Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Tak čaute chlapci, ja už idem, čaká ma frajerka- rozlúčil sa Peter Sagan so zvyškom pelotónu

Petra Sagana na ceste k majstrovskému titulu sprevádzali iba dvaja slovenskí kolegovia - jeho brat Juraj Sagan a Michael Kolář, no napokon to stačilo. Možno aj vďaka tisícom priaznivcov pri televíznych obrazovkách, ktorí nášho zástupcu tlačili do cieľa aspoň očami. Ošiaľu podľahli aj komentátori verejnoprávnej televízie RTVS Vladimír Genda s bývalým Saganovým trénerom Petrom Zánickým, ktorým zo štúdia sekundoval Matej Vyšňa s Jánom Hudokom.
Biker
Tak čaute chlapci, ja už idem, čaká ma frajerka- rozlúčil sa Peter Sagan so zvyškom pelotónu

A ak ste si mysleli, že nadľudský výkon podal iba náš fenomenálny dvadsaťpäťročný cyklista, tak ste ešte nepočuli komentátorský výkon vyššie zmienenej štvorice. Nemožno sa im ale čudovať. Snáď jediný koho so Saganovho výkonu nezdvihlo zo „sedla“ bol samotný pretekár tímu Tinkoff-Saxo.

Najlepšie to slovami vystihol bývalý americký cyklistický šampión Greg LeMond: „V cyklistike sú iba tri preteky, na ktorých záleží, a to Tour de France, Paríž – Roubaix a majstrovstvá sveta.“ Vychutnajte si preto záverečné metre Peťovho triumfu ešte raz. Veď napokon nestáva sa každý deň, že Slovensko získa najcennejší kov na takom prestížnom podujatí, akým majstrovstvá v cestnej cyklistike zaručene sú.

Aktuality

11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Zavrieť reklamu