Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Bicykle Eddy Merckx sú po troch rokoch opäť v predaji

Belgická značka bicyklov Eddy Merckx je späť a svoj návrat ohlásila vo veľkom štýle. Na počesť uvedenia na trh bude k dispozícii limitovaná edícia karbónových bicyklov "Retrosonic", ktorá je poctou legendárnemu cyklistickému tímu Panasonic, za ktorý Eddy pretekal v 80-tych rokoch.
Matúš Bušík
Bicykle Eddy Merckx sú po troch rokoch opäť v predaji

„Dnešný deň je skvelý pre Eddy Merckx Bikes a tým aj pre belgický cyklistický priemysel.“ Takto nadšene začínal svoj prejav Jochim Aerts, generálny riaditeľ Belgian Cycling Factory.

„S týmto novým impulzom chceme upevniť miesto Eddy Merckx Bikes v top triede cestných a gravel bicyklov a udržať si ho z dlhodobého hľadiska,“ načrtol ďalej víziu značky.

Cesta a gravel

Portfólio bicyklov je široké a v ponuke značky sa nachádza niekoľko špecifických typov. Na cestu sú určené dva modely a síce 525 a Mendrisio.

525 je čistokrvný pretekársky bicykel a Mendrisio je zas určený na dlhé jazdy a stúpania, pri ktorých je dôležité pohodlie.

Gravel bicykel má označenie Strasbourg a je dostupný v prevedení z rôznych materiálov. V ponuke nájdete karbónovú verziu, ale aj hliníkový, či oceľový rám.

Rovnako tak všestranný bicykel Pévèle, ktorý je určený na použitie na ceste, ale aj v ľahkom teréne.

„Všetky bicykle sú navrhnuté a montované v Belgicku a sme na to hrdí. Pretože lakovanie robíme sami, majú zákazníci možnosť personalizovať svoj bicykel a to ďaleko za rámec bežných možností. Ako bonus v rámci opätovného spustenia predaja, za to nebude v budúcom roku účtovaný žiadny príplatok,“ hovorí Aerts.

Svoj potenciálny budúci bicykel si môžete navrhnúť na webovej stránke Eddymerckx bikes.

Špeciálna edícia Retrosonic

Na počesť opätovného spustenia výroby a predaja, predstavila značka Eddy Merckx Bikes limitovanú edíciu karbónových bicyklov „Retrosonic.“

„Retrosonic“ je poctou legendárnemu cyklistickému tímu Panasonic, v ktorom jazdil Eddy v 80-tych rokoch.

Jazdci ako napr Eric Vanderaerden, Phil Anderson a Eddy Planckaert boli mimoriadne úspešní v klasikách a rovnako tak počas podujatí Grand Tour.

Vrcholom sú zelené dresy na Tour De France a víťazstvo v Roubaix.

Prostredníctvom súčasnej interpretácie výrazného laku na karbónových bicykloch Merckx, spája značka minulosť s prítomnosťou.

Bicykle budú k dispozícii od 24. februára, čo je termín prvých klasikárskych pretekov na mačacích hlavách.

Luc Doucé, dizajnér v Eddy Merckx, vysvetľuje, ako tento koncept vznikol: „Počas prvých náčrtov, už bolo jasné, že realistické zobrazenie bude fungovať veľmi dobre. Samozrejme, nejaké zmeny boli nevyhnutné, pretože rám našich karbónových bicyklov je jednoducho iný než oceľový rám pôvodného bicykla Corsa.“

Počas roku 2024 môžeme očakávať ďalšie tri modely Eddy Merckx bikes. Budú zahŕňať športové elektrobicykle, ale aj ďalšie rozšírenie výkonnostného segmentu.

Taktiež sa zameriame na ďalšiu spoluprácu s tímom UCI ProTour Team Flanders – Baloise.

Distribútorom tejto značky na Slovensku a v Česku je spoločnosť Zookee, ktorá postupne na našom území buduje dealerskú sieť týchto bicyklov.

Bicykle Eddy Merckx nájdete na ich webovej stránke.

Aktuality

Včera 12:35 Fotogaléria: 50 krásnych fotografií a skvelých momentov z najťažšieho Strade Bianche v histórii.

Ani dlhá trať a náročné podmienky, dážď či blato, nezastavili Tadeja Pogačara pri jeho neuveriteľnom 81-kilometrovom víťaznom sóle.

Včera 12:03 Tom Pidcock o šialenom sóle Pogačara na Strade Bianche: What the f*ck, what the f*ck….

„Cítil som sa, ako keby som išiel v grupette,“ opísal Pidcock svoje pocity po tom, ako zaútočil Tadej Pogačar 81 km pred cieľom.

02.03.2024 Tadej Pogačar prekonal dva historické rekordy pri neuveriteľnom výkone a výhre Strade Bianche.

Pogačar zaútočil 81 km pred cieľom a svoje dvojhodinové sólo priviedol úspešne až do cieľa.

02.03.2024 Tadej Pogačar vyhral historicky najťažšie Strade Bianche po šialenom 81-kilometrovom sóle.

Pogačar už pred pretekmi hovoril, kde chce zaútočiť a svoj sľub aj splnil. Na druhom mieste skončil Toms Skujiņš a tretí finišoval Maxim Van Gils.

02.03.2024 Lotte Kopecky po nezastaviteľnom záverečnom útoku vyhrala už po druhýkrát Strade Bianche.

Majsterka sveta zaútočila v záverečnom kilometri v stúpaní Via Santa Caterina a talianska majsterka Elisa Longo Borghini na jej zrýchlenie nedokázala zareagovať, a tak finišovala na druhom mieste, zatiaľ čo šprint o tretie miesto vyhrala Demi Vollering pred Kasiou Niewiadomou.

Zavrieť reklamu