Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 3. etapy Vuelta a España 2023

Pozrite si skvelé fotografie z tretej etapy Vuelta a España 2023.
Martin Sarvaš

Obhajca titulu pretekov Vuelta a España Remco Evenepoel si pripísal prvé etapové víťazstvo na tohtoročnej Vuelte hneď pri prvej možnej príležitosti v horskej tretej etape.

Evenepoel bol najrýchlejší zo skupiny favoritov v šprinte na vrchole stúpania Arinsal (8,3km / 7,7%).

„Dnes sme ukázali, že môžeme vyhrať aj inak ako vždy útočiť a je dobré poraziť ostatných v šprinte do kopca,“ povedal Evenepoel. „Je dobré, keď ostatní vedia, že to dokážem.“

„Môj dobrý priateľ [a tímový kolega] Louis Vervaeke mi dnes ráno povedal, že môžem vyhrať v šprinte v malej skupine a mal pravdu. Bola to pre mňa nová stratégia jazdiť v defenzíve, takže som musel byť trpezlivý a dobre načasovať svoj posledný útok,“ povedal Evenepoel.

„Naozaj ukázali, čo dokážu za tieto tri dni. Som na nich veľmi hrdý. Dvaja Taliani [Andrea Baglioli a Mattia Cattaneo] ovládali Ordino, Louis bol skvelý v zajzde, Pieter [Serry] a Kasper [Pedersen] kontrolovali všetko na rovine a James [Knox] a Jan [Hirt] ma podporovali, keď začali veľké útoky.“

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu