Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Nezastaviteľný Mathieu van der Poel začal nový rok ôsmim cyklokrosovým víťazstvom za sebou

Van der Poel vyhral preteky cyklokrosového pohára X2O Trofee na náročnej blatovej trati v belgickom Baale. Na druhom mieste skončil Wout van Aert a tretí finišoval Pim Ronhaar.
Martin Sarvaš
Nezastaviteľný Mathieu van der Poel začal nový rok ôsmim cyklokrosovým víťazstvom za sebou

Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck) sa nenechal rozptýliť nedávnym incidentom s nevychovanými fanúšikmi a na náročnej blatovej trati v belgickom Baale si pripísal už ôsme víťazstvo za sebou v cyklokrosovej sezóne 2023/24.

Wout van Aert, ktorý po prvýkrát pretekal v novom drese premenovaného tímu Visma – Lease a Bike skončil na druhom mieste a tretí prešiel cieľom len 22-ročný Holanďan Pim Ronhaar (Baloise – Trek Lions).

Van der Poel išiel od úvodu vo vysokom tempe a jediní jazdci, ktorí s ním aspoň chvíľu dokázali udržať tempo boli Van Aert a Ronhaar.

Pozrite si tiež

Už v druhom kole však Van der Poel využil svoje technické schopnosti a podarilo sa mu vytvoriť si náskok v sekcii hlbokého blata.

Ronhaar postupne strácal kontakt s Van Aertom, ktorý v predposlednom kole strácal vyše minúty na vedúceho Van der Poela.

Mathieu van der Poel si držal stabilné tempo a od druhého kola išiel osamote na čele až do cieľa. 28-ročný Holanďan mal dokonca svoje najrýchlejšie kolo v strede pretekov až o 19 sekúnd rýchlejšie ako najrýchlejšie kolo Van Aerta.

Wout van Aert prišiel do cieľa druhý so stratou 1:55 min a tretí finišoval Pim Ronhaar, ktorý zaostal za víťazom o 2:44 min.

V Baale pretekal aj Tom Pidcock, ktorý pôvodne tieto preteky nemal v programe. Štartoval však zo stredu štartového poľa a musel sa prebojovať cez mnohých jazdcov, čo sa mu úspešne darilo a dostal sa do skupiny prenasledovateľov za trojicou na čele.

Pidcock však v záverečných dvoch kolách výrazne zaostal a nakoniec skončil na 12. mieste so stratou cez päť minút na Van der Poela.

„Veľká trojka“ Mathieu van der Poel, Tom Pidcock a Wout van Aert sa stretnú na cyklokrosových pretekoch v prebiehajúcej sezóne ešte trikrát – na pretekoch X2O Koksijde (4. januára) a na pretekoch Svetového pohára v Zonhovene (7. januára) a v Benidorme (21. januára).

Výsledky pretekov X2O Trofee Baal – GP Sven Nys 2024

Cyklokrosový program a výsledky Mathieu van der Poela, Tom Pidcocka a Wouta van Aerta v sezóne 2023/24

Aktuality

Včera 17:37 Video: Laurenz Rex oslavoval priskoro a takmer prišiel o víťazstvo na klasike Le Samyn.

Tesne pred cieľovou čiarou už 24-ročný Belgičan zdvihol ruky z riadidiel a išiel oslavovať, keď ho zrazu dobehol António Morgado. Nakoniec sa však ukázalo, že Rex prešiel cieľovou čiarou ako prvý.

Včera 15:44 Rozhovor: V Bratislave slávnostne otvoria prvý špecializovaný CUBE Store na Slovensku.

Slávnostné otvorenie prebehne v sobotu 2. marca v priestoroch predajne na Hodonínskej ulici o 14. hod.

Včera 12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

Včera 11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

Včera 11:09 Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock.

Trasa má až 215 km aj viac štrkových sektorov. Organizátori toskánskej klasiky by chceli, aby sa Strade Bianche zaradilo medzi cyklistické monumenty.

Zavrieť reklamu