Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Novinky

Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.
Martin Sarvaš
Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy

Foto: Matej Červenka

Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone na štvrtom mieste v časovke na Majstrovstvách Európy v holandskom Emmene.

21-ročnej slovenskej cyklistke chýbali len dve sekundy na pódiové umiestnenie v kategórii žien do 23 rokov.

Víťazkou sa stala len 18-ročná talentovaná britská pretekárka Zoe Bäckstedt, ktorá prešla rovinatú časovku s dĺžkou 19,8 km v čase 24:25 min a s priemernou rýchlosťou 48,655 km/h.

Druhá skončila Nemka Antonia Niedermaier (+ 58 s) a tretia sa umiestnila Fínka Anniina Ahtosalo (+ 1:34 min).

Nora Jenčušová absolvovala časovku na európskom šampionáte v čase 26:01 min s priemernou rýchlosťou 45,663 km/h, takže za najrýchlejšou Bäckstedt zaostala o 1:36 minúty.

„Trať mi dosť sedela, pretože bola silová a bol aj silný nárazový vietor, s ktorým som až taký problém nemala. Celá sezóna smerovala k Majstrovstvám Európy, čo sa týka časovky, takže som rada, že to celkom vyšlo, aj keď tie dve sekundy mrzia,“ povedala Nora Jenčušová.

„Keďže v našej kategórii platí, že Majstrovstvá Európy majú ešte lepšiu štartovnú listinu ako Majstrovstvá sveta, čo sa týka konkurencie, takže moje ambície boli na umiestnenie v top10. Štvrté miesto je super výsledok, len je škoda, že je to tak blízko od medaily.“

„Celkovo som spokojná, aj s číslami, aké som dosahovala a išlo sa mi dobre, aj keď mám za sebou dlhú sezónu a pred týždňom som dokončila sedemdňový etapák. Nie som sklamaná, skôr nahnevaná, že mi to ušlo o dve sekundy,“ dodala Jenčušová.

Junior Matthias Schwarzbacher obsadil v boji proti chromometru 15.miesto. Po predchádzajúcich chorobách je to dobrý výsledok.

„S výsledkom som spokojný, od štartu som sa snažil držať konštantný výkon čo sa mi darilo jediný problém mi robili silne nárazy vetra, ktoré ma vždy mierne vyviedli z tempa,  takýto výsledok som znovu nečakal keďže som bol za posledné tri týždne dvakrát chorý. Uvidíme ako to pôjde v sobotu,“ uviedol Schwarzbacher.

Výsledky Majstrovstiev Európy v časovke 2023 – ženy U23

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu