Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Dokument Balancing Act zachytáva týždeň Brandona Semenuka, v ktorom chce získať titul v rallye a obhájiť ten z Rampage

Brandon Semenuk je jedným z najväčších talentov svetovej MTB scény. Jeho videá a jazdenie bolo vždy veľmi kreatívne a na vysokej úrovni, o čom svedčí množstvo jeho zíksaných titulov. V poslednej dobe sa čoraz viac orientuje aj na rallye, v ktorom dosahuje taktiež obdivuhodné výsledky.
Matúš Bušík

Brandon Semenuk je nezmar! Okrem toho, že má najväčší počet titulov na Rampage a jeho edity sú po väčšine tie, ktoré si budete pamätať, sa pustil aj do pretekania rallye.

A keďže Brandon je trieda, neuspokojil sa s okresnými pretekmi do vrchu. V minulom roku sa pokúsil vyhrať prvý americký rallye šampionát, na ktorom štartovali také mená ako napríklad Ken Block, či Travis Pastrana.

Šampionát sa navyše značne prelínal s podujatím Red Bull Rampage, na ktorom Semenuk vyhral už 4-krát.

O tom ako logisticky, časovo, fyzicky a psychicky náročné to bolo vás presvedčí v novom dokumente Balancing Art, ktorý zachytáva túto jeho misiu.

Aktuality

10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

10:29 Tadej Pogačar nejde na Olympiádu v Paríži. Chcel by získať dúhový dres majstra sveta.

Čerstvý trojnásobný víťaz Tour de France sa vyjadril, že je príliš unavený a po náročnom programe, ktorý obsahoval kombináciu Giro-Tour, si potrebuje oddýchnuť.

Včera 13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

Včera 11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

Včera 10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

Zavrieť reklamu