Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Sagan má mať nového šéfa. K Tiňkovovi prichádza ako športový riaditeľ ďalší Slovák

Bývalý slovenský cestný cyklista Ján Valach by mal od budúcej sezóny pôsobiť ako športový riaditeľ v tíme Tinkoff-Saxo. Informovali o tom denník Šport i portál cycling-info.sk.
Biker
Sagan má mať nového šéfa. K Tiňkovovi prichádza ako športový riaditeľ ďalší Slovák

V stajni ruského podnikateľa Olega Tiňkova sa tak stretne s trojicou slovenských jazdcov Petrom a Jurajom Saganovcami a Michaelom Kolářom.

Na pôsobenie v profesionálnom tíme WorldTour potrebuje získať licenciu, a preto by mal absolvovať potrebný kurz v sídle Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) vo švajčiarskom Aigle. Samotný Valach sa pre Šport nechcel počas MS v Richmonde vyjadriť, no ani ich nepoprel.

Štyridsaťdvaročný Valach je dvojnásobný účastník olympijských hier, v minulosti vyhral preteky Okolo Slovenska a päť titulov na majstrovstvách republiky. Pôsobil aj ako športový riaditeľ Dukly Trenčín a naposledy izraelského tímu Cycling Academy.

Aktuality

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Včera 17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

Včera 11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

Včera 09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Zavrieť reklamu