Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Mathieu Van Der Poel podpísal bezprecedentnú 10-ročnú zmluvu s Canyonom

Majster sveta v cestnej cyklistike aj cyklokrose tiež predĺžil zmluvu s jeho tímom Alpecin - Deceuninck do roku 2028. Pre Canyon bude Mathieu van der Poel niečo podobné, ako Peter Sagan pre Specialized.
Martin Sarvaš
Mathieu Van Der Poel podpísal bezprecedentnú 10-ročnú zmluvu s Canyonom

Mathieu van der Poel podpísal najdlhšiu známu zmluvu v súčasnej cyklistike s nemeckým výrobcom bicyklov Canyon Bicycles.

Aktuálny majster sveta v cestnej cyklistike a cyklokrose sa stretol v centrále Canyonu v nemeckom Koblenzi s generálnym riaditeľom Canyonu Nicholasom de Ros Wallaceom a oficiálne podpísal 10-ročný kontrakt.

Pre Canyon bude Mathieu van der Poel niečo podobné, ako Peter Sagan pre Specialized.

Ide totiž o osobnosti, ktoré dosahujú nielen dôležité výsledky na pretekoch, ale pre značky, ktoré reprezentujú, sú dôležitými ambasádormi a majú zásadný vplyv na budovanie povedomia o značke i predaje bicyklov.

Van der Poel tiež predĺžil zmluvu s jeho tímom Alpecin – Deceuninck do roku 2028.

Na bicykloch Canyon dosiahol 29-ročný Holanďan obdivuhodných 163 víťazstiev na ceste, v horskej cyklistike aj cyklokrose od konca roka 2017, keď sa začalo jeho partnerstvo s Canyonom.

„Canyon je neuveriteľným partnerom. Vyvinuli sme bicykle, ktoré mi pomohli uspieť na klasikách, majstrovstvách sveta a Grand Tours. Ale stále som neskutočne hladný po úspechu. Mám niekoľko míľnikov, vrátane olympijských hier v Paríži toto leto,“ povedal Van der Poel.

Pozrite si tiež

„V oblasti cestnej a horskej cyklistiky aj cyklokrosu, výskumné a vývojové tímy Canyonu venujú všetko do vytvárania bicyklov, ktoré vyhrávajú preteky, a som hrdý na to, že podporujem vývoj týchto produktov. Zdieľame rovnakú víťaznú mentalitu a s touto novou zmluvou sme plne v súlade s našimi ambíciami pre ďalšiu fázu mojej kariéry,“ dodal Mathieu van der Poel.

Van der Poel bude najbližšie v akcii na belgických klasikách E3 a Gent-Wevelgem, po ktorých budú nasledovať jarné monumenty, Okolo Flámska, Paríž-Roubaix, Amstel Gold Race a Liege-Bastogne-Liege.

Aj keď Van der Poel uviedol, že chce tento rok súťažiť na podujatí horských bicyklov na parížskych olympijských hrách, zatiaľ stále nevieme, či sa mu podarí vybojovať vytúžené miesto v holandskom tíme.

Aktuality

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Včera 14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu