Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Elektrobicykle s pohonom Bosch si odteraz môžete zamknúť cez aplikáciu alebo Kiox

Okrem fyzického zámku bicykla poskytuje ďalšiu úroveň zabezpečenia pre e-bike cez Bluetooth tým, že po vypnutí vášho elektrobicyklu vypne aj podporu motora.
Martin Sarvaš
Elektrobicykle s pohonom Bosch si odteraz môžete zamknúť cez aplikáciu alebo Kiox

Spoločnosť Bosch aktualizovala svoju aplikáciu eBike Flow, aby ste mohli použiť hlavnú jednotku Bosch Kiox alebo svoj smartfón na uzamknutie alebo odomknutie svojho elektrobicykla.

O zámku eBike Lock Bosch hovorí, že okrem fyzického zámku bicykla poskytuje „ďalšiu úroveň zabezpečenia pre e-bike“ cez Bluetooth tým, že po vypnutí vášho elektrobicyklu vypne aj podporu motora.

Aktualizácia bude tiež znamenať, že bude možné vytvoriť rôzne „digitálne kľúče“, takže rôzni jazdci môžu zamykať a odomykať rovnaký elektrobicykel.

Ako kľúč použite hlavnú jednotku Kiox alebo smartfón

Aplikácia Bosch eBike Flow a hlavné jednotky Kiox boli spustené v auguste 2021, aby vytvorili kompletný inteligentný systém Bosch.

Tento systém mal priniesť väčšie prispôsobenie ovládacích prvkov značky a motorov elektrických bicyklov, ako aj pomôcť používateľom vybaviť ich e-bike novými funkciami.

Nový zámok eBike Lock je jednou z nových funkcií a využíva cyklistickú aplikáciu Bosch aj hardvér systému.

Vďaka aktualizácii môžu používatelia zamknúť alebo odomknúť e-bike vybavený radom elektromotorov Bosch vložením displeja Kiox 300 alebo Kiox 500.

Bosch popisuje displeje používané týmto spôsobom ako „digitálne kľúče“.

Bosch uvádza, že eBike Lock dokáže zmeniť aj váš smartfón na digitálny kľúč. Podpora motora sa aktivuje iba vtedy, ak je váš smartfón pri zapnutí elektrobicykla detegovaný cez Bluetooth.

Motory, ktoré podporujú funkciu zamykania eBike Lock:

V aplikácii eBike Flow môžete tiež definovať preferované kľúčové nastavenia, takže môžete používať buď svoj smartfón, displej Kiox alebo oboje.

Zatiaľ čo digitálny kľúč smartfónu automaticky odomkne motor vášho elektrického bicykla, Bosch hovorí, že túto funkciu môžete vypnúť.

Keď je „automatické odomykanie“ vypnuté, používatelia môžu aktivovať asistenciu motora stlačením a podržaním tlačidla „Hold to unlock“ na domovskej obrazovke aplikácie eBike Flow.

Zvuková a viditeľná spätná väzba z hnacej jednotky a diaľkového ovládača LED bude indikovať, či je váš bicykel zabezpečený systémom alebo pripravený na jazdu.

Aktuality

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Zavrieť reklamu