Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Tak čaute chlapci, ja už idem, čaká ma frajerka- rozlúčil sa Peter Sagan so zvyškom pelotónu

Petra Sagana na ceste k majstrovskému titulu sprevádzali iba dvaja slovenskí kolegovia - jeho brat Juraj Sagan a Michael Kolář, no napokon to stačilo. Možno aj vďaka tisícom priaznivcov pri televíznych obrazovkách, ktorí nášho zástupcu tlačili do cieľa aspoň očami. Ošiaľu podľahli aj komentátori verejnoprávnej televízie RTVS Vladimír Genda s bývalým Saganovým trénerom Petrom Zánickým, ktorým zo štúdia sekundoval Matej Vyšňa s Jánom Hudokom.
Biker
Tak čaute chlapci, ja už idem, čaká ma frajerka- rozlúčil sa Peter Sagan so zvyškom pelotónu

A ak ste si mysleli, že nadľudský výkon podal iba náš fenomenálny dvadsaťpäťročný cyklista, tak ste ešte nepočuli komentátorský výkon vyššie zmienenej štvorice. Nemožno sa im ale čudovať. Snáď jediný koho so Saganovho výkonu nezdvihlo zo „sedla“ bol samotný pretekár tímu Tinkoff-Saxo.

Najlepšie to slovami vystihol bývalý americký cyklistický šampión Greg LeMond: „V cyklistike sú iba tri preteky, na ktorých záleží, a to Tour de France, Paríž – Roubaix a majstrovstvá sveta.“ Vychutnajte si preto záverečné metre Peťovho triumfu ešte raz. Veď napokon nestáva sa každý deň, že Slovensko získa najcennejší kov na takom prestížnom podujatí, akým majstrovstvá v cestnej cyklistike zaručene sú.

Aktuality

12:41 Tadej Pogačar prekonal 23-ročný rekord Lancea Armstronga šialeným výkonom v stúpaní Pla d’Adet.

Pogačar predviedol jeden z najpôsobivejších vrchárskych výkonov v histórii cyklistiky a Armstrongov rekord prekonal o necelé dve minúty.

11:58 Fotogaléria: Najlepšie momenty 14. etapy Tour de France 2024.

Pozrite si skvelé fotografie zo štrnástej etapy Tour de France 2024.

Včera 17:32 Tadej Pogačar potvrdil svoju dominanciu na Tour de France, porazil Vingegaarda a vyhral horskú 14. etapu.

Pogačar zaútočil 4,6 km pred cieľom v stúpaní Pla d’Adet a do cieľa prišiel osamote s 39-sekundovým náskokom pred druhým Jonasom Vingegaardom. Tretí Remco Evenepoel finišoval so stratou 1:10 min.

Včera 16:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 22 jazdcov. Počas 14. etapy odstúpili Alberto Bettiol, Louis Vervaeke, Amaury Capiot a na štart sa nepostavil Tom Pidcock.

Včera 14:50 Najdrahší bicykel na Tour de France 2024 stojí šialených 50-tisíc eur.

Zatiaľ čo z klasických bicyklov je najdrahším bicyklom na Tour limitovaná edícia tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe S-Works Tarmac SL8 od Specializedu za 17-tisíc eur, celkovo najdrahší stroj na Tour de France je časovka od Pinarella tímu Ineos Grenadiers.

Zavrieť reklamu