Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Víťazný bicykel Canyon Inflite Mathieu van der Poela z Majstrovstiev sveta v cyklokrose (detaily, špecifikácia)

Pozrite si detaily bicykla Canyon Inflite CF SLX, na ktorom Mathieu van der Poela získal šiesty titul cyklokrosového majstra sveta.
Martin Sarvaš
Canyon Inflite CF SLX, na ktorom Mathieu van der Poela získal šiesty titul cyklokrosového majstra sveta. Foto: UCI Cyclocross

Mathieu van der Poel zvíťazil na cyklokrosových majstrovstvách sveta v českom Tábore a po suverénnom výkone a dominantnom sóle od štartu až do cieľa získal už svoj šiesty titul majstra sveta v cyklokrose.

Van der Poel preteká v disciplíne cyklokros na bicykli Canyon Inflite CF SLX, ktorých má celkovo k dispozícii päť kusov, na tréningy aj preteky.

Na bicykli Mathieu van der Poel nie je nič extra zvláštne a každý si môže poskladať bicykel ako má holandský multitalent. V špecifikácii má iba štandardné diely, od rámu po hnacie ústrojenstvo, brzdy a pedále.

Existujú však dve výnimky. Van der Poel má personalizované sedlo Selle Italia Flight Boost Mathieu van der Poel Edition, ktoré je však tiež možné zakúpiť aj v rovnakom dizajne. Má tiež kľuky Shimano Dura-Ace s kombináciou prevodníkov 46 a 39 zubov, ktorá nie je komerčne dostupná.

29-ročný Holanďan meria 184 cm, takže má rám vo veľkosti L. V prednej časti má integrovaný kokpit od Canyonu CF Pro Aerocockpit CP 0015, ktorého šírka sa dá nastaviť v rozsahu od 390 milimetrov do 430 milimetrov. Van der Poel používa šírku 410 mm s dĺžkou predstavca 120 mm.

Na karbónových kolesách Shimano C50 s výškou ráfika 50 milimetrov má obuté plášte Dugast. Zaujímavosťou je, že nepoužíva bezdušové gumy, ale galusky. Je to kvôli tomu, aby sa plášť „nevyzul“ z ráfiku ani pri veľmi nízkom tlaku. Len pre predstavu, na tratiach, ktoré obsahujú veľa pieskových sektorov, má vpredu tlak 1,3 baru a vzadu 1,4 baru.

Čo sa týka radenia a bŕzd, všetko má z 12-rýchlostnej sady Shimano Dura Ace Di2 a zostáva verný dvojprevodníku, aj keď mnoho jazdcov si v súčasnosti radšej volí jednoprevodník, aby sa vyhli padaniu reťaze. Vpredu má 160 mm brzdový kotúč a vzadu je 140 mm kotúč.

Na kľukách má štandardné MTB pedále Shimano XTR. Jediná vychytávka, ktorú Van der Poel používa, je používanie odmrazovača, keď v zime klesnú teploty pod nulu, aby sa mohol bez problémov a rýchlo nacvaknúť do pedálov.

Holanďan sedí na personalizovanom sedle Selle Italia Flight Boost – edícii Mathieu van der Poel. Sedlo je postavené na karbónovom ráme zo zmesi uhlíka a nylonu, a váži iba 162 gramov.

Pozrite si aj ďalšie bicykle profesionálnych cyklistov

Špecifikácia

Canyon Inflite CF SLX Mathieu van der Poela

 • Rám: Canyon Inflite CF SLX, veľkosť L
 • Vidlica: Canyon FK0114 CF Disc
 • Brzdy: Shimano Dura-Ace BR-R 9270 / RT-CL900, 160/140 mm kotúče
 • Brzdové / radiace páky: Shimano Dura-Ace Di2 R9270, 12-rýchlostné
 • Prešmyk: Shimano Dura Ace FD-R9250 Di2
 • Prehadzovačka: Shimano Dura Ace Di2 RD-R9250
 • Kazeta: Shimano Dura Ace CS-R9200
 • Reťaz: Shimano CN-M9100
 • Kľuky: Shimano Dura Ace FC-R9200, 172,5 mm
 • Prevodníky: 46/39
 • Kolesá: Shimano Dura Ace C 50
 • Plášte: Dugast, 33 mm – model sa líši v závislosti od terénu. Na piesku, Pipisquallo
 • Kokpit: Canyon Aerocockpit CF Pro, CP 0015, 410 mm (riadidlá), 120 mm (predstavec)
 • Sedlovka: Canyon S13 VCLS CF
 • Sedlo: Selle Italia Flight Boost Mathieu van der Poel Edition
 • Pedále: Shimano XTR SPD PD M9100

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Zavrieť reklamu