Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Darkfest 2024, to sú obrovské skoky a šialené triky (+výsledky)

Freeride podujatie Darkfest sa každý rok posúva o krok vpred, čoho dôkazom sú šialené výkony jazdcov a rôzne svetové rekordy. Ako to v Južnej Afrike vyzeralo tento rok?
Matúš Bušík
Fotogaléria: Darkfest 2024, to sú obrovské skoky a šialené triky (+výsledky)

Darkfest 2024. Foto: Eric Palmer, Tom B, Syo Van Vliet

Ďalší ročník freeride podujatia Darkfest 2024 v pohorí Vuurberg neďaleko juhoafrického mesta Stellenbosch je za nami.

Za podujatím stojí známy jazdec Sam Reynolds. Počas Darkfestu máme možnosť vidieť jazdiť tých najlepších freeriderov a freeriderky na obrovských skokoch počas celého týždňa.

Darkfest vždy prináša XXL trať s tým najprogresívnejším jazdením a so skvelou atmosférou, ktorá medzi jazdcami panuje.

Jazdci sa tu musia vysporiadať aj s premenlivými podmienkami, meniacim sa vetrom a vysokými teplotami. Budíček býva často o 5:30 ráno, práve kvôli meniacim sa podmienkam.

Ako to celé dopadlo?

Kráľom a kráľovnou Darkfest 2024 sa stali Elias Ruso a Vaea Verbeeck.

Najlepšími momentami na Darkfeste 2024 sa stali backflip Toma Isteda pri svojej prvej jazde na trati a backflip dievčat Robin Goomes a Harriet Burbidge-Smith na step-upe.

„Je skvelé, že som sezónu odštartovala práve na Darkfeste, pretože to odpálite na najšialenejších skokoch vo vašom živote. Dodá vám to do ďalšej sezóne ohromné množstvo sebavedomia,“ povedala Robin Goomes z Nového Zélandu.

Cenu za najlepší whip si odnášajú Dan Paley a Vinny Armstrong.

Bohužiaľ Dan Paley utrpel vo finálnom dni obrovský pád, pri ktorom si zlomil viacero kostí a musel podstúpiť chirurgický zákrok v Južnej Afrike. Okrem zlomenej nohy si dolámal aj zápästie.

Zraneniam sa nevyhli ani takí jazdci ako napríklad Carson Storch alebo Talus Turk, ktorých poznáme aj z podujatia Red Bull Rampage.

Cenu za najlepšiu jazdu si domov odnáša Bienvenido Aguado. V nej skočil backflip cez obrovský takmer 30 metrový skok, ale aj krásny frontflip na poriadnom dirtovom skoku.

Cenu za najlepší trik získal Kurtis Downs za jeho motokrosom inšpirovaný trik nothing to double grab to rock-solid. V podstate ide o trik, pri ktorom letíte nad bicyklom a na chvíľu sa ho pustíte.

Cenu za najšialenejší účes dostala Vero Sandler, ktorá si nechala vyholiť stred hlavy.

Darkfest 2024 bol opäť raz freeride šialenstvom a priniesol množstvo skvelých momentov. Tie si budete môcť už čoskoro pozrieť v zostrihu.

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu