Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Cestné

Čech Jan Hirt predviedol skvelý výkon a skončil celkovo druhý na pretekoch Okolo Ománu

33-ročný český jazdec tímu Soudal-QuickStep zaútočil v rozhodujúcom stúpaní poslednej etapy, no držal sa ho Adam Yates, ktorý mu v závere s ľahkosťou ušiel a stal sa celkovým víťazom pred Hirtom.
Martin Sarvaš
Čech Jan Hirt predviedol skvelý výkon a skončil celkovo druhý na pretekoch Okolo Ománu

5. etapa pretekov Okolo Ománu 2024. Foto: Thomas Maheux / A.S.O.

Jan Hirt (Soudal-QuickStep) predviedol skvelý výkon na jednom z najťažších stúpaní vo svete cyklistiky, na neslávne známej Zelenej hore, na pretekoch Okolo Ománu.

Hirt sa v poslednej piatej etape výrazne posunul v celkovom hodnotení z 15. miesta a napokon skončil celkovo druhý za Adamom Yatesom (UAE Emirates), ktorý ho v závere porazil.

Extrémne počasie prinútilo organizátorov upraviť etapu, čo však nemenilo záver so stúpaním Jabal Al Akhdhar (5,7 km, 10,5 %), ktoré bolo rozhodujúce odkedy bolo predstavené na pretekoch Okolo Ománu.

Hneď ako sa začalo stúpanie, únik začal strácať náskok a stal sa ľahkým cieľom pre vyselektovaný pelotón za ním, v ktorom boli aj tímoví kolegovia Jan Hirt a Mauri Vansevenant.

V posledných troch kilometroch stúpanie zosilnelo a prešlo do dvojciferných čísel, čím sa skupina zredukovala na iba päť jazdcov.

To bol moment, kedy český pretekár predviedol svoj útok, na ktorý dokázal zareagovať iba Adam Yates (UAE Team Emirates).

Až v posledných metroch Yates predbehol Hirta a získal v cieli 11-sekundový náskok.

„Pred pretekmi som si bol istý, cítil som, že som v dobrej forme a som rád, že som to mohol ukázať v tejto ťažkej etape, najmä potom, čo bol zrušený prvý cieľ na vrchole stúpania,“ povedal po pretekoch český pretekár.

„Chcel som ísť dnes za víťazstvom, a ak to nebude možné, za najlepším výsledkom. Urobil som, čo bolo v mojich silách, a nakoniec som s týmto výsledkom spokojný a najmä s mojím umiestnením v celkovej klasifikácii je to veľká motivácia,“ dodal Jan Hirt.

Aktuality

10:07 Bosch Performance Update 2.0: viac výkonu, viac nastavení a inteligentnejšie správanie motora v teréne.

Bosch Performance Update 2.0 neprináša len vyššie čísla v tabuľke, ale najmä citeľne inteligentnejšie správanie motora v technickom teréne. Nový softvér posúva motory Performance Line CX a CX-R na 120 Nm krútiaceho momentu a podporu až 600 %, pridáva širšie možnosti nastavenia, lepšiu kontrolu trakcie, nastaviteľný Extended Boost či rýchlejší záber vďaka funkcii Drivetrain Tensioner. Novinky sme si vyskúšali priamo na trailoch pri talianskom Lago di Ledro.

Včera 19:21 VIDEO | Takto vyzerá trať úvodného short tracku Svetového pohára 2026.

Pozrite si trať v Južnej Kórei, kde short track zažije ázijskú premiéru na najvyššej úrovni.

Včera 19:01 „Možno sa nikdy nedostane do predaja.“ Pozreli sme sa na XC prototyp Treku pre Evie Richards.

V Južnej Kórei sa začína sezóna Svetového pohára a Evie Richards na nej bude mať k dispozícii výnimočný XC prototyp Treku, ktorý je dostupný iba pre vybraných pretekárov.

Včera 18:32 VIDEO ‎| Jackson Goldstone ukazuje trať, ktorá otvorí sezónu Svetového pohára v zjazde.

Pozrite si trať v Južnej Kórei očami úradujúceho majstra sveta a celkového víťaza Svetového pohára.

Včera 18:05 Jeden z najúspešnejších XC bicyklov minulej sezóny dostal novú verziu. Canyon predstavil Lux World Cup.

Nemecká značka posúva svoj pretekársky cross-country model bližšie k tomu, čo dnes vyžadujú najťažšie trate. Novinka dostala viac zdvihu, upravenú geometriu a ľahší rám CFR.

Zavrieť reklamu