Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Inzercia

5 rád, ako na výhodnejšie vianočné nákupy

Na ceste za rozžiareným vianočným stromčekom a sviatočne prestretým stolom nás čaká ešte množstvo obchodov. Nákup darčekov, dekorácií, potravín či iných potrebných vecí do domácnosti však nie je lacný. Riešenie, ako aspoň niečo ušetriť, pritom často nosíme v peňaženke či mobile v podobe vernostných kariet. Pozrime sa na to, aké odmeny, zľavy či iné výhody nám ponúkajú značky z rôznych segmentov a často o tom ani nevieme.
Matúš Bušík
5 rád, ako na výhodnejšie vianočné nákupy

Vymeňte si body za darčeky podľa svojho výberu

Celý rok ste niekde nakupovali, usilovne zbierali body a mnohokrát ich ani nevyužijete. Neurobte túto chybu, aby vám body neprepadli.

Body na vašom konte majú svoj dátum exspirácie, najčastejšie je to 6 mesiacov až 3 roky.

Niektoré značky majú odmeňovací systém, vďaka ktorému viete nazbierané body vymeniť za darčeky podľa vlastného výberu.

Legendárny je už katalóg odmien Shell ClubSmart. Ak ste vodič, pravdepodobne ho poznáte. V Shell ClubSmart katalógu môžete aktuálne vyberať z konkrétnych odmien (napr. produkty značky Kärcher, Philips atď.) alebo elektronických poukážok (alza.sk, MALL.SK, IKEA atď.).

Poukážku môžete využiť pri nákupe na partnerských e-shopoch alebo ju darovať blízkemu, aby si vybral darček podľa vlastnej preferencie.

Sledujte výhodné ponuky iba pre členov

Niekedy nepotrebujete ani nazbierané body. Stačí, ak ste registrovaným členom vernostného programu a určitý sortiment alebo rovno celý nákup môžete mať so zľavou.

Často sa s týmto benefitom stretávame v supermarketoch pri zvýhodnených cenách za niektoré potraviny. Vďaka Tesco Clubcard však môžete lacnejšie nakúpiť aj oblečenie.

Niekoľkokrát ročne môžete využiť zľavu až do výšky 25 % na sortiment F&F. Tí, ktorí značku poznajú, vedia, že nakúpiť sa tam dajú nielen slávnostné outfity na vianočné či silvestrovské oslavy, ale aj pekné darčeky. F&F má každoročne v sortimente napríklad vianočné svetre či pyžamá.

Členovia programu IKEA FAMILY sa už tradične môžu tešiť na adventný kalendár zliav. Počas celého adventu sa v ňom každý deň objaví jeden produkt so zvýhodnenou cenou iba pre členov.

Výbornou úsporou je aj nákup živého vianočného stromčeka. Ten môžete po Vianociach do IKEA vrátiť a získate kredity na ďalší nákup.

Všetky vrátené živé vianočné stromčeky navyše dostanú po Vianociach druhú šancu. IKEA Industry z nich vyrobí nové knižnice, ktoré potešia ľudí v núdzi.

Počas vianočného obdobia sa množstvo ľudí vydáva na cesty za rodinou a priateľmi. Aj pri cestovaní môžete vyťažiť z vernostného programu, napríklad vďaka zľave na palivo.

Na Shell majú členovia Shell ClubSmart až do 11. 2. 2024 zľavu 0,05 €/l paliva Shell V-Power a 30 % zľavu na prémiové umývacie programy.

Stačí pri platení načítať vernostnú kartu. V prípade zľavy na palivo to musí byť digitálna karta dostupná v aplikácii Shell.

Zľava na nákup za body

Nezaujala vás žiadna ponuka ani darček? Nevadí, vernostný systém mnohých značiek ponúka aj ďalšie možnosti, ako ušetriť. Zbierate si body za nákup tovaru a potom ich uplatníte formou zľavy.

Takto fungujú programy ako active beauty od dm, Shell ClubSmart, Tesco Clubcard, ale aj rôzne e-shopy.

Napríklad, ak sa zaregistrujete v rámci Samsung Rewards a nakúpite elektroniku zo samsung.sk, z každého nákupu sa vám bude odkladať minimálne 1 %. Pri niektorých produktoch však môže ísť až o 5 % – 10 % z hodnoty produktu. Získaný kredit viete uplatniť už na ďalší nákup.

Overte si všetky benefity, ktoré značky ponúkajú svojim členom

Vernostný program často nie je iba o zľave. Benefitmi môžu byť napríklad darček k nákupu, predĺžená doba na vrátenie tovaru, doprava zdarma alebo prístup k elektronickým pokladničným dokladom z predchádzajúcich nákupov, čo môže byť užitočné najmä pri prípadnej reklamácii tovaru.

Nákupné centrum Aupark Bratislava napríklad ponúka držiteľom svojej vernostnej karty okrem zliav do rôznych prevádzok až do výšky 20 % aj prístup do šatne či hodinu parkovania navyše oproti oficiálnej dobe.

Buďte informovaní a porovnávajte

Ako sa dozvedieť o všetkých výhodách, na ktoré máte ako člen daného vernostného programu nárok? Najjednoduchším spôsobom je stiahnuť si aplikáciu značky.

Okrem časovo limitovaných zvýhodnených ponúk, platných kupónov a sumáru všetkých výhod budete vždy informovaní o stave vášho bodového konta.

V mnohých aplikáciách je rovno uvedené, čo to pre vás v praxi znamená. Napríklad, ak máte nazbieraných 5 000 Shell ClubSmart bodov, v aplikácii Shell máte prehľadne uvedené, že ich môžete vymeniť za zľavu 25 €.

Zľavu môžete uplatniť do výšky 90 % z hodnoty nákupu. Pokiaľ by ste naopak v tomto predvianočnom období radi pomohli niekomu inému, svoje nazbierané body Shell ClubSmart môžete darovať Nadácii Kvapka Nádeje alebo Nadácii Detského kardiocentra.

V súčasnosti má už takmer každá značka nejaký spôsob, ktorým zvýhodňuje svojich verných zákazníkov. Niektoré sa oplatia viac, iné menej.

Každému však vyhovuje niečo iné a najlepší benefit je ten, ktorý vyhovuje práve vám.

Pozrite sa na ponuky programov, v ktorých ste prihlásení vy, takto pred Vianocami sa vám to vzhľadom na objem nákupov iste oplatí.

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Zavrieť reklamu