Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Primož Roglič vyhral etapu Vuelty na vrchole legendárneho stúpania L’Angliru pred Vingegaardom a Kussom

Na čele celkovej klasifikácie je aj naďalej Sepp Kuss, ale má už len 8-sekundový náskok pred Vingegaardom a Roglič stráca o minútu viac. Remco Evenepoel bol opäť v úniku a upevnil si pozíciu vo vedení súťaže vrchárov.
Martin Sarvaš
Primož Roglič vyhral etapu Vuelty na vrchole legendárneho stúpania L’Angliru pred Vingegaardom a Kussom

17. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Trasa: Ribeseya → Altu de L’Angliru
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 124,4 km
  • Prevýšenie: 3269 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 38,1 km/h
  • Víťaz: Primož Roglič (Jumbo-Visma)

Primož Roglič (Jumbo-Visma) si pripísal druhé etapové víťazstvo na tohtoročnej Vuelta a España, keď triumfoval na vrchole legendárneho stúpania Angliru.

Na druhom mieste skončil hneď za Rogličom jeho tímový kolega Jonas Vingegaard a tretí finišoval ďalší jazdec tímu Jumbo-Visma Sepp Kuss, ktorý si udržal vedenie celkovej klasifikácie, avšak má už len 8-sekundový náskok pred Vingegaardom a Roglič stráca o minútu viac.

Rozhodujúci moment v boji o etapové víťazstvo prišiel necelé tri kilometre pred cieľom v extrémne náročnom stúpaní Altu de L’Angliru (13,1 km / 9,4 %), keď Roglič výrazne zvýšil tempo vo vedúcej skupine, v ktorej s ním boli Vingegaard, Kuss, a dvojica z tímu Bahrain-Victorious Wout Poels a Mikel Landa.

Po zrýchlení Rogliča sa k nemu na čele pridali aj Vingegaard a Kuss, ale 1,9 km pred cieľom už Kuss v červenom drese neudržal tempo s dvojicou tímových kolegov.

Remco Evenepoel bol opäť v úniku a upevnil si pozíciu vo vedení súťaže vrchárov, v ktorej má 91 bodov a druhý Vingegaard zaostáva až o 40 bodov a tretí Michael Storer (Groupama – FDJ) má len 39 bodov.

Na čele je aj naďalej Sepp Kuss a za trojicou z Jumbo-Visma nasledujú Juan Ayuso (+4:00min), Mikel Landa (+4:16 min), Enric Mas (+4:30 min) a po výbornom výkone sa posunul o dve priečky vyššie na siedme miesto len 20-ročný Cian Uijtdebroeks z tímu Bora-Hansgrohe, ktorý stráca 6:43 min.

Záverečný kilometer 17. etapy Vuelta a España 2023

Výsledky 17. etapy Vuelta a España 2023

Aktuality

Včera 17:18 SRAM vyvinuli pohon Eagle Powertrain, ktorý udáva nový trend automatického radenia.

Motor od spoločnosti Brose je skombinovaný s technológiou Eagle Transmission a umožňuje automatické radenie.

Včera 11:21 Tím Jumbo-Visma potvrdil, že súhlasí s odchodom Primoža Rogliča.

Aj keď ešte počas Vuelty hovoril šéf tímu Richard Plugge, že „prestup Primoža Rogliča neprichádza do úvahy“, situácia sa zmenila, vzhľadom na čoraz reálnejšie zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step. (Het Nieuwsblad)

Včera 11:21 Veľká fotogaléria: Kaktus Bike Bratislavský MTB maratón objektívom Maxa Čistého.

Máme tu pre vás ďalšiu fotogalériu z víkendového Kaktus Bike Bratislavského MTB maratónu, tentokrát od mladého fotografa Maxa Čistého.

Včera 11:00 Specialized má byť sponzorom pre bicykle v zlúčenom tíme Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step.

Začiatkom tohto týždňa sa v Brede konalo stretnutie medzi výkonným predstaviteľom Jumbo-Visma a delegáciou zo Specializedu. (HLN)

Včera 10:44 Odíde Primož Roglič z Jumbo-Visma? Záujem majú Ineos, Lidl-Trek, Bahrain aj Movistar.

Zlúčenie tímov Jumbo-Visma a Soudal Quick-Step je čoraz reálnejšie, čo znamená aj pravdepodobnejší odchod Primoža Rogliča z tímu. (GCN)

Zavrieť reklamu