Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Albert Philipsen sa môže stať novým Mathieu van der Poelom, hovorí skaut tímu Lidl-Trek o 17-ročnom supertalente

"Dúfam, že sa stanem najlepším univerzálom na svete," hovorí len 17-ročný Dán, ktorý tento rok vyhral nielen titul majstra sveta v cestnej cyklistike, ale aj v horskej cyklistike XCO a stal sa európskym šampiónom v časovke.
Martin Sarvaš
Albert Philipsen sa môže stať novým Mathieu van der Poelom, hovorí skaut tímu Lidl-Trek o 17-ročnom supertalente

Albert Withen Philipsen patrí medzi súčasné najväčšie mladé talenty v cyklistke.

V Glasgowe sa tento rok stal najmladším víťazom v histórii juniorských majstrovstiev sveta v cestnej cyklistike.

K majstrovskému titulu v cestnej cyklistike pridal aj ďalší dúhový dres v disciplíne cross-country XCO a o pár týždňov neskôr získal na európskom šampionáte zlatú medailu aj v časovke jednotlivcov.

17-ročný Dán, ktorý doteraz jazdil za tím Canyon CLLCTV MTB, je aj juniorským majstrom Dánska v horskej cyklistike XCO aj v cyklokrose a v júli vyhral aj titul majstra Európy v XCO.

Mohol by sa stať novým Mathieu van der Poelom

„Všetko naznačuje, že by sa mohol stať novým Mathieu van der Poelom,“ povedal skaut na talenty tímu Lild-Trek Markel Irizar.

„Je najmladším majstrom sveta v histórii, prvý rok v kategórii juniorov vyhral na ceste, v časovke aj na horskom bicykli. Ak bude jeho napredovanie pokračovať takýmto spôsobom… Chceme vytvoriť čo najlepšie prostredie pre jeho rast. Od roku 2025, keď bude naplno s nami, bude jazdiť cyklokros, horské bicykle aj cestné preteky,“ dodal Irizar.

Albert Withen Philipsen sa pripojí k americkému tímu World Tour od roku 2025 a bude ho reprezentovať počas nasledujúcich štyroch sezón, do roku 2028.

V roku 2024 bude Albert pokračovať v pretekoch v cestnej cyklistike so svojím súčasným juniorským tímom Tscherning Cycling Academy, pričom ho bude podporovať Trek v disciplínach mimo cesty – horskej cyklistike a cyklokrose.

Albert sa po prvýkrát osobne pripojí k jazdcom Lidl-Trek na jeho nadchádzajúcich zimných tréningových kempoch, odkedy začne dostávať podporu od tímu a mnohých odborníkov jeho sponzorov. Od 1. januára bude Albert pretekať a trénovať na bicykloch Trek.

„Dúfam, že sa stanem najlepším univerzálom na svete“

„Pre mňa bol Lidl-Trek najlepšia zhoda. Mojím najdôležitejším kritériom, keď som si mal vybrať svoj nastávajúci tím, bolo nájsť ten, ktorý by mi mohol najlepšie pomôcť pri rozvoji ako jazdca,“ povedal Philipsen o podpise zmluvy s Lidl-Trek.

„Od začiatku som skutočne cítil, akí nadšení a zanietení boli ľudia pracujúci v tíme, pričom som sa stále sústredil na to, aby som proces neunáhlil a príliš netlačil na moje plecia.“

„S mojím multidisciplinárnym prístupom bolo pre mňa tiež dôležité nájsť tím, ktorý má nielen najlepšie nastavenie na cestu, ale aj pre MTB a cyklokros, a naozaj mám pocit, že to Lidl-Trek robí.“

„Ako Dán som obzvlášť nadšený, že sa môžem pripojiť k Madsovi Pedersenovi a Mattiasovi Skjelmoseovi. V najbližších rokoch je mojím plánom pokračovať v miešaní rôznych disciplín, ale primárne sa zamerať na cestu. Chcem sa naďalej sústrediť na proces a pracovať na niektorých mojich slabých stránkach.“

„Pre mňa to budú moje všeobecné skúsenosti a taktické schopnosti. Stále sa snažím zistiť, na ktoré preteky sa v budúcnosti zameriam. Momentálne som ako typ jazdca tak trochu „medzi“, takže dúfam, že sa stanem najlepším univerzálom na svete,“ dodal Albert Philipsen.

Aktuality

Včera 17:37 Video: Laurenz Rex oslavoval priskoro a takmer prišiel o víťazstvo na klasike Le Samyn.

Tesne pred cieľovou čiarou už 24-ročný Belgičan zdvihol ruky z riadidiel a išiel oslavovať, keď ho zrazu dobehol António Morgado. Nakoniec sa však ukázalo, že Rex prešiel cieľovou čiarou ako prvý.

Včera 15:44 Rozhovor: V Bratislave slávnostne otvoria prvý špecializovaný CUBE Store na Slovensku.

Slávnostné otvorenie prebehne v sobotu 2. marca v priestoroch predajne na Hodonínskej ulici o 14. hod.

Včera 12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

Včera 11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

Včera 11:09 Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock.

Trasa má až 215 km aj viac štrkových sektorov. Organizátori toskánskej klasiky by chceli, aby sa Strade Bianche zaradilo medzi cyklistické monumenty.

Zavrieť reklamu