Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: 30 skvelých fotografií z legendárneho víťazstva Petra Sagana na monumente Okolo Flámska 2016

Pozrite si jedno z najkrajších víťazstiev Petra Sagana na skvelých fotkách od Lucu Bettiniho.
Martin Sarvaš
 Fotogaléria: 30 skvelých fotografií z legendárneho víťazstva Petra Sagana na monumente Okolo Flámska 2016

V roku 2016 si 26-ročný Peter Sagan pripísal svoje prvé víťazstvo na monumente – v jedných z najnáročnejších pretekov v cyklistickom kalendári Okolo Flámska.

Pri útoku v stúpaní Paterberg bol Sagan v dúhovom drese majstra sveta taký suverénny, že sa ani nepostavil zo sedla a všetkých súperov nechal za sebou a po 13-kilometrovom sóle zavŕšil svoje prvé „monumentálne“ víťazstvo v cieli typicky – jazdou na zadnom kolese.

Pozrite si jedno z najkrajších víťazstiev Petra Sagana na skvelých fotkách od Lucu Bettiniho.

„Zaútočil som na Kwaremonte, lebo som nechcel, aby k nám dotiahli Cancellaru a zostal so mnou už len Vanmarcke. Nasledoval Paterberg, kde ma Cancellara utrhol ešte v roku 2013, takže som chcel spraviť to isté,“ opísal Peter Sagan priebeh pretekov.

„Vedel som, že musím ísť odspodu konštantné tempo a nastúpiť až tesne pred vrcholom, aby som nabral čo najvyššiu rýchlosť do zjazdu.“

„Keď som bol mladší, bol som premotivovaný a všetko som chcel vyhrávať. Teraz som už mal dosť skúseností a uvedomoval si, že vlastne o nič dôležité nejde. Sú to iba preteky. Keď sa to nepodarí, nič sa nedeje. O týždeň budú ďalšie. Znova sa osvedčilo tvrdenie Bjarneho Riisa, že ak chceš vyhrať, musíš riskovať, že prehráš,“ povedal Sagan.

Aktuality

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Včera 17:33 Nezastaviteľný Tadej Pogačar zaútočil 14 km pred cieľom a suverénne vyhral kráľovskú etapu Giro d’Italia.

Výborným výkonom prekvapil Nairo Quintana, ktorý skončil v 15. etape na druhom mieste a tretí finišoval Georg Steinhauser. Pogačar si výrazne navýšil náskok v celkovej klasifikácii na necelých sedem minút pred Geraintom Thomasom a Danielom Martínezom.

Zavrieť reklamu