Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

CTM Racing Team na tréningovom kempe vo Finale Ligure a plány v sezóne 2024 (+foto&video)

Po skoro 19 sezónach bude náš pretekársky program orientovaný z veľkej časti na disciplínu enduro a e-enduro, ale samozrejme nás budete vidieť aj na pretekoch v zjazde.
Biker
CTM Racing Team na tréningovom kempe vo Finale Ligure a plány v sezóne 2024 (+foto&video)

Sústredenie CTM Racing Teamu vo Finale Ligure. Foto: Marek Moravik / CTM Racing Team

Od vzniku tímu v roku 2005 bola filozofia jasná, a to je výchova mladých talentov a vytváranie čo najlepších podmienok pre jazdcov, ktorí už majú za sebou úspešné sezóny.

Aby pretekári dosahovali dobré výsledky je veľmi potrebný dobre nastavený program a podpora silných partnerov.

Minulá sezóna bola mimoriadne úspešná a podarilo sa nám získať viacero titulov.

Rišo Tandara sa stal dokonca v Saalbachu neoficiálnym majstrom sveta v zjazde (kategória U15), čo považujeme za extrémny úspech slovenského športu vo všeobecnosti. Taktiež vyhral tituly Majstra SR v zjazde (kategória žiaci) a stal sa celkovým víťazom Slovenského pohára v zjazde (žiaci) a zároveň aj celkovým víťazom Slovenského pohára v endure – kategória e-bike.

Okrem toho sme získali aj titul majstra Slovenska v zjazde / elite, kde vyhral už teraz náš bývalý pretekár Denis Kohút.

Martin Knapec vyhral titul celkového víťaza Slovenského pohára v Endure a zajazdil TOP 40 vo Svetovom pohári EDR. Okrem toho sme stáli na pódiu pre víťazov viac ako 20-krát.

Po skoro 19 sezónach bude náš pretekársky program orientovaný z veľkej časti na disciplínu enduro a e-enduro, ale samozrejme nás budete vidieť aj na pretekoch v zjazde.

Sústredenie CTM Racing Teamu vo Finale Ligure. Foto: Marek Moravik / CTM Racing Team

Je to prirodzené smerovanie aj kvôli tomu, že CTM už nemá v ponuke zjazdové bicykle a značka nemá ani v pláne v blízkej dobe otvárať takéto projekty.

Naši jazdci sa budú teraz naplno venovať aj testovaniu rôznych produktov určených práve na enduro a trail.  Samozrejme, ambície tímu a pretekárov sú stále veľké a jasné: vyhrávať preteky.

Čo sa pretekov týka, tak našou prioritou bude Slovenský pohár v endure, Česká Enduro séria a s Martinom Knapcom odjazdíme aj vybrané kola sveťáku UCI EDR, konkrétne Finale Ligure, Bielsko Biala, Leogang a jedno kolo vo Švajčiarsku.

Riško Tandara bude pretekať v Slovenskom pohári v zjazde, vybrané kola európskeho pohára a jednou z priorít bude aj účasť na majstrovstvách Európy vo Švajčiarskom stredisku Champery a obhájenie titulu na mládežníckych majstrovstvách sveta v Schladmingu.

Zloženie tímu zostáva viac menej podobné. Martin Knapec a Samo Paučin budú bojovať o tie najlepšie výsledky v elitnej kategórii. Doplní ich aj náš nový jazdec Richard Giertli, ktorý nám bude robiť aj menší technický support ako mechanik, ak bude treba.

Sústredenie CTM Racing Teamu vo Finale Ligure. Foto: Marek Moravik / CTM Racing Team

Adam Milo bude bzučať v disciplíne e-enduro a Riško Tandara sa postaví do štartovacej brány aj v zjazde a na vybraných pretekoch endura.

Oliver Gombala ako náš „freeracer“ si tiež struhne pár zjazdových pretekov a okrem toho sa postará o nejeden video alebo foto projektík.

Pretekári CTM Racingu sú ešte stále vo fáze kvalitnej prípravy a tréningov. Kedže nám počasie prialo počas zimy aj v našich krajoch, tak sme vycestovali do zahraničia len dva krát. Samozrejme do našej obľúbenej lokality Finale Ligure.

Sústredenie CTM Racing Teamu vo Finale Ligure. Foto: Marek Moravik / CTM Racing Team

Pre tréningy endura je to určite jedna z top lokalít, kde sa dá počas zimných mesiacov trénovať a testovať nové produkty alebo ladiť bicykel a tlmenie.

My sme päť dní jazdenia využili naplno a veľmi intenzívne. V prvom rade sme sa zamerali na techniku jazdy. Región Finále Ligure ponúka množstvo tratí a aj povrchov.

Lokálne zdroje však uvádzajú, že je tu viac ako 250 trailov. Dá sa využiť aj vlastný alebo prenajatý shuttle, ale aj šliapať za svoje. V prípravnej fáze sme mali samozrejme aj malé objemy, takže nohy horeli.

Už sa nevieme dočkať, kedy rozložíme depo a postavíme sa na štart prvých pretekov.

Video z tréningového kempu CTM Racing Teamu vo Finale Ligure:

Ďakujeme za podporu našim partnerom a sponzorom:

CTM BIKES – bicykle / doplnky
SUNTOUR – vidlice / tlmiče
NOVATEC – zapletené kolesá
MAXXIS – plášte

GARMIN – cyklopočítače a športové hodinky
SHIMANO – komponenty
PRO – kokpit
PAUL LANGE Oslany
KIND SHOCK – teleskopické sedlovky
WTB – sedlá
GALFER – brzdové kotúče a doštičky
MOZARTT – vodítka reťaze
HT Pedals – pedále / špice + niple
POWERLOGY – funkčná výživa
RIVAL – inserty
VOXBERG – funkčné doplnky výživy
KMC – reťaze
MAXIMA – bike kozmetika
NAMED – športová výživa
LEATT – prilby, chrániče a oblečenie

Aktuality

Včera 10:23 Birell BikeFest 2024: Zoznam všetkých testovacích bicyklov.

Vyberte si z viac ako 300 testovacích bicyklov od 27 značiek. Birell BikeFest sa uskutoční počas víkendu na prelome mája a júna.

22.05.2024 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

22.05.2024 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

22.05.2024 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

22.05.2024 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Zavrieť reklamu