Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Batohy

Test: Kolekcia Thule Chasm je vyrobená ekologicky z recyklovaných materiálov

Švédska značka dlhodobo podporuje aktívny životný štýl, zimné športy a kempovanie. Navyše sa zaoberá ekológiou, a tak od tohto roku bude batožina značky Thule vyrábaná zo 100 % recyklovaných látok. My sme tieto tašky nejakú dobu testovali a toto sú naše postrehy.
Matúš Bušík
Test: Kolekcia Thule Chasm je vyrobená ekologicky z recyklovaných materiálov

Thule Chasm je všestranná kolekcia cestovných tašiek a batohov tradičnej švédskej spoločnosti.

Celý rad produktov Chasm je dostupný v niekoľkých farebných vyhotoveniach s označením Pond Gray, Black, Olivine a Golden Brown a spoločnosť ho predstavil v januári tohto roku.

Novinkou sú materiály, z ktorých je batožina vyrobená, a síce ide o 100 % recyklované vonkajšie látky, sieťoviny a podšívky.

Vrchný materiál tašiek a batohov je vodoodolný a neobsahuje látky s označením PFAS, ktoré sú škodlivé pre ľudí, ale aj životné prostredie.

Celá kolekcia bola vytvorená práve s ohľadom na vysokú odolnosť, a tým aj životné prostredie, keďže tašky vám vydržia dlhé roky.

Kolekcia Chasm pozostáva zo siedmich rôznych produktov a my sme otestovali cestovnú tašku Thule Chasm 70 l a batoh Chasm s objemom 26 l.

Športová taška Thule Chasm, 70 l

Táto taška zaujme hneď na prvý pohľad netypickým dizajnom, kvalitným vrchným materiálom a variabilitou. Tašku je možné nosiť v ruke, používať ako batoh s ramennými popruhmi, alebo si ju prehodiť cez plece práve pomocou jedného z nastaviteľných popruhov.

Ak toho máte naozaj veľa, noste tašku ako batoh a popruhy do ruky viete veľmi prakticky pripnúť na boku tašky tak, aby vám zbytočne nezavadzali.

Platí to aj opačne, ramenné popruhy sú odnímateľné, a tak je len na vás, ako budete tašku používať. Vrchný materiál pôsobí na pohľad aj na dotyk veľmi odolne a je nepremokavý.

Okrem hlavného vrecka tu nájdeme jedno menšie vrecko vhodné na uloženie osobných vecí, ktoré chcete mať poruke.

V hlavnom priečinku sa potom nachádzajú tri sieťkou oddelené vrecká, takže obsah viete organizovať. Hlavný úložný priestor je naozaj veľkorysý a zbalíte sa sem na dlhú dovolenku. Chýba v nej pevné dno, ktoré môže byť v niektorých prípadoch praktické, ale dno je čiastočne vystužené a chráni obsah tašky.

Celá taška má vyššiu hmotnosť, čo je daň za použité kvalitné a odolné materiály. Zipsy sú rovnako kvalitné a priestory vďaka nim ľahko dostupné.

Taška sa dodáva s praktickým puzdrom, do ktorého ju viete zbaliť a skladovať vo veľmi kompaktných rozmeroch.

Jej cena je necelých 169 €.

Batoh Thule Chasm

Tento batoh má objem 26 l a slúži na každodenné použitie. Ak nosíte batohy, tak viete, že sú mimoriadne praktické a tento od Thule poskytuje množstvo detailov, ktoré oceníte.

Vonkajší materiál je nepremokavý a všetky zipsy sú dostatočne pevné. Chrbtová časť je z mäkkého a priedušného materiálu, rovnako tak aj popruhy, na ktorých sa nachádza hrudný pás.

Úložný priestor je veľmi dobre rozdelený. Hlavná veľká časť má oddelený priestor na notebook, ku ktorému máte prístup aj samostatne cez bočný zips.

Batoh disponuje aj jedným menším vreckom, v ktorom sa nachádza viacero organizačných priehradok slúžiacich na uloženie príslušenstva a rôznych vecí každodennej potreby. Najmenšie vrecko je úplne navrchu a jeho vnútro je vystlané mäkkou tkaninou.

Vonkajšia časť obsahuje reflexné prvky, aby ste boli viditeľní aj večer. Cena batohu je 129 €.

www.thule.com 

Aktuality

14:26 Video: Lyžiar a lyžiarka preskočili cez Tadeja Pogačara pred cieľom kráľovskej etapy Giro d’Italia.

Súrodenci Flora a Miro Tabanelli preleteli ponad Pogačarom tesne pred vrcholom stúpania Mottolino, kde sa Slovinec tešil už zo štvrtého etapového víťazstva na Gire.

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu