Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Decathlon vstúpil v roku 2024 do profesionálnej cyklistiky so svojimi novými profesionálnymi cestnými bicyklami Van Rysel, pričom sa stal hlavným sponzorom francúzskeho tímu AG2R.

Aj keď sa obchodný reťazec so športovým tovarom už dlho nespája s World Tour, nebude to prvýkrát, čo v profi pelotóne uvidíme bicykel z Decathlonu. Začiatkom roku 2000 si Jaan Kirsipuu, jazdiaci za tím AG2R, zabezpečil etapové víťazstvo na Tour de France na bicykli Decathlon Penta Pro.

Jazdec tímu AG2R Larry Warbasse opísal, ako vyvíjali bicykle Van Rysel: „Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour, aby vyvinul model RCR Pro. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite stanovenom UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.“

Svoje prvé víťazstvo v roku 2024 dosiahol na bicykli Van Rysel RCR na pretekoch Etoile de Bessèges Samuel Leroux, ktorý však nejazdí za Decathlon AG2R La Mondiale, ale za francúzsky kontinentálny tím Van Rysel – Roubaix.

Netrvalo však dlho a víťazstvá začal zbierať aj tím AG2R. Ben O’Connor predviedol odvážne 13-kilometrové víťazné sólo na jednodňových pretekoch Okolo Murcie v Španielsku.

Benoît Cosnefroy zvíťazil v druhej etape aj celkovom hodnotení krátkych etapových pretekov Tour des Alpes-Maritimes vo Francúzsku a posledné víťazstvo na bicykli Van Rysel zaznamenal opäť Ben O’Connor v tretej etape UAE Tour, keď mu pomohol rozbehnúť rozhodujúci útok v záverečnom stúpaní Jebel Jais tímový kolega Valentin Paret-Peintre.

Špecifikácia: Van Rysel RCR tímu Decathlon AG2R La Mondiale

• Rám: karbónový Van Rysel RCR
  • Radenie: Shimano Dura-Ace Di2
  • Kolesá: Swiss Side Hadron²
  • Plášte: Continental GP5000 S TR
  • Kokpit: Integrovaný Deda/Van Rysel
  • Sedlo: Fizik
  • Pedále: Look Keo