Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Video: Dokument Balancing Act zachytáva týždeň Brandona Semenuka, v ktorom chce získať titul v rallye a obhájiť ten z Rampage

Brandon Semenuk je jedným z najväčších talentov svetovej MTB scény. Jeho videá a jazdenie bolo vždy veľmi kreatívne a na vysokej úrovni, o čom svedčí množstvo jeho zíksaných titulov. V poslednej dobe sa čoraz viac orientuje aj na rallye, v ktorom dosahuje taktiež obdivuhodné výsledky.
Matúš Bušík

Brandon Semenuk je nezmar! Okrem toho, že má najväčší počet titulov na Rampage a jeho edity sú po väčšine tie, ktoré si budete pamätať, sa pustil aj do pretekania rallye.

A keďže Brandon je trieda, neuspokojil sa s okresnými pretekmi do vrchu. V minulom roku sa pokúsil vyhrať prvý americký rallye šampionát, na ktorom štartovali také mená ako napríklad Ken Block, či Travis Pastrana.

Šampionát sa navyše značne prelínal s podujatím Red Bull Rampage, na ktorom Semenuk vyhral už 4-krát.

O tom ako logisticky, časovo, fyzicky a psychicky náročné to bolo vás presvedčí v novom dokumente Balancing Art, ktorý zachytáva túto jeho misiu.

Aktuality

11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

10:08 Simona Kuchyňková po výhre Svetového pohára v endure: Od radosti som plakala, nemožné sa stalo skutočnosťou.

„V zlomku sekundy som dostala extrémny flash všetkých udalostí, ktoré sa stali za posledné dva roky a od radosti som plakala dobrých dvadsať minút. A to ma teda nevidno často plakať,“ povedala Kuchyňková, ktorá vyhrala v Chateli o 0,11 sekundy.

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Zavrieť reklamu