Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Jackson Goldstone a Vali Höll vyhrali posledné kolo Svetového pohára v Mont Sainte-Anne (video+galéria)

Z celkového tesného víťazstva v seriáli svetového pohára sa však tešil francúzsky jazdec Loic Bruni. V ženách jasne dominovala práve víťazka posledného kola rakúska pretekárka Höll.
Matúš Bušík

Loic Bruni po víťazstve v predchádzajúcom kole série vo francúzskom Loudenvielle viedol priebežné poradie v boji o celkový titul, ale jeho tímový kolega zo Specialized Finn Iles, Loris Vergier a Jackson Goldstone mali tiež matematickú šancu získať celkové prvenstvo.

Bruni v piatok ovládol kvalifikáciu na suchu, ale keďže dážď vytvoril veľmi odlišné podmienky v semifinále a finále, do popredia sa dostal Goldstone.

Mladík jazdí iba svoj prvý ročník v kategórii Elite, ale nezdalo sa, žeby ho klzká trať rozhodila a semifinále vyhral s veľkým náskokom 5,199 s pred britským jazdcom Ethanom Craikom, zatiaľ čo Bruni skončil len o stotinu sekundy za Craikom na treťom mieste.

Trojica zopakovala svoje umiestnenie zo semifinále aj vo finále, pričom Goldstone získal emotívne víťazstvo pred svojimi domácimi fanúšikmi s veľkým rozdielom 4,328 s pred Craikom, ktorý prvýkrát skončil na stupňoch víťazov.

Brunimu tretie miesto stačilo na to, aby po víťazstvách v rokoch 2019 a 2021 tretíkrát spečatil celkový titul v šampionáte Svetového pohára horských bicyklov UCI v zjazde so ziskom 1 698 bodov. Bruni je okrem toho aj 5-násobným majstrom sveta v zjazde.

Goldstone sa vo svojej prvej sezóne v elite prepracoval na celkové druhé miesto s 1 616 bodmi. Po svojom prvom víťazstve v kategórii Elite v sérii vo Val di Sole v Taliansku znamenalo víťazstvo Goldstonea doma, že bol jediným mužským pretekárom v sezóne 2023, ktorý vyhral viac ako jedny preteky Svetového pohára.

Foto: Celkový víťaz SP Loic Bruni. Red Bull Content Pool

V ženskom finále podpísala Valentina Höll svoju doteraz najúspešnejšiu sezónu totálnou dominanciou na úkor svojich súperiek.

Rakúska pretekárka vyhrala kvalifikáciu na suchu a potom v semifinále a finále predviedla jazdeckú presnosť aj v náročných mokrých a klzkých podmienkach.

Posledná jazdkyňa na štarte ostala práve Rakúšanka a zatiaľ čo  sa mnoho jej súperiek trápilo s čoraz klzkejšími skalnými úsekmi, Höll bola v inej lige a vyhrala preteky o neuveriteľných 13,066 s nad Nemkou Ninou Hoffmannovou, kým Talianka Veronika Widmann skončila 14,168 s za Höll na treťom mieste.

Foto: Red Bull Content Pool

Víťazstvom v obrovskom štýle uzavrela 21-ročná Höll doterajšiu najlepšiu pretekársku sezónu v triede Elite, ktorú už druhýkrát končí ako elitná majsterka sveta aj ako celková víťazka Svetového pohára.

Je tiež jazdkyňou s najväčším počtom víťazstiev vo Svetovom pohári v roku 2023, či už mužov alebo žien, vďaka jej štyrom víťazstvám v ôsmich pretekoch.

Nina Hofmann skončila nielen na druhom mieste v pretekoch v Mont-Sainte-Anne, ale aj v celkovom poradí, kým Francúzka Marine Cabirou obsadila tretie miesto, napriek tomu, že vo finálovej jazde ťažko spadla a skončila na deviatom mieste.

Kompletné výsledky pretekov:

Muži:

Ženy:

Aktuality

Včera 18:47 Cube predstavil nový e-bike AMS Hybrid ONE44 s nízkou hmotnosťou a za dobrú cenu (detaily, špecifikácie, ceny).

Najlacnejší model AMS Hybrid ONE44 C:68X SLX váži len 17,3 kg a stojí 5 999 eur. Má zdvih 140mm, motor Bosch Performance Line SX s krútiacim momentom 55 Nm a batériou s kapacitou 400 Wh.

Včera 13:51 Video: Trať Red Bull Hardline Tasmania je brutálna a zábavná zároveň (POV).

Red Bull Hardline Tasmania sa uskutoční už tento víkend a je to vôbec po prvýkrát, čo sa tieto preteky budú konať mimo Dyfi bikeparku vo Walese. Organizátori však odviedli skvelú prácu a trať pretekov vyzerá úžasne, čo potvrdzujú aj jazdci vo videu.

Včera 12:55 Mathias Flückiger kritizuje aktuálne podmienky výberu jazdcov na olympijské hry.

Švajčiarsky pretekár Mathias Flückiger je aktuálne jednotkou v rebríčku UCI a to najmä vďaka svojim konzistentným výkonom, ktoré od svojho návratu do pretekov v horskej cyklistike, po tom čo ho v roku 2022 neprávom suspendovali pre podozrenie z dopingu. V Paríži sa pokúsi nadviazať na striebro z poslednej olympiády v Tokyu. Nepáčia sa mu však kritéria výberu jazdcov na OH a udáva, že to môže viesť k strate prestíže tohto podujatia.

Včera 11:19 Video: Majster sveta v zjazde Richard Tandara trénuje na kamenistej trati vo Finale Ligure (POV).

Rišo Tandara je mladý slovenský zjazdár, ktorý sa v poslednej sezóne tešil z titulu majstra sveta v zjazde do rokov. Svoju jazdeckú techniku a skill rozvíja v CTM Racing tímu, s ktorým sa v úvode sezóny vydali na sústredenie do známej talianskej lokality Finale Ligure.

19.02.2024 Video: Záver úvodnej etape UAE Tour poznačil nepríjemný hromadný pád, šprint vyhral Merlier.

Ako prvý sa rozbehol do šprintu Fernando Gaviria, ale začal priskoro a víťazom sa stal suverénne Tim Merlier pred Arvidom de Kleijnom a Markom Stewartom.

Zavrieť reklamu