Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Rakúsky Innsbruck bude údajne hostiť cyklistické MS v roku 2018

Rakúske mesto Innsbruck bude hostiť majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike v roku 2018, informuje francúzsky portál DirectVelo.
Biker
Rakúsky Innsbruck bude údajne hostiť cyklistické MS v roku 2018

Podľa francúzskeho portálu DirectVelo bude trať v okolí Innsbrucku vyhovovať vrchárskym špecialistom. Centrum Tirolska sa predtým uchádzalo o organizáciu šampionátu v roku 2017 spolu s britským regiónom Yorkshire a niektorým mestom z Kolumbie, minulý mesiac potvrdilo záujem o neskorší termín. Podľa DirectVelo bude trať v okolí Innsbrucku vyhovovať vrchárskym špecialistom, pričom by mala obsahovať osem kilometrov dlhé stúpanie. Kopce by sa mali objaviť aj v časovke. Spolu s Innsbruckom by cyklisti mohli zavítať aj do priľahlých miest Kitzbühelu či Kufsteinu.

„Prebiehajú diskusie s potenciálnymi organizátormi, ale momentálne nie sme schopní nič potvrdiť. Rozhodnutie by malo padnúť v najbližších týždňoch,“ znie stanovisko Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) pre server cyclingnews.com. Rakúsko hostilo majstrovstvá sveta celkovo dvakrát, naposledy v roku 2006 v Salzburgu. Z titulu sa v pretekoch s hromadným štartom tešil Talian Paolo Bettini. Predtým sa šampionát na rakúskej pôde uskutočnil ešte v roku 1987 vo Villachu, vtedy sa radoval Ír Stephen Roche. Nedávno sa v americkom Richmonde stal novým majstrom sveta Slovák Peter Sagan, o rok sa šampionát pôjde v katarskej Dauhe a v roku 2017 v nórskom Bergene.

Aktuality

11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu