Detaily a špecifikácia víťazného Pinarella Dogma F Toma Pidcocka na Strade Bianche 2023

Pozrite si detaily bicyklu, na ktorom Tom Pidcock vyhral jedny z najkrajších, ale aj najťažších pretekov v cyklistike.
Víťazné Pinarello Dogma F Toma Pidcocka na Strade Bianche 2023. Foto: Ineos Grenadiers

Tom Pidcock predviedol na Strade Bianche 2023 úžasný výkon a víťazstvo po útoku 50 km pred koncom.

23-ročný jazdec tímu Ineos-Grenadiers prešiel so zdvihnutými rukami cieľom na námestí Piazza del Campo na bicykli Pinarello Dogma F.

Na ráme Dogma F vo veľkosti 50cm mal 12-rýchlostné radenie Shimano Dura-Ace Di2, avšak starší merač výkonu zo sady 9100.

Na kolesách Shimano Dura-Ace C36 mal obuté plášte 30-milimetrové bezdušové Continental Grand Prix STR.

Zvyšok komponentov sa nelíšil od jeho štandardného vybavenia – integrovaný kokpit Most, sedlo Fizik Antares, karbónové držiaky na fľaše Elite Leggero, držiak na cyklopočítač K-Edge a cyklopočítač Garmin.

Tom Pidcock dosiahol najväčší úspech na jednodňových cestných pretekoch vo svojej kariére, stal sa prvým Britom, ktorý vyhral Strade Bianche a vo veku 23 rokov je tretím najmladším víťazom v histórii pretekov.

• Sedlo: Fizik Antares
  • Držiaky na fľaše: Elite Leggero (karbón)
  • Omotávka: Pinarello MOST Superlight
  • Držiak na cyklopočítač: K-Edge

Včera 22:40 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

Včera 18:18 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Včera 17:37 Jonathan Milan vyrovnal Pogačarov hetrik a v šprinte vyhral tretiu etapu na Giro d’Italia.

Taliansky šprintér je suverénne najlepším šprintérom na Gire a v trinástej etape zvíťazil pred Stanislawom Aniolkowskim a Philom Bauhausom.

Včera 12:42 Zranený fotograf fotí televízny prenos z Giro d’Italia a vytvára skvelé umelecké fotografie.

Jered Gruber je bezpochyby jedným z najlepších fotografov cestnej cyklistiky na svete. Musel však podstúpiť operáciu kolena, kvôli čomu nemôže fotiť na Gire, a tak si vymyslel skutočne kreatívny spôsob, ako zachytiť momenty na talianskej Grand Tour.

Včera 11:41 Fotogaléria: 15 skvelých fotografií z víťazstva Juliana Alaphilippea na Giro d’Italia.

„Išli sme najprv vo veľkej skupine a potom som si spolu s Mircom Maestrim povedal: Ideme. Aj on si dnes naozaj zaslúžil vyhrať, bol úžasný a spolupracovalo sa nám super.“