Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Najlepšie momenty 3. etapy Vuelta a España 2023

Pozrite si skvelé fotografie z tretej etapy Vuelta a España 2023.
Martin Sarvaš

Obhajca titulu pretekov Vuelta a España Remco Evenepoel si pripísal prvé etapové víťazstvo na tohtoročnej Vuelte hneď pri prvej možnej príležitosti v horskej tretej etape.

Evenepoel bol najrýchlejší zo skupiny favoritov v šprinte na vrchole stúpania Arinsal (8,3km / 7,7%).

„Dnes sme ukázali, že môžeme vyhrať aj inak ako vždy útočiť a je dobré poraziť ostatných v šprinte do kopca,“ povedal Evenepoel. „Je dobré, keď ostatní vedia, že to dokážem.“

„Môj dobrý priateľ [a tímový kolega] Louis Vervaeke mi dnes ráno povedal, že môžem vyhrať v šprinte v malej skupine a mal pravdu. Bola to pre mňa nová stratégia jazdiť v defenzíve, takže som musel byť trpezlivý a dobre načasovať svoj posledný útok,“ povedal Evenepoel.

„Naozaj ukázali, čo dokážu za tieto tri dni. Som na nich veľmi hrdý. Dvaja Taliani [Andrea Baglioli a Mattia Cattaneo] ovládali Ordino, Louis bol skvelý v zajzde, Pieter [Serry] a Kasper [Pedersen] kontrolovali všetko na rovine a James [Knox] a Jan [Hirt] ma podporovali, keď začali veľké útoky.“

Aktuality

20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Zavrieť reklamu