Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Scud cyklokrosová raketa

Vyvážená geometria ponúka dostatok obratnosti, akcelerácie a rýchla jazda je tomuto stroju vlastná.
Biker
Scud cyklokrosová raketa
Rám v neprehliadnuteľnom farebnom prevedení pôsobí sviežim dojmom. Kónická hlavová trubka presne nadväzuje na masívne ramená vidlice. Pri pohľade zhora je krásne vidieť zúženie spodnej trubky za hlavou, ktorá potom plynule prechádza v rozšírenie v stredovom púzdre. Tuhosť tejto partie je zásadná, čo sa odrazilo i v napojení reťazových vzpier čo najbližšie k okrajom stredového púzdra. Kvalitne spracované pätky doplňujú sedlové vzpery kruhového profilu, samozrejme s potrebným esovitým prehnutím kvôli navýšeniu schopnosti pohlcovať nárazy. Čiastočne vnútorné vedenie riadiacich laniek má zvýraznené vstupy do rámov.

Bicykel vyzdvihuje použitie hydraulických kotúčových bŕzd značky Shimano, tuhých kolies DT Swiis s kombináciou so skvelými 32mm plášťami ktoré vás v teréne podržia, či karbónový sedlovka vlastnej komponentovej značky. Výkon je podporený tuhým rámom a pri jazde zo sedla potom masívne ramená vidlice ponúknu kvalitnú oporu. Ovládateľnosť na ceste je bez najmenších problémov. Pokiaľ vás cyklokros oslovuje, alebo len chcete cesťáčik na hydraulických kotúčovkách, na ktorej môžete preletieť poľnú cestu a tuhší rám je pre vás alfa omegou, je cyklokrosová raketa SCUD zaujímavou alternatívou.

Technické špecifikácie

Rám: Al 6061 T6 D.B. Vidlice: Carbon Kliky: FSA Gossamer 36 / 46 Brzdy: Shimano BR-RS785 Riadenie: Shimano Prehazovačka: Shimano Ultegra Presmykač: Shimano Ultegra Kolesá: DT Swiss R24 db Spline Plášte: Maxxis Mud Wrestler, 33C Kazeta: Shimano Ultegra 11– 28 Sedlo: Fi’zi:k Aliante VS Sedlovka: Extend Carbon Riadítka: FSA Gossamer Predstavec: FSA Gossamer Hmotnost: 9,87 kg Cena: 54 999 Kč

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu