Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Svetový pohár v zjazde pokračuje už tento víkend v americkom Snowshoe

Všetko čo potrebujete vedieť o nadchádzajúcom podujatí svetového pohára v zjazde.
Matúš Bušík
Svetový pohár v zjazde pokračuje už tento víkend v americkom Snowshoe

Po šiestich kolách v Európe zamieri séria Svetového pohára za veľkú mláku na prvé z dvoch severoamerických kôl, ktoré ukončia sezónu.

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť pred siedmym kolom Svetového pohára v zjazde v Snowshoe.

Po dvojtýždňovej prestávke od posledného kola šialených pretekov v Les Gets sa sezóna DH Svetového pohára presunie do Severnej Ameriky na poslednú dvojicu pretekov v roku, pričom siedme kolo hostí Snowshoe.

Snowshoe odštartuje prvé z dvoch po sebe nasledujúcich kôl Svetového pohára v Severnej Amerike, pričom séria sa budúci týždeň presunie do legendárnej lokality Mont-Sainte-Anne.

Snowshoe, sa rýchlo udomácnilo v kalendári pretekov svetového pohára a diváci tu boli svedkami niektorých z najzaujímavejších pretekov za posledné roky a myslíme si, že podujatie v roku 2023 nebude iné.

Odkedy sa lokalita prvýkrát objavila na okruhu Svetového pohára v roku 2019, v americkom dejisku nevyhral žiaden elitný pretekár viac než raz. To sľubuje naozaj zaujímavé preteky, navyše ak sa pozrieme na víťazov jednotlivých kôl tohto ročníka, zistíme, že každé kolo vyhral iný jazdec.

V elitnej ženskej kategórii s prehľadom dominuje Vali Höll, ktorá vyhrala dva zo štyroch posledných pretekov pretekov Svetového pohára. Vali však v posledných pretekoch v Les Gets spadla na vrchu trate.

Aktuálne celkové poradie pretekov svetového pohára:

Muži:

Ženy:

Počas dvojtýždňovej prestávky od posledných pretekov sa niektorí jazdci rozhodli odísť do Ameriky o týždeň skôr a zúčastniť sa Fox US Open.

Pretekať sme videli Američana Dakotah Norton a Nemku Ninu Hoffmann, ktorí v prtekoch obsadili najvyššie priečky na stupňoch víťazov a získali prémiu 15 000 dolárov.

Dakotah Norton má za sebou úžasnú polovicu sezóny a určite bude jazdcom, ktorého treba sledovať, pretože jeho cieľom bude získať ďalšie umiestnenie na stupňoch víťazov a možno aj prvé víťazstvo vo Svetovom pohári v Snowshoe.

Trať pretekov v Snowshoe:

Finálové jazdy juniorov sú na programe v piatok 29. septembra od 18:45 hod. nášho času.

Elitní jazdci budú pretekať v sobotu 30. septembra. Ženské finále odštartuje o 19:00 a muži budú štartovať o hodinu neskôr.

Aktuality

12:54 Virálne video stewarda na kolobežke s Woutom van Aertom a komické porovnanie s rokom 2017.

Rik Bossuyt má na starosti sprevádzanie víťaza pretekov, a aby s ním nemusel utekať, zobral si na pomoc elektrickú kolobežku.

11:54 Mohol by byť našim novým Saganom. Julian Alaphilippe má otvorené dvere v tíme TotalEnergies.

Šéf QuickStep-u Patrick Lefevere kritizuje Alaphilippa za slabé výkony, životný štýl a vzťah so svojou partnerkou Marion Rousse, na čo zareagoval manažér TotalEnergies Jean-René Bernaudeau a uviedol, že bude mať vždy miesto vo francúzskom ProTeame. (Cyclingnews)

11:32 Video: Nahnevaný Arnaud De Lie viní sprievodné auto zo svojho pádu na pretekoch Le Samyn.

„Auto organizátorov zrazu zastavilo v zákrute a potom museli zastaviť všetky autá za ním. Je jasné, že na vine sú tie autá. V zákrute sa nezastavuje, je to celkom jednoduché,“ povedal 21-ročný Belgičan, ktorý patril medzi najväčších favoritov belgickej klasiky. (WielerFlits)

11:09 Koľko vážia všetky pretekárske bicykle tímov WorldTour v roku 2024?

Po hranicu 7 kg sa dostal nečakane iba jeden bicykel.

Včera 17:37 Video: Laurenz Rex oslavoval priskoro a takmer prišiel o víťazstvo na klasike Le Samyn.

Tesne pred cieľovou čiarou už 24-ročný Belgičan zdvihol ruky z riadidiel a išiel oslavovať, keď ho zrazu dobehol António Morgado. Nakoniec sa však ukázalo, že Rex prešiel cieľovou čiarou ako prvý.

Zavrieť reklamu