Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Scud cyklokrosová raketa

Vyvážená geometria ponúka dostatok obratnosti, akcelerácie a rýchla jazda je tomuto stroju vlastná.
Biker
Scud cyklokrosová raketa
Rám v neprehliadnuteľnom farebnom prevedení pôsobí sviežim dojmom. Kónická hlavová trubka presne nadväzuje na masívne ramená vidlice. Pri pohľade zhora je krásne vidieť zúženie spodnej trubky za hlavou, ktorá potom plynule prechádza v rozšírenie v stredovom púzdre. Tuhosť tejto partie je zásadná, čo sa odrazilo i v napojení reťazových vzpier čo najbližšie k okrajom stredového púzdra. Kvalitne spracované pätky doplňujú sedlové vzpery kruhového profilu, samozrejme s potrebným esovitým prehnutím kvôli navýšeniu schopnosti pohlcovať nárazy. Čiastočne vnútorné vedenie riadiacich laniek má zvýraznené vstupy do rámov.

Bicykel vyzdvihuje použitie hydraulických kotúčových bŕzd značky Shimano, tuhých kolies DT Swiis s kombináciou so skvelými 32mm plášťami ktoré vás v teréne podržia, či karbónový sedlovka vlastnej komponentovej značky. Výkon je podporený tuhým rámom a pri jazde zo sedla potom masívne ramená vidlice ponúknu kvalitnú oporu. Ovládateľnosť na ceste je bez najmenších problémov. Pokiaľ vás cyklokros oslovuje, alebo len chcete cesťáčik na hydraulických kotúčovkách, na ktorej môžete preletieť poľnú cestu a tuhší rám je pre vás alfa omegou, je cyklokrosová raketa SCUD zaujímavou alternatívou.

Technické špecifikácie

Rám: Al 6061 T6 D.B. Vidlice: Carbon Kliky: FSA Gossamer 36 / 46 Brzdy: Shimano BR-RS785 Riadenie: Shimano Prehazovačka: Shimano Ultegra Presmykač: Shimano Ultegra Kolesá: DT Swiss R24 db Spline Plášte: Maxxis Mud Wrestler, 33C Kazeta: Shimano Ultegra 11– 28 Sedlo: Fi’zi:k Aliante VS Sedlovka: Extend Carbon Riadítka: FSA Gossamer Predstavec: FSA Gossamer Hmotnost: 9,87 kg Cena: 54 999 Kč

Aktuality

15:28 Pozvánka: Slovenský pohár v horskej cyklistike pokračuje v Poráči pri Spišskej Novej Vsi.

V rámci podujatia budú okrem XCO kategórií aj preteky elektrobicyklov E-XCO, E-XCO Open a DEAF kategórie. Preteky sa uskutočnia v Poráči počas víkendu 29. a 30. júna.

14:35 Jan Tratnik skončí vo Visme a podpíše trojročnú zmluvu s tímom Red Bull Bora-Hansgrohe.

O prestupe slovinského univerzála do Bory sa špekulovalo celú jar a podľa viacerých zdrojov to vyzerá, že dohoda medzi Tratnikom a tímom, čoskoro sponzorovaným Red Bullom, je už hotová.

14:10 Garmin predstavil „najinteligentnejší“ cyklopočítač Edge 1050. Má nový displej, výdrž 60 hodín a môžete ním platiť.

Nová vlajková loď cyklopočítačov od Garminu stojí 750 eur, avšak nemá verziu so solárnym nabíjaním.

12:27 Zakladatelia GCN odkúpili naspäť svoj podiel od Warner Bros a vracajú sa k pôvodnej tvorbe.

Známy cyklistický YouTube kanál Global Cycling Network sa chce primárne sústrediť na tvorbu videí. Ich webová stránka, ktorá okrem iného informovala aj o aktualitách zo sveta cyklistiky, končí. Končí aj online platforma Eurosportu a živé vysielanie cyklistických pretekov sa presunie na platformy Max a discovery+.

11:38 Sepp Kuss nejde na Tour de France, po prekonaní COVID-19 sa dostatočne nezotavil.

Tím Visma-Lease a Bike oznámil, že Kuss neodštartuje na Tour a nahradí ho holandský vrchár Bart Lemmen.

Zavrieť reklamu