Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Úžasné fotografie a momentky z pretekov Okolo Ománu

Etapové preteky v Ománe ovplyvnilo nepriaznivé počasie, kvôli ktorému museli skrátiť niektoré etapy.
Martin Sarvaš
 Fotogaléria: Úžasné fotografie a momentky z pretekov Okolo Ománu

V Ománe sa uskutočnil 14. ročník etapových pretekov, ktoré však tento rok prekvapivo poznačilo nepriaznivé daždivé počasie, kvôli ktorému museli organizátori z bezpečnostných dôvodov skrátiť niektoré etapy.

Napriek tomu sa v Ománe odohrávali skvelé súboje a výborný výkon predviedol aj napríklad český jazdec Jan Hirt, ktorý skončil na druhom mieste v celkovom hodnotení za Adamom Yatesom.

Pozrite si skvelé fotografie z pretekov i zaujímavé momentky od fotografky Pauline Ballet a fotografa Thomasa Maheuxa.

Na pretekoch štartovalo aj mnoho mladých talentov, z ktorých sa ukázali 22-ročný Novozélanďan Finn Fisher-Black či dvojica tímových kolegov zo Soudal-QuickStep, 21-ročný Belgičan Luke Lamperti a len 19-ročný Francúz Paul Magnier, pričom všetci traja si pripísali po jednom etapovom víťazstve.

Jan Hirt odsunul v záverečnej etape Fisher-Blacka na tretie miesto v celkovej klasifikácii, no mladý talent sa stal víťazom hodnotenia mladých jazdcov do 26 rokov.

Aktuality

Včera 22:40 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

Včera 18:18 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Včera 17:37 Jonathan Milan vyrovnal Pogačarov hetrik a v šprinte vyhral tretiu etapu na Giro d’Italia.

Taliansky šprintér je suverénne najlepším šprintérom na Gire a v trinástej etape zvíťazil pred Stanislawom Aniolkowskim a Philom Bauhausom.

Včera 12:42 Zranený fotograf fotí televízny prenos z Giro d’Italia a vytvára skvelé umelecké fotografie.

Jered Gruber je bezpochyby jedným z najlepších fotografov cestnej cyklistiky na svete. Musel však podstúpiť operáciu kolena, kvôli čomu nemôže fotiť na Gire, a tak si vymyslel skutočne kreatívny spôsob, ako zachytiť momenty na talianskej Grand Tour.

Včera 11:41 Fotogaléria: 15 skvelých fotografií z víťazstva Juliana Alaphilippea na Giro d’Italia.

„Išli sme najprv vo veľkej skupine a potom som si spolu s Mircom Maestrim povedal: Ideme. Aj on si dnes naozaj zaslúžil vyhrať, bol úžasný a spolupracovalo sa nám super.“

Zavrieť reklamu