Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Mathieu van der Poel vyhral už desiate cyklokrosové preteky za sebou

28-ročný Holanďan vyhral preteky Svetového pohára v Zonhovene, druhý skončil Joris Nieuwenhuis a tretí finišoval Laurens Sweeck.
Martin Sarvaš
Mathieu van der Poel vyhral už desiate cyklokrosové preteky za sebou

Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck) dosiahol už svoje desiate víťazstvo za sebou v cyklokrosovej sezóne 2023/24, keď na technickej trati pretekov Svetového pohára v  Zonhovene vyhral po ďalšom skvelom výkone.

Van der Poel sa držal v prvej polovici pretekov vo vedúcej skupine a v štvrtom kole zaútočil, ihneď si vytvoril náskok a až do konca pretekov (celkovo osem kôl) išiel na čele osamote až do cieľa.

Za lídrom sa vytvorila skupina prenasledovateľov – Pim Ronhaar, Joris Nieuwenhuis (obaja Trek-Baloise Lions) a Laurens Sweeck (Crelan – Corendon), ktorí bojovali o zvyšné pódiové priečky.

Nieuwenhuis zrýchlil v úplnom závere posledného kola, vďaka čomu si vybojoval druhé miesto a tretí skončil Laurens Sweeck.

Pozrite si tiež

„Som veľmi spokojný, ako vyšla táto časť cyklokrosovej sezóny. Ale tiež sa teším, že teraz pôjdem do Španielska a môžem pokračovať v tréningoch,“ povedal Van der Poel v rozhovore po pretekoch.

„Vždy sa teším z víťazstva, cítil som sa celkom dobre, ale ako som povedal, už sa teším, že pôjdem trénovať do tepla,“ dodal Mathieu van der Poel.

Pôvodne mal v Zonhovene štartovať aj Tom Pidcock, ale pre chorobu sa pretekov nezúčastnil. V Zonhovene chýbal na štarte aj Wout van Aert, ktorý sa rozhodol, že sa bude radšej sústrediť na tréningy a prípravu na jarné klasiky na cestnom bicykli.

Mathieu van der Poel sa stretne s Van Aertom a Pidcockom už len na jedných cyklokrosovcých pretekoch – na Svetovom pohári v španielskom Benidorme 21. januára.

Van der Poel bude potom pokračovať aj naďalej v cyklokrosových pretekoch a sezónu ukončí na Majstrovstvách sveta v českom Tábore, ktoré sa uskutočnia 4. februára.

Výsledky pretekov Svetového pohára v cyklokrose, Zonhoven 2024

Cyklokrosový program a výsledky Mathieu van der Poela, Tom Pidcocka a Wouta van Aerta v sezóne 2023/24

Aktuality

Včera 14:51 Juan Ayuso odstúpil z Tour de France počas 13. etapy, mal pozitívny test na COVID-19.

Jeden z hlavných vrchárskych domestikov Tadeja Pogačara mal pozitívny výsledok testu na COVID-19, ale dostal povolenie pokračovať. Počas hektickej trinástej etapy však nezvládol vysoké tempo pelotónu, ktorý sa snažil dobehnúť únik. (AS)

Včera 13:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 16 jazdcov. Najväčším menom je Primož Roglič, ktorý bol jedným z hlavných favoritov v boji o žltý dres a po siedmej etape z pretekov odstúpil aj jeden z najlepších šprintérov Mads Pedersen.

Včera 13:18 Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.

„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Včera 10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

Včera 10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Zavrieť reklamu