Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Daniel Hradský vyhral kvalifikáciu na majstrovstvá sveta v pumptracku v Tošoviciach (+galéria)

Okrem Daniela sa z víťazstva v Česku tešila aj Kristína Madarásová, ktorá si svoju miestenku na majstrovstvá sveta v Argentíne vyjazdila už v predstihu.
Matúš Bušík
Daniel Hradský vyhral kvalifikáciu na majstrovstvá sveta v pumptracku v Tošoviciach (+galéria)

Podarený víkend majú za sebou aj slovenskí reprezentanti v disciplíne pumptrack.

Tí sa v sobotu zúčastnili pretekov v českom bikeparku Heipark Tošovice, kde sa konala kvalifikácia na Majstrovstvá sveta v pumptracku v argentínskom Neuquene.

Miestenku na najprestížnejšie svetové podujatie sa podarilo získať Danielovi Hradskému, ktorý bol najrýchlejším mužom v elitnej kategórii.

Na druhom mieste za ním sa umietsnil Čech Martin Šálek a tretí skončil lotyšský pretekár Kristaps Veksa.

Na štvrtom mieste skončil ďalší slovenský jazdec Tommy Miškolci.

Daniel Hradský sa po pretekoch na svojom Instagrame vyjadril: „Tento víkend som vyhral jackpot! Ďakujem všetkým čo ma podporovali rodine, Kristíne Madarásovej, Amy Kissovej, Maxovi Cluerovi a chalanom z Velosolutions. Vidíme sa na majstrovstvách sveta v Argentíne!“

V ženách bola najrýchlejšia slovenská pretekárka Kristína Madarásová, ktorá pokračuje vo vynikajúcich výsledkoch v priebehu celej sezóny. Tá si vybojovala svoju miestenku na majstrovstvá sveta už v máji tohto roku na pretekoch v Škótsku.

Miestenku teda získala druhá najrýchlejšia žena v poradí Julie Heusequin z Belgicka. Na treťom mieste skončila domáca pretekárka Eliška Bartuňková.

Kristína po pretekoch napísala: „Milujem atmosféru na pretekoch v Česku. Vždy som rada, keď tu môžem pretekať. Počas dňa sa mi darilo a nakoniec z toho bolo víťazstvo a najrýchlejší čas dňa v ženskej kategórii. Som spokojná so svojím jazdením na horskom bicykli. Ďakujem rodine a všetkým čo ma podporovali. A teda! Som veľmi šťastná aj za Dana Hradského, ktorý si vyjadzil miestenku na majstrovstvá sveta!“

 

 

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu