Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Cestné

Video: Tom Pidcock sa vymočil priamo v pelotóne, len pár kilometrov pred cieľom Miláno-San Remo

Do cieľa zostávalo už len necelých 18 km, keď zrazu do čela pelotónu prišiel Tom Pidcock, vytiahol... a popri svojich konkurentoch si vybavil, čo potreboval.
Martin Sarvaš
Video: Tom Pidcock sa vymočil priamo v pelotóne, len pár kilometrov pred cieľom Miláno-San Remo

Močenie v pelotóne sa stalo akousi bežnou súčasťou modernej cyklistiky. Kedysi jazdci zastavili a v pohode sa vymočili alebo ak si to chceli vybaviť za jazdy, platilo nepísané pravidlo, že si išiel každý vybaviť malú potrebu na koniec pelotónu, na kraj cesty.

V posledných rokoch už toto nepísané pravidlo stratilo akúkoľvek váhu a jazdci na seba močia v strede pelotónu bez toho, že by sa nad tým niekto pozastavil.

Nedávno predviedol svoje prirodzenie dokonca aj na kameru Tom Pidcock, keď necelých 18 km pred cieľom monumentu Miláno-San Remo prišiel do čela pelotónu prišiel vytiahol… a popri svojich konkurentoch si vybavil, čo potreboval, zatiaľ čo ho tlačil jeden z tímových kolegov z Ineosu.

Bolo by zaujímavé porozprávať sa o tomto s komisármi UCI, ktorí zakázali aero polohu supertuck či jazdu s predlaktiami na riadidlách, pretože boli vraj nebezpečné. Otázka teda znie, močenie za jazdy nie je nebezpečné?

Petra Sagana sme sa v nedávnom rozhovore pre špeciálne vydanie magazínu Cyklistika pýtali aj na túto tému: „Je rozdiel, keď ide niekto močiť ako človek alebo keď ide v posledných kilometroch pretekov alebo sa dokonca stáva, že niektorí cyklisti začali močiť počas slávnostného štartu úplne na začiatku.“

„Normálne je, keď odíde únik, hromadne sa zastaví a každý sa vymočí vedľa cesty. Ale teraz to spraví len zopár ľudí a ostatní štia za jazdy. Každy, kto chcel močiť za jazdy, išiel na koniec pelotónu a tam si to vybavil. A teraz nemajú problém vyšťať sa aj úplne vpredu a do kamery,“ povedal Sagan, ktorý dokonale opísal situáciu, ktorá sa odohrala na Miláno-San Remo.

Video: Tom Pidcock močí za jazdy 18 kilometrov pred cieľom Miláno-San Remo 2024:

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu