Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Daniel Hradský vyhral kvalifikáciu na majstrovstvá sveta v pumptracku v Tošoviciach (+galéria)

Okrem Daniela sa z víťazstva v Česku tešila aj Kristína Madarásová, ktorá si svoju miestenku na majstrovstvá sveta v Argentíne vyjazdila už v predstihu.
Matúš Bušík
Daniel Hradský vyhral kvalifikáciu na majstrovstvá sveta v pumptracku v Tošoviciach (+galéria)

Podarený víkend majú za sebou aj slovenskí reprezentanti v disciplíne pumptrack.

Tí sa v sobotu zúčastnili pretekov v českom bikeparku Heipark Tošovice, kde sa konala kvalifikácia na Majstrovstvá sveta v pumptracku v argentínskom Neuquene.

Miestenku na najprestížnejšie svetové podujatie sa podarilo získať Danielovi Hradskému, ktorý bol najrýchlejším mužom v elitnej kategórii.

Na druhom mieste za ním sa umietsnil Čech Martin Šálek a tretí skončil lotyšský pretekár Kristaps Veksa.

Na štvrtom mieste skončil ďalší slovenský jazdec Tommy Miškolci.

Daniel Hradský sa po pretekoch na svojom Instagrame vyjadril: „Tento víkend som vyhral jackpot! Ďakujem všetkým čo ma podporovali rodine, Kristíne Madarásovej, Amy Kissovej, Maxovi Cluerovi a chalanom z Velosolutions. Vidíme sa na majstrovstvách sveta v Argentíne!“

V ženách bola najrýchlejšia slovenská pretekárka Kristína Madarásová, ktorá pokračuje vo vynikajúcich výsledkoch v priebehu celej sezóny. Tá si vybojovala svoju miestenku na majstrovstvá sveta už v máji tohto roku na pretekoch v Škótsku.

Miestenku teda získala druhá najrýchlejšia žena v poradí Julie Heusequin z Belgicka. Na treťom mieste skončila domáca pretekárka Eliška Bartuňková.

Kristína po pretekoch napísala: „Milujem atmosféru na pretekoch v Česku. Vždy som rada, keď tu môžem pretekať. Počas dňa sa mi darilo a nakoniec z toho bolo víťazstvo a najrýchlejší čas dňa v ženskej kategórii. Som spokojná so svojím jazdením na horskom bicykli. Ďakujem rodine a všetkým čo ma podporovali. A teda! Som veľmi šťastná aj za Dana Hradského, ktorý si vyjadzil miestenku na majstrovstvá sveta!“

 

 

Aktuality

Včera 14:51 Juan Ayuso odstúpil z Tour de France počas 13. etapy, mal pozitívny test na COVID-19.

Jeden z hlavných vrchárskych domestikov Tadeja Pogačara mal pozitívny výsledok testu na COVID-19, ale dostal povolenie pokračovať. Počas hektickej trinástej etapy však nezvládol vysoké tempo pelotónu, ktorý sa snažil dobehnúť únik. (AS)

Včera 13:32 Zoznam jazdcov, ktorí odstúpili z Tour de France 2024.

Z Tour de France odstúpilo zatiaľ 16 jazdcov. Najväčším menom je Primož Roglič, ktorý bol jedným z hlavných favoritov v boji o žltý dres a po siedmej etape z pretekov odstúpil aj jeden z najlepších šprintérov Mads Pedersen.

Včera 13:18 Primož Roglič končí na Tour de France pre zranenia, ktoré utrpel pri páde.

„Primož Roglič sa po včerajšej etape a dnes ráno podrobil starostlivému vyšetreniu nášho lekárskeho tímu. Bolo prijaté rozhodnutie, že dnes nenastúpi, aby sa sústredil na blížiace sa ciele,“ oznámil tím Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Včera 10:59 „Musíme nájsť Maxa Verstappena cyklistiky. To je náš cieľ,“ hovorí o budúcnosti šéf tímu Red Bull-Bora-Hansgrohe.

Ralph Denk sa už v minulosti pokúsil podpísať zmluvu s Remcom Evenepoelom a chcel by s ním pracovať v budúcnosti. (Cyclingnews)

Včera 10:15 Marka Cavendisha aj Arnauda Démara relegovali za nebezpečný šprint v 12. etape Tour de France.

Rozhodcovia odsunuli Démara a Cavendisha z prvej päťky na koniec hlavnej skupiny. Druhé miesto Wouta van Aerta sa nezmenilo, ale na tretiu priečku sa namiesto Démara posunul Pascal Ackermann.

Zavrieť reklamu