Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock

Trasa má až 215 km aj viac štrkových sektorov. Organizátori toskánskej klasiky by chceli, aby sa Strade Bianche zaradilo medzi cyklistické monumenty.
Martin Sarvaš
Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock

Tom Pidcock na Strade Bianche 2023. Foto: Ineos Grenadiers

Známa jarná klasika Strade Bianche bude v roku 2024 najťažšia vo svojej histórii, keďže organizátori by chceli, aby sa stala šiestym cyklistickým monumentom.

Talianske preteky sú na pláne v sobotu 2. marca a najväčšími favoritmi sú Tadej Pogačar (UAE Emirates) a Tom Pidcock (Ineos Grenadiers), ktorí vyhrali posledné dve edície Strade Bianche.

Tom Pidcock vyhral Strade minulý rok po 23-kilometrovom sóle a Tadej Pogačar vyhral v roku 2022 po obdivuhodnom 50-kilometrovom sóle.

Ďalšími veľkými favoritmi budú Christophe Laporte (Visma | Lease a Bike), Matej Mohorič (Bahrain – Victorious) Ben Healy (EF Education – EasyPost), Andrea Bagioli (Lidl-Trek) či Valentin Madouas (Groupama FDJ).

Majster sveta Mathieu van der Poel (Alpecin – Deceuninck) ani Wout van Aert (Visma | Lease a Bike) na Strade Bianche nebudú štartovať. Van der Poel sa zúčastní najbližšie monumentu Miláno – San Remo a Van Aert pôjde na E3 Saxo Classic.

Najťažšie Strade Bianche v histórii

Monumenty sú najprestížnejšie, ale aj najťažšie jednodňové preteky v cyklistickom kalendári: Miláno-San Remo, Okolo Flámska, Paríž-Roubaix, Liège-Bastogne-Liège a Okolo Lombardie.

Všetky však majú dĺžku cez 240 km, zatiaľ čo Strade Bianche malo v predošlých edíciách okolo 180 km, pričom v roku 2015 bola najdlhšia trasa, ktorá mala 200 km.

Pozrite si tiež

S ambíciou zaradiť sa medzi monumenty naplánovali organizátori výrazne náročnejšiu trasu, ktorá má dĺžku 215 km, pridali ďalšie štyri štrkové sektory, takže celková dĺžka štrkových sektorov sa natiahla na necelých 72 km.

Posledných päť ročníkov Strade Bianche vyhrali Julian Alaphilippe (2019), Wout van Aert (2020), Mathieu van der Poel (2021), Tadej Pogačar (2022) a Tom Pidcock (2023).

Štartovná listina pre Strade Bianche 2024 síce ešte nie je kompletná, ale účasť potvrdili Tadej Pogačar aj Tom Pidcock, ktorí sú zatiaľ najväčšími favoritmi, no na štarte budú aj Christophe Laporte, Julian Alaphilippe, Geraint Thomas, Kasper Asgreen či Richard Carapaz.

Strade Bianche 2024

  • Dĺžka: 215 km
  • Prevýšenie: 3674 m
  • Štrkové sektory: 15
  • Celková dĺžka štrkových sektorov: 71,8 km

Profil a štrkové sektory Strade Bianche 2024:

Aktuality

15:26 Decathlon dal do predaja repliky bicyklov Van Rysel RCR Pro tímu AG2R. Po pár hodinách boli vypredané.

V utorok pridal Decathlon do ponuky cestné bicykle, na ktorých pretekajú jazdci tímu Decathlon AG2R La Mondiale. S cenou 9000 eur boli vypredané už na ďalší deň.

11:39 Strávil som týždeň s Petrom Saganom na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

Keď ma Mišo Kolář oslovil s ponukou ísť do Talianska na týždenné sústredenie, na ktorom bude aj Peter Sagan, nemohol som odmietnuť. Už len možnosť byť v prítomnosti takej legendy ako Peter je niečo, čo sa jednoducho neodmieta.

09:46 Video: Premrznutého Mattiasa Skjelmoseho museli odniesť v rukách pred koncom Valónskeho šípu.

Dánsky pretekár tímu Lidl-Trek odstúpil z ardénskej klasiky 40 km pred cieľom. Preteky poznačilo chladné a daždivé počasie, ktoré vyradilo mnohých favoritov a preteky dokončilo len 44 cyklistov zo 175 štartujúcich.

09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

Včera 12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

Zavrieť reklamu