Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Albert Philipsen sa môže stať novým Mathieu van der Poelom, hovorí skaut tímu Lidl-Trek o 17-ročnom supertalente

"Dúfam, že sa stanem najlepším univerzálom na svete," hovorí len 17-ročný Dán, ktorý tento rok vyhral nielen titul majstra sveta v cestnej cyklistike, ale aj v horskej cyklistike XCO a stal sa európskym šampiónom v časovke.
Martin Sarvaš
Albert Philipsen sa môže stať novým Mathieu van der Poelom, hovorí skaut tímu Lidl-Trek o 17-ročnom supertalente

Albert Withen Philipsen patrí medzi súčasné najväčšie mladé talenty v cyklistke.

V Glasgowe sa tento rok stal najmladším víťazom v histórii juniorských majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike.

K majstrovskému titulu v cestnej cyklistike pridal aj ďalší dúhový dres v disciplíne cross-country XCO a o pár týždňov neskôr získal na európskom šampionáte zlatú medailu aj v časovke jednotlivcov.

17-ročný Dán, ktorý doteraz jazdil za tím Canyon CLLCTV MTB, je aj juniorským majstrom Dánska v horskej cyklistike XCO aj v cyklokrose a v júli vyhral aj titul majstra Európy v XCO.

Mohol by sa stať novým Mathieu van der Poelom

„Všetko naznačuje, že by sa mohol stať novým Mathieu van der Poelom,“ povedal skaut na talenty tímu Lild-Trek Markel Irizar.

„Je najmladším majstrom sveta v histórii, prvý rok v kategórii juniorov vyhral na ceste, v časovke aj na horskom bicykli. Ak bude jeho napredovanie pokračovať takýmto spôsobom… Chceme vytvoriť čo najlepšie prostredie pre jeho rast. Od roku 2025, keď bude naplno s nami, bude jazdiť cyklokros, horské bicykle aj cestné preteky,“ dodal Irizar.

Albert Withen Philipsen sa pripojí k americkému tímu World Tour od roku 2025 a bude ho reprezentovať počas nasledujúcich štyroch sezón, do roku 2028.

V roku 2024 bude Albert pokračovať v pretekoch v cestnej cyklistike so svojím súčasným juniorským tímom Tscherning Cycling Academy, pričom ho bude podporovať Trek v disciplínach mimo cesty – horskej cyklistike a cyklokrose.

Albert sa po prvýkrát osobne pripojí k jazdcom Lidl-Trek na jeho nadchádzajúcich zimných tréningových kempoch, odkedy začne dostávať podporu od tímu a mnohých odborníkov jeho sponzorov. Od 1. januára bude Albert pretekať a trénovať na bicykloch Trek.

„Dúfam, že sa stanem najlepším univerzálom na svete“

„Pre mňa bol Lidl-Trek najlepšia zhoda. Mojím najdôležitejším kritériom, keď som si mal vybrať svoj nastávajúci tím, bolo nájsť ten, ktorý by mi mohol najlepšie pomôcť pri rozvoji ako jazdca,“ povedal Philipsen o podpise zmluvy s Lidl-Trek.

„Od začiatku som skutočne cítil, akí nadšení a zanietení boli ľudia pracujúci v tíme, pričom som sa stále sústredil na to, aby som proces neunáhlil a príliš netlačil na moje plecia.“

„S mojím multidisciplinárnym prístupom bolo pre mňa tiež dôležité nájsť tím, ktorý má nielen najlepšie nastavenie na cestu, ale aj pre MTB a cyklokros, a naozaj mám pocit, že to Lidl-Trek robí.“

„Ako Dán som obzvlášť nadšený, že sa môžem pripojiť k Madsovi Pedersenovi a Mattiasovi Skjelmoseovi. V najbližších rokoch je mojím plánom pokračovať v miešaní rôznych disciplín, ale primárne sa zamerať na cestu. Chcem sa naďalej sústrediť na proces a pracovať na niektorých mojich slabých stránkach.“

„Pre mňa to budú moje všeobecné skúsenosti a taktické schopnosti. Stále sa snažím zistiť, na ktoré preteky sa v budúcnosti zameriam. Momentálne som ako typ jazdca tak trochu „medzi“, takže dúfam, že sa stanem najlepším univerzálom na svete,“ dodal Albert Philipsen.

Aktuality

Včera 14:51 Juan Ayuso odstúpil z Tour de France počas 13. etapy, mal pozitívny test na COVID-19.

Jeden z hlavných vrchárskych domestikov Tadeja Pogačara mal pozitívny výsledok testu na COVID-19, ale dostal povolenie pokračovať. Počas hektickej trinástej etapy však nezvládol vysoké tempo pelotónu, ktorý sa snažil dobehnúť únik. (AS)

Včera 13:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 16 jazdcov. Najväčším menom je Primož Roglič, ktorý bol jedným z hlavných favoritov v boji o žltý dres a po siedmej etape z pretekov odstúpil aj jeden z najlepších šprintérov Mads Pedersen.

Včera 13:18 Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.

„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Včera 10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

Včera 10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Zavrieť reklamu