Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Cruising Again s poľským jazdcom Kasperom Mietkom zavíta aj do susedných Čiech

Bratia Kacper a Filip Mietka z Poľska natočili krátke, ale intenzívne bike video, v ktorom sa striedajú jazdecké pasáže s driftovaním na BMW. Bratia natáčali doma v Poľsku, ale veľká časť videa je z Čiech, konkrétne bikeparku Kopřivná a bikeparku Dolní Morava.
Matúš Bušík

Poľský jazdec Kacper Mietka natočil spolu so svojím bratom Filipom Mietkom a MXM Media video s názvom Cruising Again.

Kacper sa o projekte vyjadril: „Už pár rokov sa okrem bicyklovania zaujímam aj o fotografovanie a filmovanie. Bolo pre mňa prirodzené, že ak chcete niečo robiť dobre, musíte tomu venovať veľa času. Času na bicykli bolo menej, pretože som prakticky všetok svoj čas venoval filmárksej práci a vzdelávaniu sa v tomto obore. Po 3 rokoch som sa rozhodol vrátiť na bike, bez tlaku robiť tie najlepšie triky, skákať najväčšie skoky, alebo byť jednoducho profíkom. Chcel som sa vrátiť k tomu, čo ma najviac bavilo: štýl, čisté jazdenie a neskutočná zábava.“

Aktuality

12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

11:09 Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock.

Trasa má až 215 km aj viac štrkových sektorov. Organizátori toskánskej klasiky by chceli, aby sa Strade Bianche zaradilo medzi cyklistické monumenty.

10:49 UCI potrestala americký ženský tím, ktorý na pretekoch prezliekol mechaničku za pretekárku.

Dôvodom bolo, že tímu Cynisca Cycling chýbala na pretekoch jedna pretekárka, aby mohli odštartovať. Športový riaditeľ dostal trest zákazu činnosti do konca budúceho roka a mechanička do konca augusta tohto roku. (Stickybottle)

10:05 Video: Predstavenie najnovších ľahkých elektrobicyklov Cube AMS Hybrid ONE44.

Najlacnejší model AMS Hybrid ONE44 C:68X SLX váži len 17,3 kg a stojí 5 999 eur. Má zdvih 140mm, motor Bosch Performance Line SX s krútiacim momentom 55 Nm a batériou s kapacitou 400 Wh.

Zavrieť reklamu