Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Najkrajším pretekárskym bicyklom roku 2023 sa stal 20-tisícový Trek Madone SLR Madsa Pedersena

Mads Pedersen má s "ultra-dúhovým" dizajnom jeden z najzaujímavejších bicyklov v profesionálnom pelotóne.
Martin Sarvaš
Najkrajším pretekárskym bicyklom roku 2023 sa stal 20-tisícový Trek Madone SLR Madsa Pedersena

V roku 2023 sa v profesionálnom pelotóne ukázalo mnoho zaujímavých bicyklov s netradičnými či unikátnymi dizajnami, ktoré výrobcovia prispôsobili danému jazdcovi či víťazstvu pretekov.

Koncom decembra sme vyhlásili anketu, v ktorej ste vy – naši čitatelia – hlasovali o najkrajší cestný pretekársky bicykel roku 2023.

Suverénnym víťazom sa stal s  Trek Madone SLR Madsa Pedersena s „ultra-dúhovým“ dizajnom, na ktorom pretekal od Tour de France 2023.

Na druhom mieste skončila špeciálna edícia bicyklov Bianchi Oltre RC tímu Arkéa-Samsic z Tour de France a ako tretie sa umiestnilo Colnago V4Rs Tadeja Pogačara.

Dizajn s názvom „chroma ultra-iridescent“ je dostupný aj pre verejnosť cez Project One, no za rovnaký bicykel ako má Mads Pedersen by ste museli zaplatiť necelých 20-tisíc eur, konkrétne 19 899 eur.

V skutočnosti by ste však stále nemali identický bicykel ako Mads Pedersen, keďže dánsky cyklista dostal od SRAM-u zlatú kazetu a zlatú reťaz, ktorú dodávajú v súčasnosti len pre bývalých alebo súčasných majstrov sveta.

Samotný bicykel bez dizajnov z Project One stojí 15 699 eur a len za samotný „ultra-dúhový“ dizajn je príplatok 4200 eur.

Celková suma za bicykel Madsa Pedersena je teda 19 899 eur, čo sme si dovolili zaokrúhliť na 20-tisíc, keďže pri tejto sume je už sto eur skutočne bezvýznamná hodnota.

Aktuality

17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

12:41 Tadej Pogačar prekonal 23-ročný rekord Lancea Armstronga šialeným výkonom v stúpaní Pla d’Adet.

Pogačar predviedol jeden z najpôsobivejších vrchárskych výkonov v histórii cyklistiky a Armstrongov rekord prekonal o necelé dve minúty.

Zavrieť reklamu