Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Pozvánka: 3. kolo Hornonitrianskej enduro série vo Veľkej Lehôtke

Už tento víkend - 9. a 10. septembra sa uskutoční tretie kolo MTBIKER Hornonitrianskej enduro série vo Veľkej Lehôtke, v sobotu prebehne tréning, preteky v dual slalome a v nedeľu hlavné preteky.
Matúš Bušík

Hornonitrianska enduro séria pokračuje tretím kolom v známej a overenej lokalite Veľká Lehôtka. Organizátori si pre vás pripravili dva dni plné jazdenia a zábavy.

V sobotu od rána máte možnosť natrénovať si trate a jednotlivé stopy. Pre pretekárov budú pripravené tri trate prírodného charakteru, na dokonalom lesnom podklade. Ak boh dá, bude hrabanka.

Zhruba od 13:00 bude možné registrovať sa na preteky priamo na mieste. Registrácia bude bežať až do nedeľného rána a zhruba o 9:15 budeme registrovať posledných pretekárov.

Hornonitrianska enduro séria pokračuje tretím kolom v tradičnej lokalite Veľká Lehôtka, ktorá ponúka krásne trate s prírodným charakterom. Na týchto tratiach sa nejazdí celoročne a sú pripravené vždy exkluzívne na preteky HES. Organizátori si pre vás pripravili dva dni plné jazdenia a zábavy.

V sobotu od rána máte možnosť natrénovať si trate a jednotlivé stopy. K dispozícii bude lanovka, ktorá vás pohodlne vyvezie na štart jednotlivých tratí.

Zhruba od 13:00 bude možné registrovať sa na preteky priamo na mieste. Registrácia bude bežať do nedeľného rána a zhruba o 9:15 budeme registrovať posledných pretekárov.

Po sobotnom tréningu sa môžete tešiť na riadnu porciu zábavy. Čakajú nás preteky v dual slalome a ak zvýši čas určite si svoje zručnosti otestujeme aj na bunny-hop conteste a na skoku do diaľky.

Po týchto súťažiach už je program voľný, avšak plánuje sa spoločná tancovačka a sprievodný program kde si pokecáš so starými známymi, ale určite stretneš aj nové tváre.

V nedeľu od 10:00 prebehne štart prvých pretekárov a zhruba po hodine od príjazdu posledných pretekárov do cieľa sa pustíme do tomboly a vyhlásenia výsledkov.

Nenechajte si ujsť preteky s jedinečnou rodinnou atmosférou a prežite víkend s úsmevom na tvári.

Podrobné informácie o pretekoch nájdete na facebooku Hornonitrianska enduro séria.

Aktuality

Včera 18:45 Tahnee Seagrave vyhrala svetový pohár v zjazde vo Val di Sole, v mužoch dominoval Amaury Pierron (+video).

Tahnee Seagrave a Amaury Pierron dokazujú, že ich forma sa dostáva opäť na vrchol. Tahnee Seagrave vyhrala preteky svetového pohára po troch rokoch a Amaury sa z víťazstva tešil po prvýkrát po návrate medzi pásky po zranení.

14.06.2024 Video: CTM Racing tím na pretekoch svetového pohára v endure v rakúskom Leogagnu.

Na sveťáku (EDR) v Leogangu to bola tento rok čistá šmýkačka. Ako sa s tým vysporiadali jazdci továrenského tímu CTM si pozriete vo vlogu.

14.06.2024 Jasper Philipsen vyhral v šprinte tretiu etapu Okolo Belgicka.

Na druhom mieste skončil Olav Kooij a tretí finišoval Gerben Thijssen pred Timom Merlierom.

14.06.2024 Giovanni Aleotti vyhral po záverečnom sóle 3. etapu Okolo Slovinska.

Aleotti zaútočil z vedúcej skupiny v zjazde po stúpaní Ravnica, 8 km pred cieľom kopcovitej etapy, svoje sólo úspešne priviedol až do cieľa a dostal sa aj do vedenia celkovej klasifikácie. Na druhom mieste skončil Jhonatan Narváez a tretí finišoval Jordan Jegat.

14.06.2024 Joao Almeida vyhral horskú 6. etapu Okolo Švajčiarska, ktorú pre sneženie výrazne skrátili.

Etapa mala len 42 kilometrov a rozhodovalo sa v stúpaní Blatten (5,8 km / 8,8 %). Za Almeidom skončil na druhom mieste jeho tímový kolega z UAE Emirates a líder celkovej klasifikácie Adam Yates a tretí finišoval Mattias Skjelmose.

Zavrieť reklamu