Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Geoffrey Soupe prekvapil šprintérov a vyhral siedmu etapu Vuelty, ktorú poznačilo viacero tvrdých pádov

Na druhom mieste skončil majster Venezuely Orluis Aular a tretí prešiel cieľom Edward Theuns. Záver etapy poznačili dva nepríjemné hromadné pády a predčasne musel odstúpiť Thymen Arensman, ktorého po páde previezli do nemocnice.
Martin Sarvaš
Geoffrey Soupe prekvapil šprintérov a vyhral siedmu etapu Vuelty, ktorú poznačilo viacero tvrdých pádov

7. etapa Vuelta a España 2023. Foto: La Vuelta / Sprintcycling

7. etapa Vuelta a España 2023

 

  • Trasa: Utiel → Oliva
  • Profil: rovinatá
  • Dĺžka:  200,8 km
  • Prevýšenie: 1144 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaza): 40,6 km/h
  • Víťaz: Geoffrey Soupe (TotalEnergies)

Geoffrey Soupe (TotalEnergies) sa stal nečakaným víťazom siedmej etapy Vuelta a España 2023, keď dokázal v záverečnom šprinte poraziť aj najväčšieho šprintérskeho favorita a víťaza dvoch etáp na tohtoročnej Vuelte Kadena Grovesa (Alpecin-Deceuninck).

Na druhom mieste skončil majster Venezuely Orluis Aular (Caja Rural) a tretí prešiel cieľom Edward Theuns (Lidl-Trek).

Zvyčajnou úlohou Geoffreyho Soupea je rozbiehať šprinty pre tímových kolegov, avšak tentokrát sa spoľahol len na seba.

35-ročný Francúz si pripísal svoje prvé etapové víťazstvo na pretekoch Grand Tour a zároveň prvé víťazstvo na pretekoch na úrovni WorldTour

„Je to neuveriteľné. Pre mňa aj pre tím. Pretože zvyčajne nemám šancu na takýchto veľkých pretekoch bojovať o víťazstvo a pôvodne som na Vuelte ani nemal štartovať,“ povedal Soupe po siedmej etape.

„V závere to bolo veľmi nervózne a museli sme prejsť viacerými kruhovými objazdmi. Nikdy som si nemyslel, že by som dokázal vyhrať etapu, pretože v šprintoch sa ide naozaj veľmi rýchlo,“ dodal Geoffrey Soupe.

Poradie v celkovej klasifikácii sa výrazne nezmenilo a na čele je aj naďalej Lenny Martinez (Groupama FDJ) o 8 sekúnd pred Seppom Kussom (Jumbo-Visma) a o 51 sekúnd pred tretím Marcom Solerom (UAE Emirates).

Záver siedmej etapy poznačili dva nepríjemné hromadné pády, pri ktorých skončil na zemi aj jeden z mladých talentov tímu Ineos Thymen Arensman, ktorého museli ihneď ošetriť a stabilizovať zdravotníci a následne ho previezli do nemocnice.

Ešte v úvodnej časti etapy spadol aj hlavný líder tímu Ineos Grenadiers Geraint Thomas, ktorý si nepríjemne narazil koleno, no napokon sa vrátil do pelotónu a nenabral žiadnu časovú stratu v celkovej klasifikácii.

</p> <h3>Záverečný kilometer 7. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

</p> <h3>Výsledky 7. etapy Vuelta a España 2023</h3> <p>

Aktuality

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Včera 17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

Včera 11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

Včera 09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Zavrieť reklamu