Francúz Loïc Bruni svoj útok na obhajobu celkového prvenstva vo Svetovom pohári perfektne, keď dominantným spôsobom zdolal svojich súperov a v cieli mal náskok viac než 1,8 sekundy.

Päťnásobný majster sveta zvíťazil v kvalifikácii o 3,293 s pred svojim tímovým kolegom zo Specialized Gravity Racing Finnom Ilesom a po treťom mieste v semifinále predviedol 29-ročný Bruni ďalšiu bezkonkurenčnú jazdu, ktorá mu zabezpečila víťazstvo v pretekoch.

Austrálčan Troy Brosnan bol najrýchlejší v semifinále, ale nedokázal sa vyrovnať Bruniho tempu vo finále a obsadil konečné druhé miesto, so stratou 1,840 s na víťaza.

Bruniho tímový kolega Finn Iles z Kanady uzatvára prvú trojku so stratou 1,989 s na najrýchlejšieho jazdca.

Séria UCI MTB World Cup Downhill 2024 pokračuje 17. – 19. mája v novej lokalite v Bielsko-Biala v Poľsku. Slovenskí fanúšikovia tohto športu to tak nebudú mať do Poľska ďaleko a môžu si vychutnať preteky najrýchlejších zjazdárov na svete.

Kompletné výsledky pretekov 1. kola Whoop Svetového pohár v zjazde vo Fort William:

Aktuality

10:50 Detaily kráľovskej 15. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

S dĺžkou 222 km a prevýšením 5724 metrov ide nielen o najťažšiu vrchársku etapu, ale aj najdlhšiu etapu na tohtoročnom Gire.

Včera 18:03 Sam Bennett dosiahol etapový hetrik na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Bennett si pripísal v piatej etape už tretie etapové víťazstvo na francúzskych pretekoch Štyri dni Dunkerque a aj naďalej je lídrom celkovej klasifikácie. Druhý skončil Paul Penhoët a tretí finišoval Jenno Berckmoes.

Včera 17:48 Filippo Ganna konečne porazil Pogačara a vyhral časovku na Giro d’Italia s priemernou rýchlosťou 53,4 km/h.

Tadej Pogačar mal druhý najlepší čas a na treťom mieste skončil Gannov tímový kolega z Ineosu Thymen Arensman. V celkovej klasifikácii sa Geraint Thomas posunul na druhé miesto pred Daniela Martineza.

17.05.2024 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

17.05.2024 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Zavrieť reklamu