Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Video: Swatch Nines prinesie svetových jazdcov na naozaj kreatívnu trať

Podujatie Swatch Nines 2023 sa uskutoční už tento týždeň v nemeckom Green Hill Bikeparku. Pre verejnosť brány otvorí cez víkend od 18. do 20. augusta.
Matúš Bušík
Video: Swatch Nines prinesie svetových jazdcov na naozaj kreatívnu trať

Na Swatch Nines 2023 sa skladá z dvoch podujatí – zimného a letného. Na tom zimnom predviedli svoje ohromujúce schopnosti lyžiari a snowboardisti v Schilthorne vo Švajčiarsku.

Adrenalínové predstavenie pokračuje aj toto leto s MTB Swatch Nines, ktoré spája špičkových športovcov v horskej cyklistike a na skateboardoch!

Organizátori podujatia si pre jazdcov pripravili naozaj inovatívne usporiadanie parku. To poskytne voľný priechod ich kreativite a pousnie MTB na ďalšiu úroveň.

Na diazjne trate sa podieľali aj Sam Pilgrim a Casey Brown, rovnako tak aj ďalší talentovaní jazdci.

Tohtoročný dizajn trate na mieru spája tie najlepšie prvky slopestyle a freestyle horskej cyklistiky. Jedinečné usporiadanie parku, ktoré obsahuje aj integrovaný skatebowl, sľubuje skutočnú podívanú na zručnosti a kreativitu.

K elektrizujúcej atmosfére prispeje aj to, že Swatch Truck bude na mieste, kde sa fanúšikovia môžu stretnúť s hosťujúcimi športovcami, získať šancu vyhrať exkluzívne darčeky a oveľa viac!

Na akcii sa zúčastnia také mená ako napríklad Finn Iles, Erik Fedko, Clemens Kaudela, Bienvenido Aguado, alebo český jazdec Tomáš Zejda, ale aj známe dievčatá Caroline Buchanan, Robin Goomes a Harriet Burbidge-Smith.

Jeden zo staviteľov trate Sam Reynolds sa o podujatí vyjadril: „Po roku voľna je Nines späť ako jedno z najnebezpečnejších podujatí na horských bicykloch s novým názvom, novou lokalitou a novou šialenou treaťou! Swatch Nines preberá Green Hill Bike Park s jedinečnou slopestyle a freeride líniou s niektorými doteraz neznámymi prekážkami, s dizajnovou pomocou od Sama Pilgrima, Thomasa Lemoinea, Erica Fedka a Vera Sandlera je konštrukcia priam neuveriteľná a plná výziev!“

„Stavať dva týždne v prachu je hotový boj! Našťastie prišiel dážď a náš stavebný tím zaznamenal výrazný pokrok na ambicióznej trati! Ale chlapci bojujú pri práci na slopestyle a freeride líniách a naskladaní slávneho Nines skoku do vzduchu v spodnej časti trati. Bude to šialené, tak ako sme pri tejto akcii zvyknutí!“

Podujatie bude prebiehať zároveň so skateboardovou exibíciou, ktorej sa taktiež zúčastnia top svetoví jazdci a jazdkyne.

Všetci fanúšikovia adrenalínových športov si môžu podujatie pozrieť na vlastné oči od piatku 18. do nedele 20. augusta v nemeckom bikeparku Green Hill Bikepark.

Aktuality

10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

Včera 14:19 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

Včera 11:04 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Včera 10:40 Video: Do cieľa prišiel celý od krvi. Stefan Küng spadol hlavou na bariéru a zlomil si ruku aj lícnu kosť.

Švajčiarsky jazdec mal našliapnuté k skvelému výsledku a pódiovému umiestneniu na Majstrovstvách Európy v časovke, avšak v závere nepríjemne spadol hlavou na bariéru vedľa cesty. Napriek tvrdému pádu a početným zraneniam časovku dokončil a zakrvavený prešiel cieľom na 11. mieste.

 

Zavrieť reklamu