Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Dokument Chasing Glory mapuje Saganovu cestu za olympijskou medailou a premiéru bude mať už zajtra na Eurosporte

Pilotná časť dokumentárneho seriálu Chasing Glory bude mať premiéru zajtra - 24. januára o 22 hod. na stanici Eurosport.
Matúš Bušík
Dokument Chasing Glory mapuje Saganovu cestu za olympijskou medailou a premiéru bude mať už zajtra na Eurosporte

Peter Sagan na Majstrovstvách sveta v horskej cyklistike XCC 2023. Foto: Felipe Cano / Slovenský zväz cyklistiky

O posledné olympijské hry v Tokiu prišiel Peter Sagan kvôli zraneniu kolena. Tento rok v Paríži bude mať teda Peter Sagan príležitosť na zisk medaily znova po ôsmych rokoch, čím by zavŕšil svoju úspešnú kariéru.

Pri svojej tretej účasti pod piatimi kruhmi sa po druhýkrát  predstaví na horskom bicykli v disciplíne cross-country, ktorej sa opätovne začal venovať po ukončení minulej sezóny.

Jeho prípravu na najväčšiu športovú udalosť roka podrobne mapuje dokumentárny seriál Chasing Glory, ktorého prvá epizóda bude mať premiéru už zajtra na televíznej stanici Eurosport 1.

Rozsiahly rozhovor s Petrom Saganom si budete môcť prečítať aj v prvom tohtoročnom vydaní magazínu Cyklistika, ktorého predplatné si môžete kúpiť tu.

Peter Sagan sa radí nepochybne medzi najúspešnejších cyklistov v histórii. Na svojom konte má tri tituly majstra sveta, rekordných 7 zelených dresov z Tour de France a celkovo 121 víťazstiev, vrátane prestížnych klasikárskych podujatí Okolo Flámska a Paríž-Roubaix.

Jediné, čo Petrovi v bohatej zbierke úspechov chýba je olympijská medaila. Pravdepodobne poslednú šancu dosiahnuť na tento cenný kov bude mať o chvíľu 34-ročný jazdec tento rok na olympiáde v Paríži.

Rovnako ako na poslednej olympiáde bude pretekať na horskom bicykli, na ktorom svoju úspešnú kariéru odštartoval.

„MTB bolo vždy mojou vášňou. Zúčastniť sa OH v Paríži na horskom bicykli je mojím snom už dlhšiu dobu. Bude to výzva,“ povedal Sagan v marci minulého roku pre Eurosport.

Práve táto televízna stanica v rámci svojho exkluzívneho olympijského obsahu k OH v Paríži odvysiela nový sedem dielny dokumentárny seriál Chasing Glory, ktorý okrem Saganovej cesty na olympiádu mapuje aj ďalších 5 svetoznámych športovcov za dosiahnutím ich cieľa – zlatou olympijskou medailou.

Dokument ponúkne pohľad nielen do Saganovho súkromia, ale predovšetkým poodkryje priebeh jeho prípravy na najväčšiu športovú akciu v tomto roku.

Scott Young z WBD sa k projektu vyjadril: „Chceme rozprávať príbeh olympijských hier prostredníctvom autentických a uveriteľných príbehov športovcov, ktorí sa pripravujú na OH v Paríži. Chceme tieto príbehy dostať k fanúšikom. Chceme byť v centre diania a pri všetkých výkonoch.“

Okrem Petra Sagana sa dokument zameria na nórskeho držiteľa svetového rekordu v behu na 400 metrov cez prekážky Karstena Warholma, prvú a zatiaľ jedinú olympijskú víťazku v športovom lezení Janju Garnbretovú zo Slovinska, britskú šprintérku Dinu Asher-Smithovú, talentovanú surferku Vahine Fierrovú z Tahiti a Holanďana Menno Van Gorpa, trojnásobného majstra sveta v breakdance, disciplíne ktorá sa na OH predstaví vôbec po prvýkrát.

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu