Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Ako Elisa Longo Borghini vyhrala monument Okolo Flámska 2024

Talianska majsterka si pripísala už druhé víťazstvo na flámskom monumente.
Martin Sarvaš
 Fotogaléria: Ako Elisa Longo Borghini vyhrala monument Okolo Flámska 2024

Elisa Longo Borghini sa stala po druhýkrát víťazkou monumentu Okolo Flámska. Prvýkrát ho vyhrala v roku 2015, kedy mala ešte len 23 rokov a skvelú formu potvrdila aj o deväť rokov neskôr.

„Víťazstvo v týchto pretekoch pre mňa znamená skutočne veľa. Dievčatá boli dnes neuveriteľné, ako vždy, rovnako ako podpora od personálu v aute. Okrem toho som spadla a mala som aj defekt,“ povedala Longo Borghini po víťazstve.

Pozrite si 40 skvelých fotografií z víťazstva Elisy Longo Borghini od českej fotografky Federicy Muzzi.

„Keď som vyhrala v roku 2015, bola som ešte dieťa a teraz si omnoho viac uvedomujem, čo som dosiahla. Som v trikolórovom drese, som zrelšia žena.  Každé víťazstvo je výnimočné, pretože v cyklistike ani v živote nemožno nič považovať za samozrejmosť,“ dodala pretekárka tímu Lidl-Trek.

Stúpanie Koppenberg sa ukázalo ako rozhodujúce v mužských aj ženských pretekoch Okolo Flámska 2024. Keďže záver pretekov poznačil silný dážď, dlažobné kocky boli veľmi šmykľavé, pretekárom a pretekárkam prešmykovali zadné kolesá aj na ťažkých prevodoch a mnoho mužov aj žien muselo na Koppenbergu zosadnúť z bicykla a utekať po svojich.

Po stúpaní Koppenberg 45 km pred cieľom sa na čele sformovala skupina favoritiek, v ktorej bola aj majsterka sveta Lotte Kopecky, avšak aj ona niekoľko metrov utekala vedľa bicykla.

21 km pred cieľom zaútočila Shirin van Anrooij (Lidl-Trek) a po stúpaní Paterberg sa k nej pridala tímová kolegyňa Elisa Longo Borghini a Kasia Niewiadoma (Canyon//SRAM).

Trojica pretekárok si dokázala udržať náskok okolo 20 sekúnd až do posledného kilometra a vďaka prevahe pretekárok tímu Lidl-Trek sa stala víťazkou talianska majsterka Longo Borghini pred Niewiadomou a tretia finišovala Shirin van Anrooij.

Aktuality

09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

Včera 12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

Včera 10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

16.04.2024 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

16.04.2024 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Zavrieť reklamu