Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Team GT Factory Racing zaniká a v nasledujúcej sezóne nebude pôsobiť vo svetovom pohári (+video)

Pretekársky tím GT Factory Racing ohlásil po úspešnej sezóne koniec svojho pôsobenia v pretekoch svetového pohára.
Matúš Bušík
Team GT Factory Racing zaniká a v nasledujúcej sezóne nebude pôsobiť vo svetovom pohári (+video)

Svetový pohár v Lenzerheide. Foto: GT / Sven Martin

Značka GT vznikla v roku 1972, keď Gary Turner zvaril prvý rám GT – BMX vo svojej garáži v Južnej Kalifornii. Ten bol určený jeho synovi, na kalifornské preteky. Dá sa teda povedať, že značka GT vznikla pre pretekanie.

Za posledných päťdesiat rokov pretekali bicykle GT všade: od BMX po XC, od slalomu po zjazd, enduro po cestu. GT dokonca vytvorilo projekt Atlanta Superbike ’96 pre tím USA v dráhovej cyklistike.

Počas tohto obdobia nazbierali jazdci na bicykloch GT mnohé úspechy. Vyhrali olympijské medaily, tituly majstra sveta, národné a európske majstrovstvá a to všetko štýlom jedinečným pre našu značku.

Posledných osem rokov náš GT Factory Racing Team (GTFR) súťažil na najvyššej úrovni v seriáli svetového pohára UCI v zjazde a pretekoch EDR – svetový pohár v endure s množstvom špičkových jazdcov: Wyn Masters, Rachel Strait, Anneke Beerten, Martin Maes. , Sam Dale, Brook McDonald, Jackson Frew, George Brannigan, Joey Foresta, Johannes ‚Denim Destroyer‘ Von Klebelsberg, Noga Korem, Ethan Craik, Katy Winton, Jess Blewitt a Ryan ‚Pinky‘ Pinkerton.

Tím dosiahol neuveriteľných štyridsaťjeden pódií na WC/EDR, jedenásť víťazstiev na WC/EDR, dva celkové tituly vo svetovom pohári a dve pódiové umiestnenia na majstrovstvách sveta.

Nemôžeme byť viac hrdí na týchto talentovaných športovcov a naďalej budeme podporovať Wynov Privateer Project a naše juniorské tímy, ktoré pomáhajú ďalšej generácii dostať sa na vrchol.

Počas tejto doby GT Factory Racing podporili niektoré z popredných svetových značiek, vrátane Continental, Shimano, FSA, Fox Suspension, Alpinestars, Stans, Krush, Rimpact, EThirteen, Prologo, GoPro, ODI, Bell, Sombrio, FiveTen, WTB, Skullcandy, Schwalbe, Michelin a Vittoria, za čo im patrí naše obrovské ďakujem.

Tím GTFR ukončil túto sezónu na vrchole, keď Ethan Craik vyjazdil svoje prvé pódiové umiestnenie na pretekoch Svetového pohára v Mont Sainte-Anne a Ryan Pinkerton vyhral celkové hodnotenie svetového pohára juniorov.

Rok 2023 je však poslednou sezónou aktuálneho vydania programu GTFR. Môže to byť koniec kapitoly, ale toto nie je koniec príbehu.

Pre rok 2024 bude naša prítomnosť v pretekoch vo forme posilňovania regionálnych tímov a programov na najnižšej úrovni – kde sa rodia budúci šampióni.

Aktuality

15:28 Tim Merlier vyhral aj druhú šprintérsku etapu na pretekoch UAE Tour.

V hromadnom šprinte v Dubaji skončil na druhom mieste rovnako ako v prvej etape Arvid de Kleijn a tretí finišoval Olav Kooij.

12:52 Tobias Foss použil gigantický 68-zubový prevodník na časovke UAE Tour.

26-ročný Nór a majster sveta v časovke z roku 2022 si zvolil na časovku v Spojených arabských emirátoch skutočne obrovský prevodník, no nakoniec zaostal o 14 sekúnd za víťazom Brandonom McNultym. Fossov 68-zubový prevodník je najväčší, aký bol dodnes na pretekoch použitý.

12:24 Peter Sagan sa chystá na viacero cestných pretekov v Slovinsku.

Aj keď Sagan ukončil kariéru v profesionálnom pelotóne, vrámci prípravy na MTB preteky absolvuje v marci sériu cestných pretekov.

12:08 Video: Mathieu van der Poel využíva na tréningu trik Petra Sagana.

V roku 2017 spravil Peter Sagan asi najlepšiu reklamu na Haribo cukríky po víťazstve klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a odvtedy sa stali veľmi populárnymi vo svete cyklistiky.

11:05 Na bicykloch Van Rysel vyhrali pretekári už štyrikrát, Decathlon sa teší z úspešného štartu sezóny 2024.

Pri vývoji Van Rysel kúpil a otestoval 18 bicyklov World Tour. Medzi ciele patrilo dosiahnuť hmotnosť na limite UCI a zároveň byť medzi piatimi najrýchlejšími bicyklami v pelotóne.

Zavrieť reklamu