Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Nový Giant Stance má Flexpoint zavesenie a ponúka 125 mm zadného zdvihu

Ten je spárovaný so 140 mm vidlicou a a jeho cena je naozaj priaznivá.
Matúš Bušík
Nový Giant Stance má Flexpoint zavesenie a ponúka 125 mm zadného zdvihu

Giant predstavil horský bicykel Stance, ktorý má zvýšený zdvih odpruženia a agresívnejšiu geometriu.

Nový trailový bicykel naďalej využíva flexibilný systém odpruženia Flexpoint od spoločnosti Giant, ktorý zvýšil zdvih zo 120 mm na 125 mm, pričom zdvih vidlice sa zvýšil zo 130 mm na 140 mm .

Cena začína na 1 999 £ za Stance 2, ktorý je k dispozícii s 29 palcovými a 27,5 palcovými kolesami, zatiaľ čo cena Stance 1 29´´ je za 2 399 libier.

Medzinárodný cenník modelov zatiaľ nie je potvrdený.

Viac zdvihu a zaujímavý hardvér

Stance je základná platforma celoodpružených horských bicyklov Giant, ktorá sa nachádza pod radom Trance.

Nový Stance je vyrobený z hliníka Giant ALUXX, o ktorom výrobca tvrdí, že ponúka vysokú úroveň tuhosti a odolnosti, pričom zostáva ľahký.

Jeho aktualizovaný rám zaznamenal nárast zdvihu o 5 mm na 125 mm a stále využíva flexibilný systém zavesenia FlexPoint od spoločnosti Giant.

Flex-stay odpruženie sa najčastejšie vyskytuje na krosových bicykloch s menším zdvihom, pretože systém vyžaduje menej čapov, vďaka čomu je rám ľahší a citlivejší vďaka mimoriadnej tuhosti.

Giant uvádza, že systém FlexPoint znižuje množstvo potrebnej údržby a zároveň zachováva plynulosť viacprvkového systému.

Bicykel je vybavený thru-axle dropout (patkou s miestom pre pevnú os), vďaka čomu by mal byť kompatibilný s najlepšími kolesami, ak by ste chceli v budúcnosti upgradovať.

Stance tiež zdedil vedenie káblov z bicyklov vybavených odpružením Maestro, ako je Giant Reign . Tie vystupujú z rámu cez spodnú trubku.

Pod hornou trubkou je držiak na upevnenie príslušenstva, ako napríklad náhradná duša alebo náradie. K dispozícii je aj chránič reťazovej vzpery, ktorý by mal obmedziť hluk spôsobený reťazou na minimum.

Všetky bicykle v rade Stance používajú vidlicu Giant Crest 34 SL RCL, ktorá má nohy široké 34 mm a má prispôsobenú negatívnu komoru pre pohlcovanie malých nárazov. Vidlica má tiež špeciálny držiak na blatník.

Stance má teleskopickú sedlovku Giant Contact Switch AT, ktorá ponúka 30 mm nastavenie zdvihu bez použitia náradia a je vybavená otočným ovládačom, ktorý je možné prevrátiť o 180 stupňov, aby sa znížil ohyb kábla.

Dlhý a položený rovná sa lepší?

Geometria na Stance sa poriadne zmenila, pričom uhly hlavy na 29in aj 27,5in rámoch sa zmenšili o 2 stupne na 65,5 stupňov.

Menší uhol hlavy by mal spôsobiť, že bicykel bude stabilnejší, najmä na strmších trailoch, pretože koleso bude ďalej od stredu bicykla, ako by to bolo v prípade strmšieho hlavového uhla.

Dosah (Reach) sa zväčšil o 16 mm na 470 mm na 29-palcovom bicykli a dĺžka reťazových vzpier sa zväčšila o 2 mm na 440 mm.

Giant Stance špecifikácia a detaily

Giant Stance 2

 • Vidlica: Giant Crest 34 SL RCL, 140 mm
 • Tlmič: Suntour Raidon R
 • Pohon: Shimano Cues U6000
 • Brzdy: Shimano BR-MT200
 • Kolesá: Giant AM zliatina
 • Plášte: Maxxis Minion DHF EXO 2.5 (f), Maxxis Dissector EXO 2.4 (r)
 • Cena: 1 999 libier

Giant Stance 1

 • Vidlica: Giant Crest 34 SL RCL, 140 mm
 • Tlmič: Suntour Raidon R
 • Pohon: SRAM SX Eagle
 • Brzdy: Shimano BR-MT420
 • Kolesá: Giant AM zliatina
 • Plášte: Maxxis Minion DHF EXO 2.5 (f), Maxxis Dissector EXO 2.4 (r)
 • Cena: 2 399 libier

Aktuality

12:54 Virálne video stewarda na kolobežke s Woutom van Aertom a komické porovnanie s rokom 2017.

Rik Bossuyt má na starosti sprevádzanie víťaza pretekov, a aby s ním nemusel utekať, zobral si na pomoc elektrickú kolobežku.

11:54 Mohol by byť našim novým Saganom. Julian Alaphilippe má otvorené dvere v tíme TotalEnergies.

Šéf QuickStep-u Patrick Lefevere kritizuje Alaphilippa za slabé výkony, životný štýl a vzťah so svojou partnerkou Marion Rousse, na čo zareagoval manažér TotalEnergies Jean-René Bernaudeau a uviedol, že bude mať vždy miesto vo francúzskom ProTeame. (Cyclingnews)

11:32 Video: Nahnevaný Arnaud De Lie viní sprievodné auto zo svojho pádu na pretekoch Le Samyn.

„Auto organizátorov zrazu zastavilo v zákrute a potom museli zastaviť všetky autá za ním. Je jasné, že na vine sú tie autá. V zákrute sa nezastavuje, je to celkom jednoduché,“ povedal 21-ročný Belgičan, ktorý patril medzi najväčších favoritov belgickej klasiky. (WielerFlits)

11:09 Koľko vážia všetky pretekárske bicykle tímov WorldTour v roku 2024?

Po hranicu 7 kg sa dostal nečakane iba jeden bicykel.

Včera 17:37 Video: Laurenz Rex oslavoval priskoro a takmer prišiel o víťazstvo na klasike Le Samyn.

Tesne pred cieľovou čiarou už 24-ročný Belgičan zdvihol ruky z riadidiel a išiel oslavovať, keď ho zrazu dobehol António Morgado. Nakoniec sa však ukázalo, že Rex prešiel cieľovou čiarou ako prvý.

Zavrieť reklamu