Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Cestné

Fotogaléria: Skvelé fotografie slovenských junioriek na Majstrovstvách Európy v cyklokrose

Len 16-ročná Viktória Chladoňová získala po skvelom výkone bronz a Sofia Ungerová skončila na šiestom mieste.
Martin Sarvaš
Fotogaléria: Skvelé fotografie slovenských junioriek na Majstrovstvách Európy v cyklokrose

Slovenské juniorky na Majstrovstvách Európy v cyklokrose. Foto: SZC / Matej Červenka

Slovenské juniorky predviedli skvelé výkony na cyklokrosových Majstrovstvách Európy vo francúzskom Pont-Château.

Len 16-ročná Viktória Chladoňová získala po skvelom výkone bronz a Sofia Ungerová skončila na šiestom mieste. Tretia slovenská reprezentantka v juniorkách Dorota Vojtíšková prišla do cieľa na 27. mieste.

Pozrite si, ako to vyzeralo na pretekoch európskeho šampionátu na fotografiách od Mateja Červenku.

Len 16-ročnej Viktórii Chladoňovej sa podarilo vybojovať bronzovú medailu a bola len štyri sekundy od Britky Cat Ferguson, ktorá skončila druhá. Víťazkou sa stala domáca pretekárka Célia Gery s náskokom 31 sekúnd pred Chladoňovou.

Výborný výkon predviedla aj druhá slovenská juniorská reprezentantka v cyklokrose Sofia Ungerová, ktorá skončila na šiestom mieste len o jedinú sekundu za piatou Imogen Wolff.

Získala bronz aj napriek zlému štartu

„Doteraz som sa s konkurenciou nemohla porovnať na žiadnom podujatí Svetového pohára, keďže sa ešte nekonal. Tušila som, že budem bojovať s Geryovou a Fergusonovou. Trať mi sedela, aj keď blato mi robilo problémy. Mala som zlý štart, tam to bolo hektické, ale postupne som prebila dopredu,“ vyjadril sa Chladoňová po pretekoch.

„Išla som stále naplno, sťahovala náskok prvej a druhej pretekárky. Škoda, že som potom opäť spadla a poškodila som si aj bicykel. Našťastie to bolo blízko depa. Som spokojná. Teraz ma čakajú Svetové poháre, na ktorých by som rada dosiahla pódiové umiestenie a zbierala aj skúsenosti,“ dodala Viktória Chladoňová.

Chladoňová má za sebou veľmi úspešnú sezónu, počas ktorej dosiahla viacero úctyhodných výsledkov na svetových podujatiach: 8. miesto na Majstrovstvách sveta XCO; 6. miesto na pretekoch Svetového pohára XCO v Novom Měste na Moravě; 15. miesto na Majstrovstvách Európy XCO; majsterka Slovenska v XCO.

Sezónu cyklokrosových pretekov začala mladá Slovenka v októbri, počas ktorého absolvovala sedem pretekov, pričom dosiahla tri výhry na slovenskom pohári a raz bola druhá, a na českom pohári bola jedenkrát druhá a raz tretia.

 

Aktuality

Včera 17:37 Video: Laurenz Rex oslavoval priskoro a takmer prišiel o víťazstvo na klasike Le Samyn.

Tesne pred cieľovou čiarou už 24-ročný Belgičan zdvihol ruky z riadidiel a išiel oslavovať, keď ho zrazu dobehol António Morgado. Nakoniec sa však ukázalo, že Rex prešiel cieľovou čiarou ako prvý.

Včera 15:44 Rozhovor: V Bratislave slávnostne otvoria prvý špecializovaný CUBE Store na Slovensku.

Slávnostné otvorenie prebehne v sobotu 2. marca v priestoroch predajne na Hodonínskej ulici o 14. hod.

Včera 12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

Včera 11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

Včera 11:09 Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock.

Trasa má až 215 km aj viac štrkových sektorov. Organizátori toskánskej klasiky by chceli, aby sa Strade Bianche zaradilo medzi cyklistické monumenty.

Zavrieť reklamu