Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Okuliare

Test: Slnečné okuliare ELMNT Zero

Moderné slnečné okuliare so sklami s filtrom druhej kategórie sú dostatočne veľké a vyzerajú moderne.
Hodnotenie: 4.5/5
99
Matúš Bušík
Test: Slnečné okuliare ELMNT Zero

Cyklistické okuliare ELMNT Zero sú celorámové slnečné okuliare, pričom rám je vyrobený z materiálu Grilamid TR 90. To je veľmi ľahký, pružný a odolný polyamid a zásadne prispieva ku komfortu, bezpečnosti a odolnosti okuliarov.

Šošovky sú vybavené technológiou Tronic pre lepšie vykresľovanie nerovností a výbornú ochranu pred slnkom.

Testovali sme okuliare s polykarbonátovými šošovkami vo farebnom vyhotovení phototronic silver. Slnečný filter je kategórie 2, takže sú určené skôr do menej slnečného počasia a viac na podvečerné jazdy v šere a pri slabšom svetle.

Okuliare sú naozaj veľmi ľahké, čo oceníte pri ich nosení. Okolo nosa sedeli výborne, až som nadobudol pocit, že ich vyrobili priamo na mieru, nemusia však sadnúť každému.

Rám je na vnútornej časti v strede predelený, a tu sa mi v chladnejšom počasí pri vysokom výkone v strmom kopci okuliare mierne zarosili. Nebolo to však nič zásadné a zhruba 95 % zorného poľa ostalo čistých.

Okuliare majú moderný dizajn, sú naozaj ľahké a odolné a vďaka svojej veľkosti výborne chránia oči pred prúdom vzduchu.

Ak vám sadnú na tvár, nevidím dôvod, prečo si ich nekúpiť.

www.eurosports.sk

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu