Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Primož Roglič je pred štartom na Vuelte v skvelej forme, vyhral záverečnú etapu i celkové hodnotenie Okolo Burgosu

Roglič vyhral celkovo dve etapy a s kolegami z Jumbo-Visma zvíťazili aj tímovej časovke. Na druhom mieste v celkovej klasifikácii skončil Aleksandr Vlasov pred tretím Adamom Yatesom.
Martin Sarvaš
Primož Roglič je pred štartom na Vuelte v skvelej forme, vyhral záverečnú etapu i celkové hodnotenie Okolo Burgosu

Foto: Jumbo-Visma

Primož Roglič (Jumbo-Visma) potvrdil, že pred štartom na španielskej Grand Tour Vuelta a España je vo výbornej forme.

Roglič vyhral na etapových pretekoch Okolo Burgosu tretiu aj záverečnú piatu etapu a víťazstvom celkového hodnotenia si pripísal už dvadsiatu výhru celkovej klasifikácie vo svojej kariére.

V poslednej etape Okolo Burgosu bojovali o etapové víťazstvo v záverečnom 7 km dlhom stúpaním Lagunas de Neila s priemerným sklonom 8,5 % traja najlepší jazdci pretekov – Roglič, Adam Yates a Aleksandr Vlasov.

V šprinte na vrchole stúpania bol najsilnejší Roglič a za ním prešli cieľom Yates na druhom mieste a Vlasov na treťom mieste.

V celkovom hodnotení zaostal za Rogličom o 39 sekúnd druhý Aleksandr Vlasov a tretí Yates mal 42-sekundovú stratu.

Záver 5. etapy Okolo Burgosu 2023:

Výsledky 5. etapy Okolo Burgosu 2023

Výsledky celkového hodnotenia Okolo Burgosu 2023

Aktuality

Včera 21:10 Video: Mark Cavendish prišiel zničený do cieľa náročnej horskej etapy Tour de France, ale časový limit stihol.

Pätnásta etapa mala necelých 200 km a prevýšenie cez 5000 metrov, takže pre šprintérov bolo veľmi náročné, aby zvládli prísť do cieľa v časovom limite. Nakoniec sa to podarilo všetkým okrem Brama Weltena z tímu dsm-firmenich PostNL.

Včera 17:28 Tadej Pogačar predviedol ďalší neuveriteľný výkon a vyhral už tretiu etapu na Tour de France.

Jonas Vingegaard zaútočil 10,3 km pred cieľom v rozhodujúcom stúpaní Plateau de Beille, ale Pogačar bez problémov zareagoval a o 5 km neskôr sám zaútočil. Tadej Pogačar prišiel do cieľa osamote s viac ako minútovým náskokom pred Vingegaardom a tretí Remco Evenepoel prešiel cieľom s takmer trojminútovou stratou.

Včera 16:36 Pelotónom na Tour de France sa šíri COVID-19, organizátori opäť zaviedli povinné respirátory.

Kvôli Covidu už z Tour odstúpili Tom Pidcock, Juan Ayuso a Michael Mørkøv.

Včera 15:49 Video: Divák hodil Pogačarovi aj Vingegaardovi do tváre zemiakové lupienky. Polícia ho už zatkla.

Dva kilometre pred cieľom 14. etapy Tour de France stál nevychovaný divák, ktorý hodil chipsy do tváre najprv Tadejovi Pogačarovi a o pár sekúnd neskôr aj Jonasovi Vingegaardovi, ktorý prenasledoval Slovinca v žltom drese.

Včera 14:53 „Jazdím šialené watty, a aj tak nás stále dobiehajú,“ hovorí Mathieu van der Poel o výkonoch na Tour de France.

Van der Poel sa dostal do úniku počas 13. etapy, ale po nespočetných snahách o víťazstvo z úniku sa napokon rozhodovalo v záverečnom šprinte, v ktorom si pripísal Jasper Philipsen druhé etapové víťazstvo na Tour 2024.

Zavrieť reklamu