Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Rasťo Baránek skončil na vynikajúcom 7. mieste na Majstrovstvách Európy v zjazde vo francúzskom Les Menuires

V prvej desiatke kategórie do 15 rokov sa umiestnil aj Richard Tandara, ktorý skončil na 8. mieste. V kategórii do 17 rokov skončil Michal Hlobil jedenásty.
Matúš Bušík
Rasťo Baránek skončil na vynikajúcom 7. mieste na Majstrovstvách Európy v zjazde vo francúzskom Les Menuires

Slovenská zjazdová výprava pretekala cez víkend na Majstrovstvách Európy v zjazde vo francúzskom stredisku Les Menuires.

Naši reprezentanti strávili v stredisku niekoľko dní pred samotnými pretekmi a mali dostatok času na to aby sa zoznámili so súťažnou traťou.

Najlepšie sa to z elitných jazdcov podarilo Rasťovi Baránkovi, z tímu Kellys Factory, ktorý zajazdil vynikajúce 7. miesto s výsledným časom 3:20,97 min a na víťaza Antoine Vidal (3:17,19 min) z Francúzska stratil necelé 3,8 sekundy.

Druhé miesto obsadil ďalší Francúz Baptiste Pierron a tretí skončil Ethan Craik z Veľkej Británie.

Najrýchlejší slovenský pretekár Rasťo Baránek sa po pretekoch prostredníctvom Instagramu vyjadril: „Dnes 7. miesto na majstrovstvách Európy. Aby toho nebolo málo tak Sehny (Stanislav Sehnal, tímový kolega z Kellys Factory Team) takisto v top 10. Nechápem nič. Nemôžem tomu akosi uveriť, podaril sa mi najlepší výsledok v rámci ME a vlastne aj jeden z najlepších v kariére a v takejto sezóne, ktorá vôbec nevyzerala dobre. Ale človek nikdy nevie. Ďakujem SZC za možnosť reprezentovať a hlavne prísť skôr a poriadne sa pripraviť. Očividne to vie pomôcť. Ďakujem Kellys za nové tlmiče a perfektne naladený pretekársky bicykel. Ďakujem každému, kto nám cez víkend pomáhal alebo doma držal palce. Zvládli sme to na parádu!“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rasto Baranek (@rastobaranek36)

Druhým najrýchlejším Slovákom v rámci kategórie elite bol Adam Rojček, ktorý skončil na 31. mieste a svoj výkon hodnotí ako sklamanie. Na víťaza stratil v cieli necelých 10,4 sekundy.

Na svojom Instagrame po pretekoch napísal: „Veľké sklamanie z mojej strany, mal som natrénované, cítil som sa na trati rýchly, ale dopadlo to úplne opačne. Od včera som sa cítil slabší, na takýchto pretekoch sa ale dávajú takéto veci bokom, lenže vo finále mi došla šťava, ako už pár rokov nie. Rád by som povedal, že som si to užil, ale bolo to strašné trápenie a od polovice som už len chcel byť dole, živý a zdravý, pretože to bolo veľmi nebezpečné a pomalé. 31. miesto je naozaj silná facka, dám sa ale dokopy, pretože mám hneď Ďalší pokus najbližší víkend na sveťáku v Andorre. Ďakujem SZC za možnosť reprezentovať a manažérom za top servis!“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Adam Rojček (@adam.rojcek)

V elitnej kategórii štartoval aj Denis Kohút, ktorý skončil na konečnom 42. mieste so stratou 12,89 sekúnd na víťaza.

Medzi ženami sme reprezentantku bohužiaľ nemali. Najrýchlejšou jazdkyňou víkendu sa stala talianska pretekárka Eleonora Farina, s výsledným časom 3:40,62 min. Na druhom mieste za ňou sa umiestnila Monika Hratsnik zo Slovinska, so stratou necelých 5 sekúnd. Tretia skončila Lisa Baumann zo Švajčiarska, ktorá na víťazku stratila 7,26 sekundy.

Vynikajúci výsledok dosiahol aj mladý slovenský reprezentant Richard Tandara z CTM Racing tímu. Ten pretekal v kategórii do 15 rokov a podarilo sa mu ukoristiť 8. miesto, s výsledným časom 3:49,10. V tejto kategórii bol najrýchlejším jazdcom Marcel Barrachina Navaro zo Španielska s časom 3:42,67.

V kategórii do 17 rokov nás reprezentoval Michal Hlobil z CK Stupava. Tomu len tesne ušlo umiestnenie v top10 a nakoniec skončil na 11. mieste. V cieli mu namerali čas 3:34,45 a na víťaza svojej kategórie domáceho Maxa Alrana stratil v cieli 12,39 sekundy.

V kategórii do 19 rokov nás reprezentoval Daniel Varačka (Kellys Factory Team). Ten v pretekoch obsadil 32. miesto s výsledným časom 3:38,86 a na víťaza Juana Fabregata Guillamona zo Španielska stratil v cieli 21,7 sekundy.

Kompletné výsledky Majstrovstiev Európy v zjazde z francúzskeho Les Menuires nájdete na stránke my.raceresult.com.

Pretekárom gratulujeme a prajeme veľa šťastia v nadchádzajúcich pretekoch!

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu