Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Primož Roglič vyhral etapu Vuelty na vrchole legendárneho stúpania L’Angliru pred Vingegaardom a Kussom

Na čele celkovej klasifikácie je aj naďalej Sepp Kuss, ale má už len 8-sekundový náskok pred Vingegaardom a Roglič stráca o minútu viac. Remco Evenepoel bol opäť v úniku a upevnil si pozíciu vo vedení súťaže vrchárov.
Martin Sarvaš
Primož Roglič vyhral etapu Vuelty na vrchole legendárneho stúpania L’Angliru pred Vingegaardom a Kussom

17. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Trasa: Ribeseya → Altu de L’Angliru
  • Profil: horská
  • Dĺžka: 124,4 km
  • Prevýšenie: 3269 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 38,1 km/h
  • Víťaz: Primož Roglič (Jumbo-Visma)

Primož Roglič (Jumbo-Visma) si pripísal druhé etapové víťazstvo na tohtoročnej Vuelta a España, keď triumfoval na vrchole legendárneho stúpania Angliru.

Na druhom mieste skončil hneď za Rogličom jeho tímový kolega Jonas Vingegaard a tretí finišoval ďalší jazdec tímu Jumbo-Visma Sepp Kuss, ktorý si udržal vedenie celkovej klasifikácie, avšak má už len 8-sekundový náskok pred Vingegaardom a Roglič stráca o minútu viac.

Rozhodujúci moment v boji o etapové víťazstvo prišiel necelé tri kilometre pred cieľom v extrémne náročnom stúpaní Altu de L’Angliru (13,1 km / 9,4 %), keď Roglič výrazne zvýšil tempo vo vedúcej skupine, v ktorej s ním boli Vingegaard, Kuss, a dvojica z tímu Bahrain-Victorious Wout Poels a Mikel Landa.

Po zrýchlení Rogliča sa k nemu na čele pridali aj Vingegaard a Kuss, ale 1,9 km pred cieľom už Kuss v červenom drese neudržal tempo s dvojicou tímových kolegov.

Remco Evenepoel bol opäť v úniku a upevnil si pozíciu vo vedení súťaže vrchárov, v ktorej má 91 bodov a druhý Vingegaard zaostáva až o 40 bodov a tretí Michael Storer (Groupama – FDJ) má len 39 bodov.

Na čele je aj naďalej Sepp Kuss a za trojicou z Jumbo-Visma nasledujú Juan Ayuso (+4:00min), Mikel Landa (+4:16 min), Enric Mas (+4:30 min) a po výbornom výkone sa posunul o dve priečky vyššie na siedme miesto len 20-ročný Cian Uijtdebroeks z tímu Bora-Hansgrohe, ktorý stráca 6:43 min.

</p> <h3>Záverečný kilometer 17. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 17. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

Aktuality

Včera 18:45 Tahnee Seagrave vyhrala svetový pohár v zjazde vo Val di Sole, v mužoch dominoval Amaury Pierron (+video).

Tahnee Seagrave a Amaury Pierron dokazujú, že ich forma sa dostáva opäť na vrchol. Tahnee Seagrave vyhrala preteky svetového pohára po troch rokoch a Amaury sa z víťazstva tešil po prvýkrát po návrate medzi pásky po zranení.

14.06.2024 Video: CTM Racing tím na pretekoch svetového pohára v endure v rakúskom Leogagnu.

Na sveťáku (EDR) v Leogangu to bola tento rok čistá šmýkačka. Ako sa s tým vysporiadali jazdci továrenského tímu CTM si pozriete vo vlogu.

14.06.2024 Jasper Philipsen vyhral v šprinte tretiu etapu Okolo Belgicka.

Na druhom mieste skončil Olav Kooij a tretí finišoval Gerben Thijssen pred Timom Merlierom.

14.06.2024 Giovanni Aleotti vyhral po záverečnom sóle 3. etapu Okolo Slovinska.

Aleotti zaútočil z vedúcej skupiny v zjazde po stúpaní Ravnica, 8 km pred cieľom kopcovitej etapy, svoje sólo úspešne priviedol až do cieľa a dostal sa aj do vedenia celkovej klasifikácie. Na druhom mieste skončil Jhonatan Narváez a tretí finišoval Jordan Jegat.

14.06.2024 Joao Almeida vyhral horskú 6. etapu Okolo Švajčiarska, ktorú pre sneženie výrazne skrátili.

Etapa mala len 42 kilometrov a rozhodovalo sa v stúpaní Blatten (5,8 km / 8,8 %). Za Almeidom skončil na druhom mieste jeho tímový kolega z UAE Emirates a líder celkovej klasifikácie Adam Yates a tretí finišoval Mattias Skjelmose.

Zavrieť reklamu