Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Rakúsky Innsbruck bude údajne hostiť cyklistické MS v roku 2018

Rakúske mesto Innsbruck bude hostiť majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike v roku 2018, informuje francúzsky portál DirectVelo.
Biker
Rakúsky Innsbruck bude údajne hostiť cyklistické MS v roku 2018

Podľa francúzskeho portálu DirectVelo bude trať v okolí Innsbrucku vyhovovať vrchárskym špecialistom. Centrum Tirolska sa predtým uchádzalo o organizáciu šampionátu v roku 2017 spolu s britským regiónom Yorkshire a niektorým mestom z Kolumbie, minulý mesiac potvrdilo záujem o neskorší termín. Podľa DirectVelo bude trať v okolí Innsbrucku vyhovovať vrchárskym špecialistom, pričom by mala obsahovať osem kilometrov dlhé stúpanie. Kopce by sa mali objaviť aj v časovke. Spolu s Innsbruckom by cyklisti mohli zavítať aj do priľahlých miest Kitzbühelu či Kufsteinu.

„Prebiehajú diskusie s potenciálnymi organizátormi, ale momentálne nie sme schopní nič potvrdiť. Rozhodnutie by malo padnúť v najbližších týždňoch,“ znie stanovisko Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) pre server cyclingnews.com. Rakúsko hostilo majstrovstvá sveta celkovo dvakrát, naposledy v roku 2006 v Salzburgu. Z titulu sa v pretekoch s hromadným štartom tešil Talian Paolo Bettini. Predtým sa šampionát na rakúskej pôde uskutočnil ešte v roku 1987 vo Villachu, vtedy sa radoval Ír Stephen Roche. Nedávno sa v americkom Richmonde stal novým majstrom sveta Slovák Peter Sagan, o rok sa šampionát pôjde v katarskej Dauhe a v roku 2017 v nórskom Bergene.

Aktuality

09:54 Rus Aleksandr Vlasov sa Olympiády nezúčastní, aj keď dostal povolenie štartovať pod neutrálnou vlajkou.

Vlasov bol jedným z iba štrnástich ruských športovcov, ktorí dostali dočasný súhlas Medzinárodného olympijského výboru (MOV) na účasť na hrách. Dôvodom obmedzených podmienok pre účasť ruských a bieloruských športovcov na Olympiáde je Ruská invázia Ukrajiny a neustále pretrvávajúci vojnový konflikt. (Sporza)

 

07:47 Kto získal národné tituly v časovke?

V Európe sa v týchto dňoch konajú národné šampionáty v individuálnej časovke, po ktorých budú nasledovať cez víkend aj preteky s hromadným štartom.

07:28 Lukáš Kubiš vyhral svoj premiérový titul majstra Slovenska v časovke.

Kubiš vyhral na 46,5 km dlhej trase v kategórii mužskej elity s časom 55:53 min a výrazným náskokom pred druhým Matthiasom Schwarzbacherom (+53 s) a tretím Dominikom Dunárom (+58 s). Českým majstrom sa stal Mathias Vacek, ktorý rovnakú trasa zajazdil v čase 52:51 min.

Včera 15:42 Jonas Vingegaard aj Wout van Aert idú na Tour de France. Tím Visma-Lease a Bike predstavil súpisku aj nové dresy.

Holandský tím sa na Tour 2024 predstaví v zostave: Jonas Vingegaard, Wout van Aert, Matteo Jorgenson, Sepp Kuss, Tiesj Benoot, Wilco Kelderman, Christophe Laporte a Jan Tratnik. „Cítim sa dobre a mám obrovskú motiváciu,“ hovorí Vingegaard, ktorý vyhral žltý dres v rokoch 2022 a 2023.

Včera 14:34 Nora Jenčušová a Viktória Chladoňová sú majsterkami Slovenska v časovke.

Jenčušová zvíťazila v kategórii žien a Chladoňová medzi juniorkami.

Zavrieť reklamu