Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Novinky

Pozvánka: Finále Hornonitrianskej enduro série v Bojniciach

Finále Hornonitrianskej enduro série sa uskutoční už o týždeň na Bojnicko-Dubnických cyklotrasách. Víkend 7. a 8. októbra bude patriť všetkým nadšencom horskej cyklistiky.
Matúš Bušík

Hornonitrianska enduro séria má pred sebou veľké finále, ktoré sa odjazdí tradične v Bojniciach. Organizátori si pre vás pripravili dva dni plné jazdenia a zábavy.

V sobotu od rána máte možnosť natrénovať si trate a jednotlivé stopy. Pre pretekárov budú pripravené štyri známe trate trailového charakteru.

Zhruba od 13:00 bude možné registrovať sa na preteky priamo na mieste. Registrácia bude bežať až do nedeľného rána a zhruba o 9:15 budeme registrovať posledných pretekárov.

Sobotný program po tréningu bude zahŕňať preteky najmenších bikerov, takže ak máte v rodine malého jazdca, môže si vyskúšať krátku detskú trať s niekoľkými menšími prekážkami. Tieto preteky sú naplánované na 15:00.

Počas celej akcie bude pre jazdcov a divákov hrať DJ a občerstviť sa bude možné v bufete priamo v zázemí pretekov.

Foto: Vlado Králik

V nedeľu od 10:00 prebehne štart prvých pretekárov a zhruba po hodine od príjazdu posledných pretekárov do cieľa sa pustíme do tomboly a vyhlásenia výsledkov.

Nenechajte si ujsť preteky s jedinečnou rodinnou atmosférou a prežite víkend s úsmevom na tvári.

Podrobné informácie o pretekoch nájdete na facebooku Hornonitrianska enduro séria.

Aktuality

15:32 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

14:55 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

14:31 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

12:00 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

11:42 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu