Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Mathieu van der Poel vyhral na Svetovom pohári v Hoogerheide už dvanáste cyklokrosové preteky v sezóne

29-ročný Holanďan si tentokrát počkal až do predposledného kola, v ktorom predviedol víťazný útok a vytvoril si dostatočný náskok pred skupinou prenasledovateľov.
Martin Sarvaš
Mathieu van der Poel vyhral na Svetovom pohári v Hoogerheide už dvanáste cyklokrosové preteky v sezóne

Foto: UCI Cyclocross

Mathieu van der Poel si pripísal svoje dvanáste víťazstvo v cyklokrosovej sezóne 2023/24 na pretekoch Svetového pohára v holandskom Hoogerheide, kde vlani získal titul majstra sveta v napínavom dueli s Woutom van Aertom.

Hoogerheide bolo šťastným miestom aj pre 17-ročnú slovenskú pretekárku Viktóriu Chladoňovú, ktorá zvíťazila v kategórii junioriek a stala sa prvou Slovenkou v histórii, ktorá vyhrala Svetový pohár v cyklokrose.

Na rozdiel od predošlých pretekov, Van der Poel nezaútočil v prvej polovici pretekov, ale takticky čakal až na záverečné okruhy a viezol sa vo vedúcej skupine s ďalšími šiestimi pretekármi.

29-ročný Holanďan zrýchlil v ôsmom kole z deviatich a aj keď sa mladý belgický talent Thibau Nys snažil udržať tempo s majstrom sveta, pri vstupe do posledného kola mal Van der Poel už 8-sekundový náskok.

Nys v poslednom kole spadol a pripojil sa opäť k skupine prenasledovateľov. V súboji o druhé miesto bol najrýchlejší Joris Nieuwenhuis, ktorý finišoval pred Pimom Ronhaarom a Thibau Nysom.

„Cítil som sa podobne ako včera. Bolo to fajn, ale bolo to trochu iné,“ povedal po pretekoch Van der Poel, ktorý v predošlý deň vyhral preteky pohára X2O Trofee v belgickom Hamme.

„Cítim sa dobre, ale po tom, ako zaútočím, už nie som taký čerstvý ako to bolo na predošlých pretekoch. Je to normálne, v skutočnosti je to dobrý signál, pretože viem, že som dostatočne trénoval,“ vysvetlil Van der Poel.

„Doteraz to bolo tiež iné v tom, že som mával len jedny preteky za víkend. Ako som povedal, cítim sa dobre, len si potrebujem trochu oddýchnuť a dúfam, že budúci víkend budem mať najlepšie nohy z celej sezóny,“ dodal Mathieu van der Poel, pre ktorého bude vrcholom cyklokrosovej sezóny obhajoba dúhového dresu majstra sveta v českom Tábore.

Na piatom mieste prešiel cieľom Eli Iserbyt, ktorý sa však stal víťazom celkového hodnotenia série Svetového pohára v cyklokrose v sezóne 2023/24.

Cyklokrosový program a výsledky Mathieu van der Poela, Tom Pidcocka a Wouta van Aerta v sezóne 2023/24

Aktuality

21:03 Fotogaléria: Pozrite si, ako vyzerali tréningy pred Strade Bianche 2024.

Jazdcov čaká 215 km dlhá trasa s prevýšením 3674 m a 15 štrkových sektorov s celkovou dĺžkou cez 71 km. Najväčšími favoritmi sú víťazi predošlých dvoch edícií Tadej Pogačar a Tom Pidcock.

13:43 Video: Šialený zostrih Sleeper Shreddit z pretekov svetového pohára v zjazde.

„Je to vonku! Najväčšiu zjazdová show na svete – svetový pohár sme zachytili na našich kamerách a posielame ho do sveta ako darček pre vás fanúšikov. Drifty, skoky, pády a atmosféra na to všetko sa v edite môžete tešiť. Prinášame vám 8 a pol minúty skutočného chaosu“ píše sa vo vyjadrení tvorcov editu.

13:14 Video: Slovenská zjazdová reprezentácia trénuje na blate vo Francúzsku.

Zjazdári odišli na juh Francúzska za ideálnymi podmienkami a skvelým počasím, avšak jazdia v blate a daždi.

12:09 Český enduro pretekár Vojta Bláha je novým členom Horsefeathers tímu.

Vojta Bláha je špičkový enduro pretekár a svoje schopnosti dokazuje nielen na pretekoch v Česku, ale aj vo svetovom pohári v disciplíne enduro. Od tejto sezóny bude Vojta jazdiť v oblečení a s doplnkami Horsefesthers.

11:21 Norco predstavilo nové modely Sight a Optic s high-pivot konštrukciou.

Trailové a enduro bicykle budú dostupné v karbónovom, ale aj hliníkovom prevedení s rôznymi veľkosťami kolies.

Zavrieť reklamu