Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Sagan má mať nového šéfa. K Tiňkovovi prichádza ako športový riaditeľ ďalší Slovák

Bývalý slovenský cestný cyklista Ján Valach by mal od budúcej sezóny pôsobiť ako športový riaditeľ v tíme Tinkoff-Saxo. Informovali o tom denník Šport i portál cycling-info.sk.
Biker
Sagan má mať nového šéfa. K Tiňkovovi prichádza ako športový riaditeľ ďalší Slovák

V stajni ruského podnikateľa Olega Tiňkova sa tak stretne s trojicou slovenských jazdcov Petrom a Jurajom Saganovcami a Michaelom Kolářom.

Na pôsobenie v profesionálnom tíme WorldTour potrebuje získať licenciu, a preto by mal absolvovať potrebný kurz v sídle Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) vo švajčiarskom Aigle. Samotný Valach sa pre Šport nechcel počas MS v Richmonde vyjadriť, no ani ich nepoprel.

Štyridsaťdvaročný Valach je dvojnásobný účastník olympijských hier, v minulosti vyhral preteky Okolo Slovenska a päť titulov na majstrovstvách republiky. Pôsobil aj ako športový riaditeľ Dukly Trenčín a naposledy izraelského tímu Cycling Academy.

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu